alkohol

Na návštěvu lezla po lešení. Skončila na záchytce

ilustrační foto Městská policie

V úterý podvečer prostřednictvím linky 156 prostějovských strážníků oznámil čtyřiapadesátiletý muž problémy se svojí podnapilou přítelkyní, která se dožaduje vstupu do jeho bytu. On si její přítomnost ovšem nepřál.

Strážníci na místě zkontaktovali muže i ženu. Ta se do bytu snažila dostat přes balkon, kam vylezla po lešení u domu. Hlídka dotyčnou vyzvala k slezení dolů. Žena výzvy uposlechla. Celou situaci vysvětlila tak, že jí přítel neotevírá a ona si z bytu chtěla odnést urnu své matky. Za přítomnosti hlídky vydal oznamovatel přítelkyni požadovanou urnu. Třiašedesátiletá žena poté z místa odešla.

Podnapilí cyklisté policistům neunikli. Nejopilejší měl v dechu 2 promile

foto Policie ČR

Hned několik cyklistů, kteří usedli na kolo pod vlivem alkoholu, přistihli od pátečního odpoledne prostějovští policisté.

Prvním je osmačtyřicetiletý cyklista, kterého kontrolovali policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v pátek krátce po půl jedné odpoledne, na komunikaci mezi obcemi Mořice a Nezamyslice. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 1,46 promile alkoholu v dechu, opakovanými dechovými zkouškami pak znovu 1,30 a 1,31 promile alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali.

Zraněný cyklista obětí dopravní nehody nebyl. Upadl už při nastupování

ilustrační foto Městská policie

V sobotu po sedmé hodině ranní přijali policisté oznámení o nálezu zraněného muže s jízdním kolem v ulici 1. máje v Nezamyslicích.

Protože bylo podezření, že muž je obětí dopravní nehody, byli na místo se zdravotníky vysláni i policisté skupiny dopravních nehod. Policisté u zjevně opilého osmapadesátiletého muže provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 2,26 a 2,18 promile alkoholu v dechu. Muž s výsledky zkoušek souhlasil a přiznal vypití dvou piv a dvou panáků rumu asi hodinu před zraněním. "Dalším šetřením policisté zjistili, že se o dopravní nehodu nejedná, protože muž upadl již při nastupování na jízdní kolo a k jízdě se tak vůbec nedostal.

Dobýval se k bývalé přítelkyni. Skončil na záchytce už v poledne

ilustrační foto Městská policie

V neděli krátce před polednem přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení od ženy, které opakovaně kope do dveří bytu její bývalý přítel a slovně ji uráží. Strážníci na místě událost potvrdili. 

"Před domem byl zjištěn třicetiletý muž v podnapilém stavu. Ten neustále pokřikoval směrem na balkon, kde se nacházela jeho bývalá přítelkyně. Na výzvy zakročujících strážníků nereagoval. Uklidnit se nehodlal a choval se značně agresivně. Za pomoci donucovacích prostředků byl strážníky zpacifikován. Orientační dechovou zkouškou u něj bylo změřeno 2,43 promile alkoholu v dechu.

Zmožen alkoholem usnul. A byl okraden

ilustrační foto Městská policie

Ve středu asi hodinu po půlnoci si poblíž křižovatky ulic Plumlovské s Jungmanovou v Prostějově potřeboval odpočinout čtyřiatřicetiletý muž znavený alkoholem. 

Když se asi po hodině a půl osvěžen spánkem probral, zjistil, že neznámý pachatel využil jeho stavu a z kapes kalhot mu odcizil mobilní telefon a peněženku. S peněženkou navíc přišel i o osobní doklady, platební kartu a hotovost tisíc korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na 5 400 korun.

Kopal do popelnic. A skončil za bílého dne na záchytce

ilustrační foto Městská policie

V pondělí po patnácté hodině přijali policisté oznámení o výtržníkovi, který měl v Norské ulici v Prostějově kopat do popelnice a odpadkového koše, čímž mělo dojít k rozsypání odpadků.

Na místo vyslaní policisté dvaatřicetiletého muže v 15:15 hodin zajistili a zabránili mu tak v dalším jednání. "Protože však zjevně opilý muž s policisty nespolupracoval, byla mu přiložena pouta a po dechové zkoušce s výsledkem 1,26 ‰ alkoholu v dechu byl k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku. Za ten mu hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

Přes noc vypil dva litry vodky. A odpoledne spěchal z Brna do Ostravy

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek před šestnáctou hodinou dohlíželi policisté dopravního inspektorátu Prostějov na dálnici D46 na dodržování rychlostních limitů jízdy. Na 14. kilometru ve směru od Vyškova, v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí jízdy 130 km/h, změřili projíždějícímu Volkswagenu rychlost 151 kilometrů v hodině.

U obce Žešov policisté pokynem pětačtyřicetiletého řidiče svedli mimo dálnici a provedli jeho kontrolu. "U na první pohled ovlivněného řidiče provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 1,46 a 1,47 ‰ alkoholu v dechu. Muž s hodnotami souhlasil a přiznal vypití dvou litrů vodky během předchozí noci. Dále policistům uvedl, že se ve svém stavu vydal z Brna do Ostravy. Kdy z místa bydliště vyrazil, si však nepamatoval," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Opil se a prorazil autem vchod do paneláku, protože s ním žena nechtěla na oběd

foto Policie ČR

To tu ještě nebylo! Neshody s bývalou přítelkyní vyřešil 52letý muž neuvěřitelným jednáním. Opil se a autem prorazil vchod do paneláku, kde žena bydlí. Auto takto "zaparkoval" ve vchodu domu a odešel. Vysloužil si tím pochopitelně řadu obvinění. Mimo jiné může jeho vůz propadnout státu. PvNovinkám to sdělil policejní mluvčí František Kořínek.

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci podezírají prostějovští policisté dvaapadesátiletého muže z Prostějova. Těchto skutků se měl podezřelý dopustit v pondělí před polednem v Okružní ulici v Prostějově tím, že vlastním automobilem přejel cyklostezku a chodník pro chodce a úmyslně najel přes vchodové dveře do vestibulu panelového domu. Ke zranění osob při incidentu naštěstí nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na domě byla předběžně vyčíslena na 97 tisíc korun.

Bezdomovci v péči lékařů. Po rvačce kvůli alkoholu

ilustrační foto Městská policie

Ve čtvrtek po deváté hodině došlo v Březinově ulici v Prostějově k napadení mezi dvěma muži ve věku 36 a 41 let. Oba přivolaným policistům sdělili, že příčinou napadení byl spor o alkohol. Na zavinění se však již neshodli. 

"Mladší z mužů tvrdil, že napaden byl on. Důvodem mělo být to, že staršímu nabídl alkohol, a když pak požadoval jeho vrácení, tak byl místo toho napaden. Starší z mužů pak tvrdil, že kvůli neshodám o alkohol byl napaden on," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že oba muži po incidentu skončili v péči lékařů. Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Řidič nadýchal v poledne 2,65 promile

ilustrační foto Policie ČR

V neděli po poledni kontrolovali plumlovští policisté na komunikaci mezi obcemi Ptení a Vícov Škodu Fabii a jejího sedmačtyřicetiletého řidiče. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 2,65 a 2,68 ‰ alkoholu v dechu. 

Muž se změřenými hodnotami souhlasil a požití alkoholu před jízdou přiznal. Konkrétně přiznal vypití desíti desetistupňových piv a 20 odlivek domácí slivovice během předchozí noci.

Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. "Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest a zákaz činnosti," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)