Proměňme Prostějov v město PET vršků! Posloužíme dobré věci

Proměňme Prostějov v město PET vršků! Posloužíme dobré věci
Foto ber

 

Před nedávnem jsme informovali o stálé sbírce Charity Prostějov, která se týká víček z PET lahví. Myšlenka sbírky se zalíbila radní Miladě Sokolové, která s nápadem na její rozšíření oslovila i náměstkyni primátora Alenu Raškovou.

 

"Dnes je doba, kdy se jen těžko loučíme s financemi, všelijakých výběrčích na cokoli je tak nějak pořád víc. Plastové vršky od limonád, mléka či oleje, ale doma máme všichni. Tak proč by nemohly pomoci těm, kdo to potřebují," vysvětlila Milada Sokolová, která by ráda do sbírky zapojila co největší množství lidí. "Našla jsem si několik typů kontejnerů, které by se mohly umístit ve školách, obchodech i nejrůznějších institucích," dodala radní.

Lenka Prokopová, která má v Charitě sbírku na starosti, nápad Milady Sokolové přijala s potěšením. "Jediným problémem ale je, že nejsme schopni vlastnimi silami zajistit svoz menšího množství, než je 500 kilogramů. Nemáme na to časové, finanční ani lidské prostředky," upozornila na problém.

Ten je ale zdá se vyřešen díky náměstkyni primátora a šéfce Zdravého města Aleně Raškové. "Město bude myšlenku sběru rozhodně podporovat. Kontejnery zakoupíme a vybereme místa, kde budou umístěny. O svoz vršků by se mohl starat některý ze zaměstnanců radnice," přidala dobrou zprávu náměstkyně, která by uvítala i možnost, že by si ve školách děti kontejnery patřičně zdobily.

Kontejnery ale nemusí být umístěny jen ve školách. Mnoho místa nezaberou ani ve firmách, obchodech či restauracích. (ber)

 

 

 

Komentáře

Poslat nový komentář