Dana Zbořilová překonala plaveckou Ledovou míli!

Dana Zbořilová překonala plaveckou Ledovou míli!
Foto otuzilci-brno.cz
Další fotky: 
Dana Zbořilová překonala plaveckou Ledovou míli!

Členka oddílu DZP Haná Prostějov, přemožitelka kanálu La Manche, národní i mezinárodní šampionka v zimním plavání. To je prostějovská rodačka, plavkyně Dana Zbořilová. Na pomyslnou pažbu svých úspěchů přidala další zářez, Ledovou míli. 

Na konci listopadu zamířila Dana do Slavkova u Brna, kde se spolu s dalšími třemi plavci pokusila překonat Ledovou míli. Plavalo se ve vodě o teplotě 4,7 stupně Celsia, vzduch byl na stejné úrovni. Na plavce, dvě ženy a dva muže, čekala trať o délce 1650 metrů. Plavci na sobě mohou mít pouze jednu plaveckou čepici, plavecké brýle a obyčejné plavky.

Daně Zbořilové se trať podařilo zdolat jako druhé v pořadí v čase 33:33 minut. Dostala se tak mezi sedmnáct plavců, kteří jsou s dvaceti překonanými mílemi zaregistrováni pod hlavičkou České republiky v této celosvětové výzvě.

Danu budete zcela jistě moci vidět na Štědrý den, kdy se jako korunovaná královna s otužilci vrhne do ledové vody výpustě Plumlovské přehrady. Gratulujeme!  

Danu Zbořilovou k plavání přivedli v šesti letech rodiče. Začínala jako bazénová plavkyně. Vyzkoušela i různé sporty, ale nakonec zůstala u silniční a dráhové cyklistiky a u dálkového a zimního plavání. Od roku 1993 je členkou TJ Haná Prostějov oddílu dálkového a zimního plavání. 14. 8. 2001 přeplavala jako druhá žena Česka kanál La Manche za 11:56 hod. Dana Zbořilová je také několikanásobnou mistryní České republiky a několikanásobnou vítězkou Českého poháru v zimním plavání. Reprezentovala Prostějov i naši republiku na mnoha mezinárodních akcích. Je mezinárodní mistryní Německa, vícemistryní Polska v zimním plavání. Na prestižním světovém poháru v dálkovém plavání ve Švýcarsku získala 4. místo. V březnu roku 2016 se stala mistryní světa v zimním plavání, které se konalo v sibiřské části Ruska. Dana Zbořilová se sportu věnuje nejen jako aktivní závodnice, ale také jako trenérka a rozhodčí. Od roku 1995 aktivně trénuje mládež v plavání a cyklistice, věnuje se výuce spinningu, organizování plaveckých a sportovních akcí nejen pro registrované sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Známé jsou i její besedy o otužování a sportu. V letošním roce dovedla, již potřetí, oddíl dálkového a zimního plavání k třetímu místu v Českém poháru družstev zimního plavání. (ber)

 

Poslat nový komentář