Policisté zvou do Němčic n/H na preventivní akci „Zachraň život“

Policisté zvou do Němčic n/H na preventivní akci „Zachraň život“
ilustrační foto

Dne 16. dubna 2012 v době 09:00 - 11:30 hodin proběhne v Němčicích nad Hanou na náměstí preventivní akce s názvem „Zachraň život.“ 

Tato akce probíhá na okrese Prostějov každoročně ve spolupráci dopravní policie Prostějov, Střední zdravotnické školy Prostějov, Centra služeb pro silniční dopravu Prostějov a koordinátora BESIPu pro Olomoucký kraj. 

Smyslem je u vybraných kolemjedoucích řidičů ověřit a prakticky vyzkoušet schopnost poskytnout první pomoc na místě dopravní nehody. 

Figurantky SZŠ věrohodně představují vážně zraněné účastníky dopravní nehody na komunikaci a řidiči pod dohledem pedagogů zmíněné školy tyto zraněné ošetřují. V případě chyb při ošetřování jsou na tyto samozřejmě odborně upozorněni a je jim vyložen správný postup při těchto záchranných činnostech. Součástí akce je i kontrola autolékárniček ve vozidlech, zda jsou obsahově v pořádku a odpovídají stanoveným zákonným normám.

V pondělí 16. dubna 2012 v době od 13:00 do 15:00 hodin příslušníci dopravní policie na témže místě provedou kontrolní měření propustnosti skel zájemcům z řad řidičů.

„Jde nám o prevenci s cílem upozornit řidiče na tento problém a zejména přimět řidiče k tomu, aby si svá vozidla dali do pořádku a vyvarovali se tak v budoucnu dalším nepříjemnostem, které právě souvisejí s touto problematikou,“ uvedla marta Vlachová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.

V průběhu května proběhne podobná akce také v Konici, o jejím přesném termínu vás budeme informovat.

(red)

Poslat nový komentář