Chaloupka skončila. Kvůli rekonstrukci

Chaloupka skončila. Kvůli rekonstrukci
ilustrační foto ber

Když se na okně známé hospody V chaloupce v Olomoucké ulici v Prostějově objevilo parte, většina štamgastů nechápala. Gambrinus Kozel Chaloupka, narozen 1. dubna 1899, zemřel 27. května 2017. 

"Majitelé mne vyzvali, abych skončil už v únoru, že objekt potřebuje rekonstrukci. Pivovar zde udělal dost věcí, tak jsem se s majiteli domluvil, aby hospodu nechali žít do konce května, ať se investice alespoň částečně vrátí. Nebudu zastírat, byl jsem v šoku. Byl jsem zde šestnáct let, z toho třináct jsem měl hospodu v pronájmu sám," posteskl si hospodský Petr Koutný, zvaný Kutin. Zprávu o záměru majitelů nesl těžce, je možné, že právě v souvislosti s únorovým oznámením ho postihla mozková mrtvice. Naštěstí se z nemoci dostal bez následků. "Jestli půjdu zas někam na hospodu? V téhle chvíli vážně nevím, o tom, že bych se vrátil sem, nebyla řeč. A mně se už do pohostinství ani moc nechce," dodal.

Podle nezaručených zpráv by se z Chaloupky měla stát pizzerie, jiné hovoří o cukrárně. Spolumajitelka objektu Renata Dadáková ale nevylučuje ani návrat hospody. (ber)

 

Poslat nový komentář