Město bude pokračovat v pasportizaci svých budov

Město bude pokračovat v pasportizaci svých budov
ilustrační foto

O tom, zda v budoucnosti investovat či nikoli do městských budov, rozhodne jejich takzvaná pasportizace. V Prostějově proběhla první vlna u sedmi budov.

Pasportizaci mají za sebou městské budovy v ulici E. Králíka, Brněnská, Šárka a v ulici Olomoucká. Vedení města takto dostalo odpovědi na otázky, zda se případná investice do těchto budov vyplatí či nikoli. „Vybírali jsme z osmnáctky domů navrhovaných pracovní skupinou ve spolupráci s Domovní správou Prostějov, s.r.o. a Odborem správy a údržby majetku města. Jednalo se o první krok, který přinesl jasné odpovědi. Proto budeme v další pasportizaci pokračovat. Jde o jakýsi návod, jak správně a smysluplně investovat a nevydávat finance zbytečně,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Pasportizace mapuje stávající stav, posuzuje nutné opravy, provádí analýzu stávajících a očekávaných peněžních toků spojených s objektem, indikaci možné prodejní ceny, předloží návrh dalšího využití a harmonogram dalších kroků. Radní pokračovaní pasportizace odsouhlasili. (red)

Poslat nový komentář