Plyn u nás patří mezi nejdražší!

Plyn u nás patří mezi nejdražší!
ilustrační foto

 

Ceny zemního plynu se v různých regionech České republiky značně liší. Olomoucký kraj patří mezi ty, jehož obyvatelé za něj platí mnohem víc, než třeba v Praze.

Území České republiky se dělí do tří distribučních oblastí, každá má jednoho dominantního dodavatele, ke kterému je přihlášeno nejvíce odběratelů. V případě Olomouckého kraje je to RWE, která patří mezi nejdražší. Finální cenu ovlivňují ještě poplatky regulované státem, které tvoří zhruba 14 až 22 % z celkové faktury. Mnoho odběratelů se tak díky financím rozhodlo přejít k jiné společnosti.

„Zemním plynem topíme, vaříme na něm, máme na něj i ohřívače vody. Roční vyúčtování se neustále zvedalo, i když jsme čím dál víc šetřili. Nakonec jsme přešli k jinému dodavateli a při stejné spotřebě za rok zaplatili o devět tisíc méně,“ sdělil PvNovinkám Miloš V.

Nebyl sám, kdo změny dodavatele využil. V loňském roce přešlo 298 tisíc lidí, před dvěma lety to bylo téměř 350 tisíc podniků a domácností. (red)

Komentáře

Základním problémem všech monopolů a dominantních dodavatelů-vyděračů je špatný systém privatizace.většinu majetku společností jsou v rukách socialistických odborářů nebo pražských podvodníků.Takto pokračuje zdejší sociálismus.My platíme jak mourovatí a odborářští bossové jsou miliardáři nebo novými babiši.Stejný bordel je s trubkou kanalizací,autobusových VIP a dalších městských firem po klaus-zemanovsku zprivatizovaných.My platíme oni si žijí jako prasata.

Poslat nový komentář