Den otevřených dveří na SOŠ podnikání a obchodu

Den otevřených dveří na SOŠ podnikání a obchodu
Foto SOŠ podnikání a obchodu
Další fotky: 
Den otevřených dveří na SOŠ podnikání a obchodu

 

Máte doma deváťáka a rozhodujete se, kam nastoupí po základní škole? V rozhodování vám pomůže Den otevřených dveří, který pořádají ve středu 15. ledna od 13.00 do 17.00 hod. na Střední odborné škole podnikání a obchodu na Rejskově ulici. 

SOŠ podnikání a obchodu je prostějovské veřejnosti známá svými specifickými vzdělávacími programy a také aktivitami a úspěchy studentů. „Jsme školou soukromou a nemůžeme si dovolit kopírovat obory nabízené jinými středními školami. Od začátku jdeme cestou odlišení se a nabídnutí vzdělání, které umožní co možná nejlepší uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Pevně věřím, že to děláme dobře, o čemž svědčí zájem o naši školu a také velmi dobré výsledky studentů u maturitních zkoušek nebo množství přijatých studentů na vysoké školy.“ sdělil Prostějovským novinkám zástupce ředitele Marek Moudrý.

SOŠ podnikání a obchodu nabízí žákům čtyři vzdělávací programy: Podnikání v EU a projektové řízení, Řízení služeb a marketing turismu, Marketingové komunikace a žurnalistika a Sportovní management.  Novinkou od letošního roku je Sportovní management. "Tento vzdělávací program je určen nejen aktivním sportovcům bez ohledu na sportovní odvětví a výkonnostní úroveň, ale i těm žákům, kteří v budoucnosti chtějí spojit sport se svou profesní kariérou. Jsme jedinou školou v Olomouckém kraji, která nabízí studium tohoto zaměření“ konstatoval Marek Moudrý. 

Škola také tradičně nabízí studium cestovního ruchu v rámci programu Marketing turismu. „Učíme studenty, že je důležité umět přilákat turisty, dokázat vytvořit itinerář zájezdu, stejně jako vnímat důležitost marketingu v cestovním ruchu. A tím se od ostatních škol stejného zaměření odlišujeme. Studenty také připravujeme v oblasti průvodcovské činnosti. Naše škola je autorizovanou osobou Ministerstva pro místní rozvoj, což nám umožňuje připravovat a realizovat profesní zkoušku průvodce cestovního ruchu, která je svou odborností na úrovni vyššího odborného vzdělání.“ dodal zástupce ředitele školy. Aktivity školy také pomáhají v rozvoji turismu v Prostějově. Studenti cestovního ruchu pravidelně realizují prohlídky centrem Prostějova nebo kostelem Povýšení sv. Kříže. O letních prázdninách také proběhl společný projekt s magistrátem, jehož výsledkem byly pravidelné víkendové prohlídky pro turisty. Poslední akcí byly například vánoční prohlídky na svatého Štěpána, které přilákaly desítky Prostějovanů.

 

(red)

Poslat nový komentář