Anenská

Lidl v Anenské jde k zemi

Foto ber

Modernizaci prodejny Lidl v Anenské ulici v Prostějově vzala společnost od podlahy. Původní stavbu nahradí zbrusu nový objekt. V provozu by měl být, podle mluvčí Zuzany Holé, koncem letošního roku.

Naposledy přivítala prodejna nakupující 21. června. Od té chvíle je objekt v moci demoliční firmy. "K příjemnějšímu nakupování napomohou široké uličky, pokladny s velkou odkládací plochou, nebo dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu či použité barvy," představila některá zlepšení Holá. (ber)

Poprali se bez roušek

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý v podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o vzájemně se napadající dvojici před nákupním střediskem na ulici Anenská. 

Na místo vyslaná hlídka zkontaktovala podezřelou dvojici. Jednalo se o jednatřicetiletou ženu a osmadvacetiletého muže, pohybující se mezi místními bezdomovci. Ani jeden z nich neměl na obličeji roušku nebo jakoukoli jinou alternativu, zabraňující šíření kapének. "Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dvojice se nejprve pohádala a poté došlo i k fyzickému napadení, a to ze strany ženy. Muž měl viditelně poškrábané ruce. Žena zraněna nebyla. Lékařské ošetření oba odmítli," uvedla strážník Tereza Greplová.

Prodejna Lidl bude uzavřena a projde remodelingem! Co nabídne?

Foto ber

Jak PvNovinky avizovaly, prodejna Lidl v Prostějově v ulici Anenská bude uzavřena od 5. do 10. února. Jak redakci potvrdil sám řetězec, důvodem je remodeling prodejny. 

"Zákazníci se mohou těšit zejména na nové uspořádání interiéru a sortimentu. Drobnou úpravou projde výmalba prodejny, osvětlení bude doplněno o bodová světla," sdělila Miloslava Turková z Oddělení komunikace. A přidala další, neméně potěšující zprávu. Po otevření prodejny jsou pro zákazníky naplánovány slevové akce na vybrané druhy zboží. (ber)

Retardéry od Lidlu v Anenské jen tak nezmizí!

Foto ber

V červnu se na parkovišti u prodejny Lidl v Anenské ulici v Prostějově objevily retardéry. Řetězec se totiž rozhodl parkoviště ohradit a vybírat parkovné. Reardéry měly zmizet spolu s otevřením zrekonstruované prodejny v Újezdu. Proč se tak nestalo, se redakce zeptala tiskové mluvčí řetězce Zuzany Holé.

"Po nedávném otevření zrekonstruované prodejny v ulici Újezd budeme nyní parkování u prodejny v Anenské ulici nějakou dobu sledovat. O případném odstranění retardérů bude rozhodnuto později po vyhodnocení situace. Naším cílem bude v každém případě zajistit našim zákazníkům po celý den dostatečný počet volných parkovacích míst pro jejich pohodlný nákup," sdělila Holá.

V červnu ovšem uvedla, že opatření bylo zavedeno po dobu uzavření druhé prostějovské prodejny. (ber)

 

Parkoviště v Anenské úspěšně roste

Foto ber

Částečná uzavírka Anenské ulice v Prostějově má své opodstatnění. Roste zde nové parkoviště. Motoristé se musí smířit s faktem, že hotovo bude až v květnu, kdy parkoviště nabídne 40 míst.

„Stavební úpravy zahrnují práce na komunikacích, parkovištích, chodnících, veřejném osvětlení a kanalizaci v okolí tamních nemovitostí,“ uvedl už před časem vedoucí odboru výstavby Antonín Zajíček. Stavbu v hodnotě 4,6 milionu provádí firma JAMASTAV MORAVIA s.r.o (ber)

 

Začíná výstavba parkoviště v ulici Anenská!

ilustrační foto MMP

Obyvatelé ulice Anenská a jejího okolí už brzo získají více míst k parkování. Odbor rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova v ulici zahajuje stavební práce, vedoucí k výstavbě nového parkoviště. Práce začnou v první polovině března.

„Stavební úpravy budou obsahovat práce na komunikacích, parkovištích, chodnících, veřejném osvětlení a kanalizaci v okolí tamních nemovitostí. Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen jak příjezd, tak i přístup k jednotlivým nemovitostem v oblasti. Žádáme proto tímto obyvatele o vstřícnost při řešení případných problémů,“ uvedl vedoucí odboru Antonín Zajíček a doplnil, že práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce května 2016. Vznikne zde 40 parkovacích míst.

Rekonstrukci provádí firma JAMASTAV MORAVIA s.r.o (red)

Víceúčelové hřiště už slouží sportovcům

ilustrační foto

 

Volejbal, tenis, nohejbal, florbal nebo třeba malou kopanou si mohou na novém hřišti vychutnat sportovci Dělnické tělocvičné jednoty Prostějov.

„Víceúčelové hřiště vzniklo jako náhrada za zrušené sportoviště při budování jižního okruhu,“ uvedl náměstek Zdeněk Fišer. Vybudování sportovního areálu o velikosti 26 x 48 metrů přišlo na 5 258 013,- Kč včetně DPH. Areál bude DTJ předán do užívání na základě smlouvy o smlouvě budoucí darovací. (red)

OBRAZEM: Již jste se projeli?

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 bylo slavnostně uvedeno do provozu propojení ulic Anglická – Brněnská. Stavba byla realizována ve dvou na sobě navazujících etapách, kdy první trvala deset týdnů, druhá osm. 

Dnes jsme se vydali vyzkoušet novou silnici i my. Najeli jsme na Kosteleckou na kruháč, projeli kolem nemocnice, přes Anglickou, dva nové kruhové objezdy a vyjeli na Brněnské. A zpět. Cesta bezproblémová, klidná. Co říkáte na "kruháče" vy? (red)

Propojka Anglická – Brněnská je otevřena!

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 bylo slavnostně uvedeno do provozu propojení ulic Anglická – Brněnská. Stavba byla realizována ve dvou na sobě navazujících etapách, kdy první trvala deset týdnů, druhá osm. 

„V rámci stavebních prací byly zrekonstruovány dvě stávající stykové křižovatky na křižovatky okružní a bylo nově vybudováno propojení mezi těmito křižovatkami podél stávajícího parkoviště u Aquaparku. Součástí stavby byla i rekonstrukce stávajících chodníků a vybudování nových propojení stávajících cyklotras o nový úsek, dále přeložky inženýrských sítí. Zároveň probíhá doplnění stavby o zeleň, což bude dokončeno do 30. 9. 2015.

OBRAZEM: Už jste se projeli, i když prozatím ne "přes kopeček"?

ilustrační foto

 

Kruhový objezd v Anenské ulici v Prostějově je již otevřen. Spojení s druhou kruhovou křižovatkou v Krasické ulici ale prozatím nefunguje.

"Je to krásně nalajnováno, jede se po tom jako po másle. Přes "kopeček" se ale ještě nedostanete," poslala nám fotky z dnešního dne čtenářka Milena. (red)