I v tomto roce se mohou pilní žáci těšit na krajská stipendia!

I v tomto roce se mohou pilní žáci těšit na krajská stipendia!
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Také v tomto roce se mohou pilní žáci těšit na krajská stipendia. Hejtmanství mezi ně rozdělí téměř tři milióny korun. Finanční odměnu mohou pobírat například budoucí zedníci, tesaři nebo kominíci. Smyslem je zvýšit zájem mladých lidí o obory, po kterých je na pracovním trhu největší poptávka.

„Podpora technického vzdělávání a řemesel nepomáhá jen zaměstnavatelům, kteří mají s nedostatkem řemeslníků velké problémy, ale především samotným žákům. Ti se v případě zdárného dokončení studia nemusí obávat o to, že by nesehnali dobře placenou práci,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Peníze kraj rozdělí mezi pětadvacet středních škol a učilišť v pěti okresech. Na „kapesné“ tak může dosáhnout patnáct set žáků a studentů. Velký zájem o stipendia je například na průmyslovce v Uničově nebo ve škole sociální péče v Zábřeze.

Podmínky udělení stipendií se liší v závislosti na tom, zda jde o učňovský nebo maturitní obor. Výše odměny se odvíjí například od prospěchu, chování a šikovnosti žáků v praktické výuce. (Zdroj kr-olomoucky.cz)

 

Poslat nový komentář