Nad ránem hořel dům v Plumlově, naštěstí uvnitř nikdo nebyl

Dnes brzy ráno hořel dům v Krátké ulici v Plumlově. Foto HZS Olomouckého kraje
Dnes brzy ráno hořel dům v Krátké ulici v Plumlově. Foto HZS Olomouckého kraje

Dvanáct minut po třetí hodině ráno dnes, ve čtvrtek 29. března, nahlásil oznamovatel z Plumlova na tísňovou linku, že uslyšel praskaní ohně a poté zahlédl plameny šlehající z jednoho domku v ulici Krátká.

Na místo vyjely tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Společně s profesionální jednotkou požární stanice Prostějov k pomoci vyrazili i dobrovolní hasiči Kostelec na Hané a místní jednotka Plumlov. 

"Požár zcela zachvátil střechu staršího objektu, naštěstí se uvnitř nikdo nenacházel. Jednotkám se ve velmi krátké době podařilo dostat plameny pod kontrolu a zamezily rozšíření na střechu přilehlého sousedního domu. Požár se také přenesl o několik metrů dále do zahrady, kde se vzňal odpad," popsal zásah Zdeněk Hošák z HZS Olomouckého kraje. 

Jednotky pokračovaly v dohašování ohořelé střešní konstrukce, v postupném rozebírání a dohledávání menších skrytých ohnisek. Dohled nad požářištěm do ranních hodin zajistili místní hasiči. Ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny. Co je příčinou vzniku požáru, taktéž výše škody je v tuto chvíli v šetření. 

(red)

Poslat nový komentář