Dangerous Gleam Srdéčko nezklamal! Skončil druhý ve Velké národní steeplechase!

Dangerous Gleam Srdéčko nezklamal! Skončil druhý ve Velké národní steeplechase!
Foto dostihovy-svet.cz

Třetí ročník má od neděle za sebou Velká národní steeplechase o Pohár Josefa Váni na 4500 metrů. Vyhrál ji pětiletý vraník Capferret s Jaroslavem Myškou.  Hrdinou dostihu je ale osmiletý ryzák Dangerous Gleam, kterého na Srdéčku u Hvozdu trénuje Stanislav Popelka. S Josefem Bartošem v sedle dostih odvodil, vítězi podlehl až v cílové rovině. 

Jaroslav Myška byl po doběhu spokojen a ocenil práci žokeje Josefa Bartoše, který byl v sedle Dangerous Gleama. „Pepa Bartoš odvedl skvělou profesionální práci, chtěl jsem se před něj dostat již v obloucích, ale viděl jsem, že Pepa má stále něco v ruce, tak jsem to nechal až na cílovou rovinu.“ Jaroslav Myška měl Dangerous Gleama stále na očích, rozestupy mezi oběma koňmi nebyly nijak závratné. Po skočení poslední skoku Capferret zabral a u cílového mezníku byl s náskokem šesti délek, navíc ve výborném čase 5:24,3, což je nový rekord dostihu. 

Také s druhým místem Dangerous Gleama panovala spokojenost. „Porazil nás jen velmi dobrý kůň, který se dokáže prosazovat ve Francii. Velké uznání zaslouží Josef Bartoš, který jej vedl velmi dobře a má velkou zásluhu na druhém místě. Opět potvrdil, že patří k našim nejlepším,“ radoval se majitel koně Radek Luka. Josef Bartoš pak ocenil práci samotného Stanislava Popelku. "Už minulou neděli ukázali, že mají koně víc než dobře připravené," dodal.

Dangerous Gleam přitom vyhrál v červnu  24. ročník Zlatého poháru, Ceny Předsedy poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na 4400 metrů, stylem start - cíl. Gratulace na Srdéčko! (ber)

 

Poslat nový komentář