Máte rádi "pinčes"? Tři dny skvělé podívané zdarma!

Máte rádi "pinčes"? Tři dny skvělé podívané zdarma!
ilustrační foto pozvánka

 

Do olomoucké sportovní haly se dnes sjede špička stolního tenisu. Stejně jako loni se tu uskuteční turnaj světové série ITTF World Tour – Czech Open 2013. Tentokrát však byla tato prestižní akce zařazena do vyšší kategorie Major Series s celkovou dotací 85 tisíc dolarů a na Hanou tak míří rekordní počet účastníků.

Na startu letošního Czech Open by se mělo objevit na 270 hráčů a hráček z pětatřiceti zemí z celého světa. Největší zahraniční výpravy nahlásily Německo, Rakousko, Polsko a Srbsko. Start v Olomouci si pochopitelně nenechají ujít čeští reprezentanti, v čele s hráčkou elitní světové třicítky Ivetou Vacenovskou. Celkem se na Czech Open 2013 představí celkem jednačtyřicet českých hráčů a hráček.

Turnajovou jedničkou je vynikající japonský reprezentant Džun Mizutani, čtrnáctý hráč světového žebříčku. Ve dvouhře žen bude nejvýše nasazenou hráčkou mistryně Evropy z roku 2010 Běloruska Viktoria Pavlovičová. Další zajímavou osobností, která do Olomouce přijede, je Werner Schlager. Zkušený Rakušan, mistr světa v singlu z Paříže 2003, si chce na Czech Open otestovat formu na letošní podzimní vrchol sezóny – mistrovství Evropy 2013 ve Schwechatu.

"Moc se na to těším. Kde jsou ty doby, co se špičkový stolní tenis hrál i v Prostějově," posteskl si Milan, bývalý hráč z TJ OP Prostějov.

Česká asociace stolního tenisu myslela i na diváky, na první tři dny olomouckého turnaje budou mít volný vstup. Vstupenky v hodnotě 70 korun se začnou prodávat až na dva závěrečné dny Czech Open 2013, tedy na sobotu a neděli, k dispozici bude i výhodná víkendová permanentka za 100 korun. Závěrečná kola Czech Open 2013 bude možné sledovat i prostřednictvím sportovního kanálu České televize ČT4.

Jen pro zajímavost, stolní tenis se vyvinul ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Velké Británie.

(ber)

Poslat nový komentář