Studenti převzali ocenění za úspěchy v SOČ

Studenti převzali ocenění za úspěchy v SOČ
Foto MMP
Další fotky: 
Studenti převzali ocenění za úspěchy v SOČ
Studenti převzali ocenění za úspěchy v SOČ

Stáčení perihelia Merkuru, Havárie Černobylu 1986 (31 let) - historie a současnost, Exoplanety, Syntéza nových potenciálních antituberkulotik nebo třeba téma Toxikologie a mnoho dalšího. Jde o malý výčet témat, která studenti středních škol zpracovali v rámci okresního kola Středoškolské odborné činnosti (SOČ) - tematickými okruhy zpracovávaných témat byla fyzika, chemie, biologie, geologie - geografie, zdravotnictví, ochrana a tvorba životního prostředí, ekonomika a řízení, historie a informatika. 

Na radnici převzali, z rukou zástupce Středoškolské odborné činnosti pro Olomoucký kraj Jana Lázny a náměstkyně primátorky Ivany Hemerkové, diplomy a malý dárek. Zpracovávané oblasti v okresní soutěži Středoškolské odborné činnosti byly různorodé.

Středoškolská odborná činnost je prestižní soutěží s mnohaletou tradicí. Historie SOČ se začala psát již v roce 1979, tehdy byla ještě soutěží československou. SOČ je soutěží víceoborovou, kde si své téma vybere každý, ať studuje na kterémkoli typu střední školy. SOČ přitom není jen vědomostní soutěží. Student prokazuje zejména schopnost samostatné práce a na rozdíl od jiných středoškolských soutěží si ve všech kolech vyzkouší obhajovat práci před odbornou porotou. Rozvíjí tedy i své prezentační dovednosti a schopnost reagovat na dotazy porotců. Ti nejlepší pak vyjedou na zahraniční soutěže. (Zdroj MMPV)

Poslat nový komentář