aplikace

Aplikace Varuj mě upozorní i na otevřené auto či psa v něm!

ilustrační foto MP

Každý řidič občas udělá chybu. Zapomene rozsvícená světla, špatně zaparkuje nebo nechá vozidlo v ulici, kde zrovna probíhá blokové čištění. Aplikace Varuj mě představuje možnost, jak lze řidiče jednoduše informovat o tom, co se s jeho vozidlem děje. Ten tak může sjednat nápravu téměř okamžitě a zabránit tak dalším případným škodám nebo pokutám.

Varovat někoho nebo být varován je úplně jednoduché. Navštívíte stránku www.varujme.cz, opíšete SPZ vozidla, vyberete akci a zpráva už letí příjemci. Odesílat zprávy mohou i neregistrovaní uživatelé.

Nová aplikace upozorní na nebezpečí nákazy v daném místě. Zde ke stažení.

ilustrační foto

Server Mapy.cz připravil zajímavou aplikaci, která má pomoci v boji proti šíření pandemie koronaviru.

Aplikace dokáže uživatele upozornit, že přišel do styku s osobami pozitivně testovanými na nakažení zákeřným koronavirem. Dokáže to pomocí sdílení polohy uživatelova mobilního telefonu.

Město zprovoznilo mobilní aplikaci Prostějova

ilustrační foto MMP

Město Prostějov připravilo pro uživatele mobilních telefonů aplikaci "MOJE MĚSTO V MOBILU".Najdete ji v sekci „VOLNÝ ČAS - MOBILNÍ APLIKACE PROSTĚJOVA“.

Co je možno využívat:

- přehledné kontakty - umožňuje občanům snadný a rychlý přístup ke kontaktům radnice

- hlášení závad - dává možnost občanům nahlásit problém v daném místě jejich bydliště. Snadno vyfotí, napíše problém a odešle.

- nejdůležitější informace z webu - aktuality, kalendáře akci, nové na webu

- životní situace s napojením na telefonní seznam

- tísňové linky a důležité kontakty

- úřední deska

- notifikace událostí

Chytrá aplikace vám ukáže, co se v Prostějově chystá

Ilustrační foto mapasamospravy.cz

Když to neudělají radnice samy, musí to udělat šikovný programátor z Brna. Chtěl si koupit garáž, ale město mu v tom prý úředním šimlem zabránilo.

 A tak naprogramoval aplikaci, která automaticky sbírá data z úředních desek. Mimo jiné data krásně zobrazuje v mapě! Podívejte se, co se ve vašem okolí chystá.  http://mapasamospravy.cz/#16/49.4714/17.1056(red)