Aida

V prostějovské cukrárně Aida jsme málem zmrzli, stěžuje si zákazník

ilustrační foto čtenář

S nepříjemným zážitkem se na redakci PvNovinek obrátil jeden z návštěvníků cukrárny Aida. Setkal se s neochotou personálu a také málem umrzl. O pohled druhé strany redakce požádala majitele provozovny, dosud se odpovědi ale nedočkala.

„Druhého května jsme v 8 hodin se snoubenkou dorazili do cukrárny Aida. Přijeli jsme na motorce z Brna a vymrzlí z dlouhé cesty jsme se chtěli zahřát nad čajem a pak si dát dobré zákusky. Objednali jsme si každý čaj, posadili se a diskutovali nad tím, který ze zákusků si kdo dáme. Asi po 10 minutách dovnitř vešel pán, který dokořán otevřel dveře, nechal je tak, a šel si povídat s obsluhou. Domnívali jsme se, že se jedná o zásobování - něco podepíší a pak se začnou nosit velké krabice, nebo něco podobného.

U Aidy se přes zákaz parkuje i nadále

Foto ber

 

Zákazy jsou od toho, aby se porušovaly. V polovině července nechal na základě podnětu radní Sokolové odbor dopravy instalovat u cukrárny Aida značku zakazující parkování. Že by to řidičům nějak vadilo, se říct nedá.

„Chodím tudy denně a denně tady stojí minimálně jedno auto. Některé tady parkují i celé dny,“ řekla PvNovinkám Jana Musilová. I když na sezení na zahrádce přilehlé cukrárny to už moc není, zákazová značka platí stále. Pozeptáme se na dodržování zákazu Městské policie, která slábila častější kontroly v lokalitě už při instalaci značek. (ber)

 

 

Ad: Parování v zákazu? A co jako

Foto ber

 

Před několika dny PvNovinky přinesly informaci o nedodržování zákazu parkování u cukrárny Aida nezodpovědnými řidiči. S podnětem se redakce obrátila na příslušné orgány, které přislíbily nápravu.

"Kontroly provádíme v rámci celého města každodenně. Je ale možné, že nám nějaký hříšník unikne. Samozřejmě se postaráme o nápravu," sdělil PvNovinkám ředitel Městské policie Jan Nagy. Tak doufejme, že klidová zóna klidovou opravdu bude. (ber)

Parkování v zákazu? A co jako!

Foto ber

 

Když se v červenci u cukrárny Aida objevily značky se zákazem parkování, návštěvníci zahrádky a nejen oni, si oddechli. Ono také sedět s očima na stopkách a hlídat, zda rozmlsaný potomek se zmrzlinou v ruce neskončí pod koly projíždějícího auta nebylo zrovna hodno klidové zóny.

Zatímco ze začátku na dodržování zákazu dohlíželi strážníci, s časem aktivita upadla a vozy se vracejí na svá místa. Zatímco na příjezdové cestě stála dvě auta, za rohem u kontejnerů parkovalo třetí. "Stojí tady, co jsme přišli, což je asi hodina. Rozhodně nejde o nějaké rychlé nakládání či vykládání, majitele jsme ani nezahlédly," potvrdila PvNovinkám jedna z návštěvnic cukrárny. A tak se zdá, že zdejší řidiči si nařízení odboru dopravy vykládají po svém. A proč také ne, když to nikomu nevadí. (red)

Zákazová značka vyhnala od cukrárny parkující auta

ilustrační foto

Podařilo se a slibovaná značka zakazující dlouhodobé parkování u cukrárny Aida je na místě.  Odbor dopravy, který slíbil její osazení už více než před měsícem, ji na konci minulého týdne nechal nainstalovat.

„Podařilo se a jsem tomu rád. To zdržení nás rozhodně netěší,“ nechal se slyšet vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal. Zákazovou značku se všemi legislativními tanečky se tady podařilo nainstalovat asi za pět týdnů. Rodiče vychutnávající si kávu či zákusek už nemusí trnout, že jim při parkování motorista srazí neposednou ratolest.

„Zajdu sem s dětmi na zmrzlinu opravdu ráda. Teď, když už nemáme auta doslova u kočárků, je to rozhodně lepší," podělila se s námi o názor radní Milada Sokolová, která osazení značky prosadila. Chválili i další lidé.

Aktualizováno: Místo vůně cukrárny, pach benzinu!

ilustrační foto

Je libo k zákusku či zmrzlině patřičnou dávku výfukových plynů? Takto jsme, před měsícem, informovali o nevhodném parkování u cukrárny Aida. Odbor dopravy slíbil nápravu v podobě zákazové dopravní značky. Její osazení se trošku zpozdilo a auta mezi zákusky vesele parkují dál.

Nejsou třeba žádná slova, obrázek si jistě udělá každý sám. Podívejte se na fotografie.

Blýská se ale na lepší časy - zákazová značka má být podle vedoucího odboru dopravy Miroslava Nakládala osazena každým dnem. (kaa)

Foto: (kaa)