Pan Nevím ze Křoví. Ze záchytky jej nechtěli pustit

Pan Nevím ze Křoví. Ze záchytky jej nechtěli pustit
ilustrační foto internet

 

Podle statistik je už dlouhá léta nejpočetnějším českým příjmením Novák. Následují Svobodovi a Novotní, v závěsu se drží Dvořákovi a Černí. Spousta lidí má ale příjmení, která nejsou nijak exotická, přece jen jim ale komplikují život.

„Po jedné vynikající akci jsem skončil na  záchytce. A pobyl jsem tam hned dva dny, protože jsem byl bez dokladů. Když se mě ráno zeptali, jak se jmenuji a kde bydlím, odpověděl jsem podle pravdy. No a nepustili mě,“ říká se smíchem Václav Nevím ze Křoví. Stejně dopadl i jiný oslavenec. „Na té záchytce jsem byl jen den,“ směje se Pavel Anděl, Ráj...tedy Karviná-Ráj.

Nejinak je na tom paní Ivana. „Už se mi mockrát stalo, že jsem se představila a druhá strana na mě koukala, co bude dál,“ vysvětluje žena, jejíž příjmení zní Možná.  „Představte si to v pořadí Možná Ivana...a odpověď tak už se rozhodněte, jestli možná nebo opravdu,“ přidává další zkušenost.

Podobnou historku PvNovinkám popsala i Lenka, za svobodna Kuchařová. Kdysi přijela na vojnu za svým bratrem. „Čekám na vrátnici půl hodiny, hodinu. Pak mi to nedalo a říkám kluci, tak kde je? A oni No to je problém, v kuchyni žádnej kuchař Viktor nepracuje...“.

Setkali jste se někdy i vy, čtenáři, s podobným problémem, kdy vám příjmení zkomplikovalo život?  Podělte se o své zkušenosti. (ber)

Komentáře

Byla jsem jednou na svatbě, kde se ženich jmenoval Musil. Když se rodiny představovaly navzájem, babička z nevstiny strany po asi osmém Musilovi pravila :To je sám Musil...není mezi vámi aspoň jeden Přecechtěl? )))

Kdysi jsem měla jednání s chlapem, co se jmenoval jako jídlo. Tak jsem mu říkala postupně Večeřa, Svačina...když jsme se rozcházeli, sdělil mi, že je Polívka :D

Znala jsem muže jménem Jiří Pytel. Jméno se mu nelíbilo, tak se nechal přejmenovat na Jiří Malý. A říkali mu malé pytel :D

spíš Prokop Tunel ;)

Prokop Dveře

Poslat nový komentář