auto

Nedala přednost na stopce a vjela přímo před Audi

Foto PČR

Ve čtvrtek 31. května 2018 v 18:45 hodin došlo v křižovatce v obci Hrubčice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Šedesátiletá řidička Volkswagenu z vedlejší komunikace proti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ do křižovatky vjela v době, kdy tudy po hlavní komunikaci řídil čtyřiadvacetiletý řidič automobil značky Audi.

"Došlo ke střetu a vyjetí obou vozidel mimo komunikaci. Řidička Volkswagenu při dopravní nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 203 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Po prohlídce technického stavu policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci obou vozidel.

V křižovatce nedal přednost protijedoucímu vozidlu

Foto PČR

Ve středu 11. dubna 2018 po sedmnácté hodině došlo v křižovatce komunikací mezi obcemi Ohrozim, Plumlov a Prostějov k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

"Sedmačtyřicetiletý řidič Opelu Corsa při jízdě od Prostějova v křižovatce odbočoval na vedlejší komunikaci k Plumlovu a přitom nedal přednost protijedoucímu automobilu značky Škoda, jedoucímu po hlavní komunikaci od Ohrozimi k Prostějovu. Došlo ke střetu přední části Opelu s levým bokem Škody. Při dopravní nehodě nedošlo ke zjevnému zranění osob. Jednadvacetiletý řidič Škody přesto uvedl, že sám podstoupí preventivní lékařské vyšetření," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun.

Shořelo Audi. Na troud

Foto HZS Olomouckého kraje

Ve středu 14. března 2018 byl v 9:05 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomoukého kraje požár osobního vozidla na ulici Foerstrova v Olomouci. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce, kteří po příjezdu zjistili, že požárem je zasaženo osobní vozidlo zn. Audi, které vzplálo za jízdy. Řidička, která ve vozidle cestovala sama, stihla vystoupit a nezranila se. Plameny kompletně zničily celé vozidlo.

"Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada, výše škody byla stanovena na 180.000 Kč," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. (red)

S téměř dvěma promile se ve svém pruhu neudržel a střetl se s protijedoucím vozem

Foto PČR

V pondělí 29. ledna 2018 v 17:20 hodin došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Dzbel a Nectava k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Jednapadesátiletý řidič Škody Octavie při projíždění pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a s vozidlem přejel do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucím automobilem značky Seat řízeným třiatřicetiletým mužem. Při dopravní nehodě oba řidiči utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun. "Alkohol u řidiče Seatu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. U řidiče Octavie naměřili hodnotu 1,94 ‰ alkoholu v dechu. Muž jevil viditelné známky požití alkoholu a k jeho užití se také na místě doznal. Jeho ovlivnění je tak pravděpodobnou příčinou dopravní nehody. Zda je tomu opravdu tak, je předmětem dalšího policejního šetření," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Auto skončilo na střeše, řidička v nemocnici

Foto PČR

Ve středu 17. 1. 2018 krátce před polednem došlo na silnici III/5706, ve směru od obce Dubany na Bystročice, k dopravní nehodě osobního vozidla. Řidička se zranila. 

"Z provedeného šetření vyplývá, že pětašedesátiletá řidička osobního vozidla Toyota pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze pozemní komunikace, zejména předpokládanému dopravně technickému stavu komunikace, po projetí pravotočivé zatáčky dostala smyk, přejela do protisměru, mimo komunikaci a převrátila se na střechu," popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková s tím že žena při nehodě utrpěla zranění. Alkohol byl vyloučen orientační dechovou zkouškou. Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 000 korun. Řidičce byla v příkazním řízení uložena pokuta. (red)

Policie šetřila havárie v Konici, Ptení, Smržicích, Sněhoticích i v Plumlovské ulici. Kvůli sněhu

Foto PČR

V souvislosti s místy hustým sněžením mezi dny 16. a 17. ledna 2017 očekávali policisté na Prostějovsku zvýšený počet dopravních nehod. To se částečně potvrdilo. Následky těchto nehod však naštěstí nebyly vážné. Nezaznamenali žádnou dopravní nehodu se zraněním osob a ani výše způsobené hmotné škody nebyla nijak vysoká.

"V období od úterního do středečního rána jsme přijali oznámení o šesti dopravních nehodách, které měli spojitost se zhoršenými klimatickými podmínkami. Ve čtyřech případech se účastníci dohodli na zavinění a byly splněny také další podmínky pro vyřešení věci formou tzv. euroformuláře. Mezi ty mimo jiné patří také to, že nedošlo ke zranění osob a výše způsobené škody nepřesáhla 100 tisíc korun. Policisté u všech účastníků vyloučili ovlivnění alkoholem a přestupky viníků vyřešili uložením pokut v příkazním řízení," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Od nehody ujel, ale byl rychle vypátrán

Foto PČR

V sobotu 23. prosince hodinu před půlnocí došlo v křižovatce ulic 8. května, Tyršova a Příhon v Kostelci na Hané k havárii osobního automobilu značky Alfa Romeo. Řidič z místa ujel, vůz byl ale záhy vypátrán. 

"Dle výsledků dosavadního šetření měl řidič jedoucí od Prostějova zřejmě vlivem rychlé jízdy projet křižovatku rovně a vyjet mimo komunikaci. Při tom vozidlo přejelo přes obrubník a chodník pro chodce a vjelo na travnatou plochu. Tam porazilo jehličnatý strom a narazilo do kamenné zídky. Poté řidič vycouval zpět na komunikaci a z místa havárie ujel. Při couvání poškodil sloup veřejného osvětlení. Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na šestadvacet tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Vůz vyjel ze silnice a skončil na střeše. Řidič byl opilý

ilustrační foto ZZS

V sobotu 16. prosince jel pětadvacetiletý muž s vozem zn. Seat Leon ve směru od Konice na Nectavu. Při projíždění pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a s vozidlem dostal smyk. Po vyjetí ze silnice narazil vůz do příkopu a přetočil se. 

"Řidič byl se zraněním převezen do nemocnice. Před tím se však ještě podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivně s výsledkem 1,76 ‰ alkoholu," uvedla policejní mluvčí. Tereza Neubauerová. Na vozidle vznikla škoda ve výši 30.000 Kč. (red)

 

Land Rover skončil v poli

Foto PČR

Ve čtvrtek 14. prosince 2017 krátce po dvacáté hodině došlo na komunikaci mezi obcemi Smržice a Čelechovice na Hané k havárii osobního automobilu značky Land Rover.

"Pětatřicetiletá řidička při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládla řízení a sjela vlevo mimo komunikaci. Tam se vozidlo převrátilo přes střechu a zůstalo stát na poli," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím že ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Po prohlídce poškození vozidla policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci. Přestupek řidičky byl na místě vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení. (red)

Opilý neřidič nezvládl řízení

Foto PČR

V sobotu 9. prosince 2017 ve 20:00 hodin došlo na silnici mezi obcemi Ptení a Ptenský Dvorek k havárii osobního automobilu značky Fiat. Věc telefonicky oznámila náhodná svědkyně, která uvedla, že řidič z místa odchází směrem ke Ptení, ale „zvláštně se motá“. Policisté při příjezdu nedaleko od místa havárie zajistili sedmačtyřicetiletého muže, který se při následném výslechu k řízení vozidla přiznal. Nemá řidičák, byl opilý a auto nemělo STK.

"Dalším šetřením již na místě havárie policisté zjistili, že řidič vozidla zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Následkem toho vozidlo dostalo smyk a vyjelo vlevo mimo komunikaci. Tam narazilo do vyvýšeného silničního příkopu. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.