Bezpečně přes Olomouckou ulici? Podchodem!

Bezpečně přes Olomouckou ulici? Podchodem!
ilustrační foto MMP

Bezpečně přes Olomouckou ulici. Tak se dá nazvat snaha města Prostějova o vybudování podchodu pod mostem zmíněné lokality. Sloužit bude jak chodcům, tak i cyklistům a sníží na minimum riziko dopravních nehod.

Rada města Prostějova na svém úterním jednání schválila vyčlenit finance na zhotovení projektové dokumentace podchodu, který bude městskou pokladnu stát 90 tisíc korun.

„Už v loňském roce jsme připravili návrh technického řešení podchodu pod mostem v Olomoucké ulici. Ten řeší bezpečný průchod nejen chodců, ale i cyklistů pod mostem západně s napojením na cyklistickou stezku v biokoridoru Hloučela a východně na ulici Říční,“ vysvětlil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. „Přejíždění cyklistů a přecházení chodců přes frekventovanou tepnu města je velice riskantní a toto řešení eliminuje naše obavy z dopravních nehod,“ doplnil Fišer. K navrženému postupu se vyjádřilo i Povodí Moravy, které s ním v zásadě souhlasí.

Na otázku kolik financí bude třeba vynaložit na vybudování podchodu, odpoví zmíněná projektová dokumentace. K realizaci by mělo dojít v roce 2017. (red)

Komentáře

Konečně, jen nechápu proč tato úprava neproběhl zároveň s rekonstrukcí mostu.

Poslat nový komentář