Jiřinky ve znamení pletené módy a květin

Jiřinky ve znamení pletené módy a květin
Foto Petra Kotrysová

Okrašlovací spolek města Prostějova uspořádal sedmnáctého září tradiční Jiřinkové odpoledne. I letos bylo věnováno jedné ze členek, zesnulé Jarmile Pospíšilové. Navíc Spolek oslavil i deset let od svého znovuobnovení. Do Národního domu si tentokrát přizval nové hosty.

Okrašlovací spolek obnovil svou činnost na podzim roku 2007, kdy na slavnostním zahájení v kavárně Národního domu vystoupil houslista Pavel Šporcl a Divadelní společnost Historia. Jeho činnost je rozsáhlá, od výsadby stromů, úprav zahrad mateřských či základních škol až po činnost kulturní, publicistickou či charitativní. S módními přehlídkami, které se staly za dobu existence Spolku již tradičními, se začalo v roce 2009, kdy se uskutečnila první módní přehlídka modelů podzimní a zimní kolekce návrhářky Ivety Nedomové. V minulých letech patřily mezi časté partnery Spolku například svatební salon Marilyn či oděvní dům Koutný.

Letos, právě z důvodu oslavy desetiletí od znovuobnovení, sáhl Spolek nejen po tradičních vystupujících, ale též po nových partnerech. Na prknech Přednáškového sálu Národního domu předvedly modelky pletenou módu Karen Janíkové, hedvábné šátky z dílny Petry Kotrysové představily přímo při svém tanečním vystoupení dívky z taneční skupiny Free Dance Jany Bálešové. "Spojení tance s uvedením šátků mě neuvěřitelně nadchlo", uvedla pro Prostějovské novinky jedna z divaček. "Sledovala jsem je se zatajeným dechem", dodala. Následovaly modely pro blížící se zimu - velké svetry vytvořené Lenkou Štěpánkovou. Modelky se z nich vzápětí začaly odhalovat do proužků, melírů a sukýnek. Závěr patřil semifinalistovi Superstar Tomáši Jurenkovi a háčkovaným šatům. Samozřejmě nechyběla tombola, každá z vylosovaných dam si odnesla květinovou vazbu vytvořenou studiem Floris Pavly Koutné. Jiřinky opět věnoval pěstitel z Velkých Opatovic Pavel Ševčík, celou událost moderoval Petr Sokol, člen Okrašlovacího spolku.

"Myslím si, že tato přehlídka důstojně oslavila deset let existence Spolku, nechala se slyšet jedna ze členek Spolku, paní Lenka. (red)

Poslat nový komentář