Pirátskou kampaň veze autobus z Prostějova

Pirátskou kampaň veze autobus z Prostějova
ilustrační foto
Další fotky: 
Pirátskou kampaň veze autobus z Prostějova
Pirátskou kampaň veze autobus z Prostějova

Dnes vyrazil z Prostějova na cesty po České republice autobus Karosa C734.1346. Vůz, který patřil Vězeňské službě ČR, je dnes v majetku prostějovské společnosti Retrobus. Ta ho na tři měsíce pronajala České pirátské straně.

Vězeňský kabát vozu je polepen kauzami, odkazujícími například na Davida Ratha, Bohuslava Sobotku či Andreje Babiše. Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše bude vězeňský autobus lidem v celé zemi připomínat kauzy, za které nikdo nebyl dohnán k odpovědnosti.

Pro společnost Retrobus jde čistě o výdělek, ne sympatie s kampaní. "Budou nové plechy, a to právě na tomhle voze", sdělil PvNovinkám Tomáš Studený.

Karosa sloužila od roku 1995 do února 2014 Vězeňské službě ČR ve věznici ve Vinařicích. (ber)

Komentáře

Z předchozích komentářů usuzuji, že jsou psány příznivci Pirátů, mají logiku, já jsem jen cílil na skutečnost, že tohle autobus nehlásá a že jej proto nepovažuji za dobrý nápad.

Zajistit, aby se podobné činy v budoucnosti neopakovali lze alespoň částečně například legislativními úpravami. Třeba registrem smluv, nebo povinně transparentními účty a účetnictvím měst, obcí a ovládaných společností.
Nebo lepším vynucováním zákona o veřejných zakázkách, zejména tlakem na řádné vyhlašování v národním rejstříku těchto zakázek a to se správnými daty. Tak aby veřejnost, média a konkurence mohla jednoduše kontrolovat kde se šmelí a kde předražuje.

Snaha by byla, ale když odpoledne po páté konečně dorazíte ze zaměstnání a na hodinu se z vás stane politik-amatér, tak se těžko prosazují nové lepší zákony. :) Piráti na pražském magistrátu to mají o něco snadnější, alespoň jsou zvoleni ve volbách a nelze je tak snadno ignorovat.

Na první pohled líbivé, nicméně politická strana by asi neměla zasahovat do šetření příslušných orgánů....zajistit, aby se prokazatelné trestní činy v budoucnosti již neopakovaly, to je trošku jiná káva a takovou snahu tu nevidím, že by se opakovalo : ANO, prostě to zařídíme?

Poslat nový komentář