Putovní výstava navštíví Prostějov a připomene blížící se olympiádu

Na poslední olympiádě reprezentovala Prostějovsko cyklistka Jana Horáková.
Na poslední olympiádě reprezentovala Prostějovsko cyklistka Jana Horáková.

Zatímco sportovci finišují s přípravami na blížící se událost roku – Olympiádu v Londýně, Český olympijský výbor připravuje rozsáhlý projekt, který tuto jedinečnou sportovní i kulturní akci přiblíží nejširší veřejnosti. Projekt se skládá z putovní výstavy velkoplošných olympijských fotografií a informačního stanu GLOB. Výstava projede všechny kraje České republiky a v Prostějově se zastaví ve dnech 29. května až 4. června na nám. T. G. Masaryka.

V souvislosti s přípravou výstavy požádal Český olympijský výbor statutární město Prostějov o souhlas s užitím městského znaku, což radní jednomyslně schválili, stejně jako úhradu nezbytných nákladů na provoz a ochranu expozice. Cílem celého projektu je, aby se veřejnost intenzívně zajímala o olympijské myšlenky, podpořila české sportovce obecně a v jednotlivých regionech i „své“ reprezentanty, kteří mají naději na start na olympiádě.

První vlaštovka ohlašující blížící se olympiádu přilétla do Prostějova už vloni v říjnu, kdy se na náměstí před radnicí zastavil červený dvoupatrový doubledecker s moderním interiérem s multimediálním centrem, který připomněl, že se blíží olympijské hry v létě 2012. V rámci kampaně Žijeme Londýnem se mohli také občané Prostějova seznámit s nadcházejícím sportovním svátkem. Dozvěděli se nejen o kampani Žijeme Londýnem, ale především získali podrobnosti o letní olympiádě v Londýně 2012, o přípravě českých sportovců na tuto vrcholnou událost i možnosti zakoupit vstupenky na olympijské soutěže. Pro všechny sportovní nadšence byly připraveny speciální počítačové kvízy, které prověřily jejich znalosti české sportovní historie. Na velkoplošné obrazovce rovněž umístěné v interiéru se po celý den promítaly nejslavnější okamžiky českých sportovců na olympijských hrách.   

Nyní se tedy znovu mohou zájemci seznámit s historií Olympiády i s tím, kdo bude Českou republiku reprezentovat, v jakých sportovních odvětvích. Největší komunikační kampaň v historii českého olympismu přiblíží veřejnosti atmosféru a hodnoty nejvýznamnějšího sportovního svátku na světě. Podnítí také fanoušky k podpoře českých sportovců přímo v dějišti Her XXX. olympiády.    

„Londýn je téměř za rohem. V příštích dvaceti letech Evropa nemusí olympijské hry hostit. Pro českou veřejnost máme navíc rekordní počet vstupenek na závody českých sportovců. Chceme lidi nejen pozvat do Londýna, ale také jim ukázat, že si nyní mohou na olympiádu sáhnout. Že respektování olympijských ideálů je i životní postoj,“ říká Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru.     

(jap)

Úterý, Květen 29, 2012 - 08:00 - Pondělí, Červen 4, 2012 - 16:00
Středa, Květen 30, 2012 - 08:00 - Úterý, Červen 5, 2012 - 16:00
Čtvrtek, Květen 31, 2012 - 08:00 - Středa, Červen 6, 2012 - 16:00
Pátek, Červen 1, 2012 - 08:00 - Čtvrtek, Červen 7, 2012 - 16:00
Sobota, Červen 2, 2012 - 08:00 - Pátek, Červen 8, 2012 - 16:00
Neděle, Červen 3, 2012 - 08:00 - Sobota, Červen 9, 2012 - 16:00

Poslat nový komentář