Student z Prostějova zvítězil v projektování pozemních staveb

Student z Prostějova zvítězil v projektování pozemních staveb
ilustrační foto
Další fotky: 
Student z Prostějova zvítězil v projektování pozemních staveb

David Rozehnal, student čtvrtého ročníku Střední odborné školy průmyslové a středního odborného učiliště strojírenského v Prostějově, zvítězil v soutěži v projektování pozemních staveb. Už sedmnáctý ročník celostátního žákovského klání s názvem Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce proběhl v Českých Budějovicích.

„Zadání soutěže je pokaždé jiné a páni architekti vždy vymyslí takové záludnosti, že polovina soutěžících rovnou odpadne, protože neví, jak na to. Letos to byl opravdu oříšek. Žáci měli ve 3D vymodelovat celou secesní část místní průmyslovky a z modelu vygenerovat jednotlivé pohledy na zadaný výkres,“ vysvětlil Pavel Vysloužil z prostějovské školy.

David nepodlehl panice a během tří hodin, které měl na práci určeny, se se zadáním v konkurenci padesátky soutěžících ze sedmadvaceti škol vypořádal nejlépe. „Ještě večer jsem nemohl uvěřit tomu, že jsem vyhrál. Je to pro mě velký úspěch. Soutěže jsem se zúčastnil už potřetí, takže jsem zhruba věděl, do čeho jdu,“ svěřil se David.

„Barvy prostějovské průmyslovky hájil ještě student třetího ročníku Ondřej Laník. Ten nakonec obsadil deváté místo. (red)

 

 

 

 

 

Komentáře

Tak tyto zprávy jsou pozitivní a vypovídají o tom, že to školství v Prostějově stále má dobrou úroveň a nadané studenty.

Snad vystřídá ty neschopy co tam sedí všude dnes.

Poslat nový komentář