Dobrý kšeft. Peníze od státu rovnou na účet!

Dobrý kšeft. Peníze od státu rovnou na účet!
Ilustrační foto PvNovinky.cz
Další fotky: 
Dobrý kšeft. Peníze od státu rovnou na účet!

 

Deset, dvanáct tisíc. I takové sumy platí úřady práce v podobě dávek na bydlení. Ne však do rukou žadatelů, ale přímo pronajímatelům bytů. I v Prostějově je to dost dobrý kšeft.

"Manžel přišel o práci, já jsem na mateřské a tak nastaly těžké rozbroje. Jak jinak než kvůli penězům. Vygradovalo to natolik, že nás začal mlátit a tak jsem sbalila všechny tři děti a odstěhovala se na ubytovnu. Za garsonku jsem platila 3 tisíce na osobu, takže 12 tisíc. Ne tedy já, ale úřad práce a rovnou majiteli objektu. Ten mi dávku pomohl vyřídit," popsala vlastní zkušenost sedmadvacetiletá Vendula, která na ubytovně žila několik měsíců. "Do toho vám nic není," odpověděl PvNovinkám na dotaz ohledně výše a placení nájmů oslovený majitel. V podstatě stejné odpovědi se redakci dostalo od příslušného úřadu.

Mnohem sdílnější byl pan W., majitel velkého domu poblíž centra Prostějova, který pronajímá byty od 7 tisíc měsíčně výš. Současné osazenstvo je tvořeno pouze z takzvaně sociálně slabých rodin. "Jediní nájemníci, se kterými nemám ohledně placení sebemenší problém. Každý měsíc dostanu peníze od státu rovnou na účet, nájemní smlouva je postavená tak, že při sebemenším průseru letí na minutu," vysvětlil svou strategii.

Problémy s předraženými byty a ubytovnami začaly poté, co výplatu dávek na bydlení od obcí převzaly úřady práce. Úředníci nemají čas kontrolovat v terénu, komu a zač štědré dávky vyplácejí.

A tak se nelze divit, že doplatek na bydlení se během jediného roku zdvojnásobil. V roce 2011 vyplatil stát 0,9 miliardy, loni už 1,7 miliardy a letos byla tato suma překročena už v srpnu. (ber)

 

Poslat nový komentář