Na Bílou sobotu se bude plavat „O Mokrého Emana“

plakát
plakát

V sobotu 7. dubna od 9:00 proběhnou v prostějovských Městských lázních závody pro nejmladší kategorie plavců (ročník 2000 a mladší). Druhý ročník závodů s názvem „O Mokrého Emana“ umožňuje mladým plavcům utkat se s konkurencí z celé republiky. Prostějovský plavecký oddíl bude mít v těchto závodech několik želízek v ohni. 

Ročník 2001 je velmi silný. Patří sem plavec Lukáš Řehořek, který i na nejvyšších závodech ve své kategorii pravidelně obhajuje medailové pozice, zejména v disciplíně 50 metrů prsa. V závodě O Mokrého Emana si ale vyzkouší dvojnásobné tratě a uvidíme, jak se mu podaří. Skvělé výkony předvedou určitě také Dominika Smékalová, Karolína Samsonová a Eva Marciánová, které už jsou zkušenými závodnicemi.

Na Mokrém Emanovi dostanou šanci poměřit se s konkurencí také plavci z přípravky, kteří běžně na závody nejezdí. V Prostějově si mohou zaplavat časy, které je kvalifikují na oblastní přebory žactva a pak třeba i na Mistrovství republiky. „Pro mladší věkové kategorie je podobných závodů v České republice velmi málo. Mladí plavci z přípravky ale mají o závody zájem a měli by mít možnost si také „velké závody“ zkusit,“ vysvětluje trenér přípravky i oddílu Aleš Matyášek. Výchova mládeže ke sportu není lhostejná ani firmám v okrese - plavecké závody O Mokrého Emana sponzorským darem podpořila společnost Mürdter Dvořák.

Nejmladší závodníci se většinou účastní jen krajských přeborů, které jsou dvakrát do roka nebo Brněnského tučňáčka, který je určen nejmenším. Ale v přípravce plave mnoho dětí do 12 let, které mají zájem závodit častěji. Plavce to může perfektně namotivovat do dalších tréninků. 

(maty)

Sobota, Duben 7, 2012 - 09:00

Poslat nový komentář