Srdéčko v Pardubicích bodovalo! Universe ve Velké šestý!

Srdéčko v Pardubicích bodovalo! Universe ve Velké šestý!
Ilustrační foto galop-reporter.cz

Do Pardubic vezl trenér Stanislav Popelka ze Srdéčka u Hvozdu devět koní. Domů se veze na vlně úspěchu. Získal dvě první, jedno druhé, třetí a páté místo. Pro dvanáctiletého valacha Universe of Gracie Velká pardubická skončila vynikajícím šestým místem! 

V Ceně Jana Kašpara doběhl pětiletý valach Manol pod žokejem Jiřím Kouskem pátý. V Ceně ČASH skončil čtyřletý valach Kornelius s Pavlem Složilem mladším třetí. Popelkovým svěřencům Sheronovi a Lombardinimu se nedařilo v Ceně za podpory společnosti Paragan, ani jeden závod nedoběhl. V Ceně Vltavy vyletěl ze sedla Quatikiho již zmíněný Pavel Složil, čest Srdéčka ale zachránil sedmiletý bílý valach Marcus Aurelius, který pod Josefem Bartošem došel do cíle druhý.

Druhý největší dostih dne, Cenu Vltavy, pak vyhrál, opět pod Bartošem, osmiletý valach Vicody, a to i přes velké problémy na hadím příkopě a velké vodě. Překvapen byl i sám trenér, který v přímém přenosu ČT přiznal, že ani on sám takový úspěch nečekal. Kůň je podle něj kandidátem na účast v některém z dalších ročníků VP.

Stejným překvapením pak bylo vítězství devítileté klisny Loire, rovněž s Bartošem, v Poplerově memoriálu. 

Mezi devatenácti účastníky Velké byl valach Universe of Gracie mezi třemi nejstaršími. Své kvality ale prokázal, na těžké a blátivé půdě doběhl na vynikajícím šestém místě pod žokejem Jiřím Kouskem.

Všem na Srdéčku gratulejeme! (ber)

Poslat nový komentář