Skalka oceněna v soutěži Vesnice roku 2012

Skalku máme spojenou především se zdejšími minerálními prameny.
Skalku máme spojenou především se zdejšími minerálními prameny.

Jedenáctý ročník krajského kola soutěže Vesnice roku 2012 Olomouckého kraje zná své vítěze. Zlatou stuhu získaly Radslavice na Přerovsku. Z našeho regionu uspěla Skalka, obdržela oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu. 

Radslavice obdržely nejvíce bodů především za zapojení občanů do dění obce, aktivní využití volného času nebo za využívání dotací ke svému rozvoji. Druhé místo v soutěži obsadila obec Černá Voda na Jesenicku, na třetí místo dosáhla obec Náklo z Olomoucka.

Zvláštní ocenění získaly i další obce. Modrou stuhu za společenský život dostala obec Hradčany na Přerovsku. Obec Dlouhá Loučka z Olomoucka vybojovala bílou stuhu za činnost mládeže. Obec Cítov na Přerovsku dobře pečovala o zeleň a životní prostředí, za svou činnost získala zelenou stuhu. Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu obdržela obec Skalka na Prostějovsku.

„Olomoucký kraj krajské kolo soutěže nejen organizuje, ale podporuje ho i finančně. Z krajského rozpočtu jsme letos vyčlenili 500 tisíc korun na ocenění vítězných obcí. Tradičně oceňujeme druhé a třetí místo v krajském kole soutěže formou finančního daru ve výši 100 tisíc korun. Dále udělujeme speciální finanční ocenění čtyřem obcím ve výši 50 tisíc korun. Podílíme se také na spolufinancování nákladů na uspořádání slavnostního vyhlášení vítězů krajského kola soutěže ve vítězné obci částkou ve výši 100 tisíc korun. Zajišťujeme mikrobus na přepravu hodnotitelské komise. Pevně věřím, že ocenění zástupcům obcí přinese možnosti dalšího rozvoje, a to nejen kulturního, ale především hospodářského,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Horák.

(red)

Poslat nový komentář