Soud pátrá po datu úmrtí Ladislava Dvořáčka

Soud pátrá po datu úmrtí Ladislava Dvořáčka
ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Soud vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Ladislava Dvořáčka, narozeného 13. 10. 1960, pobytem Olomoucká 36, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Ladislav Dvořáček byl nalezen svou známou Jitkou Mildovou dne 16. 10. 2018 před osmou hodinou ráno v místě svého pobytu, v bytě v prvním poschodí domu na adrese Olomoucká 36, Prostějov.

Ležel na zemi v pokoji, ležel v poloze na zádech, oblečený do mikiny a tepláků. Tělo zemřelého již vykazovalo známky posmrtné ztuhlosti, bylo bledé. Na místo byla přivolána RZS Olomouckého kraje, lékař konstatoval jeho smrt, k níž mohlo dojít odhadem 11. 10. 2018. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti podle § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Dle sdělení Ústavu soudního a medicínského práva Fakultní nemocnicev Olomouci k úmrtí došlo z přirozených příčin,“ uvádí soudkyně Ivona Otrubová.

Provedeným šetřením policejního orgánu bylo zjištěno, že zemř. Ladislav Dvořáček byl svobodný, bezdětný, neměl blízké příbuzné, žil sám.

Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 8. 3. 2019, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Ladislava Dvořáčka. (red)

Poslat nový komentář