Pátrací akce měla šťastný konec. Po dvou dnech

Pátrací akce měla šťastný konec. Po dvou dnech
Foto HZS Olomouckého kraje

V neděli 24. září 2017 byli v 19:36 hodin požádáni hasiči o pomoc při pátrání po ztraceném turistovi v okolí motorestu Skřítek, nedaleko obce Sobotín. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a z Olomouce a dobrovolní hasiči ze Sobotína a Petrova nad Desnou, kteří se spolu s policisty sešli na parkovišti u motorestu Skřítek. "S pohřešovaným mužem se zasahujícím hasičům podařilo spojit, v telefonickém hovoru uvedl, že se nachází nedaleko silnice, vidí blikající majáky a slyší hlasy, ale nemůže se k záchranářům dostat. Hasiči proto přes operátora zkoušeli blíže lokalizovat jeho polohu a spolu s policisty a horskou službou se ho v rojnicích vydali hledat. Několikrát prošli uvedenou lokalitu, pátrání rozšířili i na širší okolí motorestu, přesto se muže neustále nedařilo vypátrat. Do akce byli proto také povoláni kynologové z Olomouckého, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

"Kynologové, hasiči, policisté a členové horské služby pátrali celou noc a v pondělí 25. září 2017, těsně po deváté hodině muže objevili. Byl promrzlý, ale zdál se být jinak v pořádku," dodala mluvčí. Po prvotním ošetření, zahřátí a poskytnutí teplých nápojů byl předán zdravotnické záchranné službě. (red)

Poslat nový komentář