chodník

Obyvatelé Vrahovic získají nový chodník k autobusové zastávce

ilustrační foto MMP

Dojde tak ke zvýšení bezpečnosti chodců a cestujících. Cílem této investiční akce je vybudovat nový chodník u prodejny potravin ve Vrahovicích, který navazuje na již vybudované nástupiště pro městskou hromadnou dopravu.

Odbor rozvoje a investic proto zadal prostřednictvím PPE SYSTÉMU výběrové řízení na dodavatele stavebních prací na akci „Zvýšení bezpečnosti přechodů pro chodce - zastávky Vrahovice, chodník“.

„Ve výběrovém řízení byla jako ekonomicky nejvýhodnější vyhodnocena cenová nabídka společnosti FCC Prostějov, s.r.o a to ve výši téměř 307 tisíc korun (vč. DPH). Další finance bude třeba vynaložit Správě silnic Olomouckého kraje za pronájem pozemků při výstavbě. Půjde o částku zhruba 20 tisíc korun,“ uvedl k financím první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. (red)

Práce na budování chodníku v Krasické ulici budou pokračovat

Foto MMP

Zastupitelé již v roce 2013 zadali vypracování projektové dokumentace pro investiční akci, která se měla zabývat opravou a vybudováním chodníku v Krasické ulici a následně i jeho realizací. Stavbě bránily majetkoprávní vztahy.

„Bohužel, v té době nebylo možné vypořádat majetkoprávní vztahy na všech pozemcích v trase zmíněného chodníku. Oprava se tedy prováděla jen tam, kde tomu nic nebránilo. Tedy pouze v jeho východní části,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer (viz foto).

V průběhu loňského roku se majetkoprávní záležitosti podařilo vyřešit a práci na západní části chodníku již nic nebrání. Je tedy možné část chodníku v letošním roce dobudovat.

Chodník v revitalizované Šárce. Děs, říkají místní

Foto čtenář

První etapa revitalizace prostějovského sídliště Šárka skončila ani ne před rokem. Obyvatelé ale stále nacházejí závady, od schnoucích stromů přes nesečené trávníky po rozbité chodníky.

"Podívejte se na opravu kvalitně udělanou práci. Takto vypadá chodník před domem číslo 24, a to není ani rok po provedené tzv. regeneraci," zaslal do redakce fotografie jeden z místních. Stížnost redakce postoupila k vyjádření Magistrátu města Prostějova. "O situaci jsme věděli a předali ji zhotoviteli k řešení. V této chvíli je chodník opraven," uvedl Petr Brückner z Odboru rozvoje a investic. (red) 

 

V Tylovce je uzavřen chodník

Foto ber

Ve dnech 5.9.-10.10.2017 je uzavřen chodník na ulici Tylova 2-14 a 3-9 v Prostějově z důvodu rekonstrukce.

Práce budou probíhat po etapách, stavbu provádí FCC Prostějov s.r.o., odpovědná osoba Zbyněk Pořízka, tel. 737 242 156.

Současně bude omezen provoz na dané komunikaci podél chodníku. 

Zejména řidiči by měli dávat pozor. Při vjíždění vozidel z Wolkerovy ulice často blokuje část vozovky stavební technika. (red)

 

Obyvatelé Trávnické se dočkají rekonstrukce chodníků

ilustrační foto mapy.cz

Rada města Prostějova schválila rozpočtové opatření na zpracování projektové dokumentace rekonstrukce ulic Trávnická a Sokolská v Prostějově včetně komunikací – uliční profil.

„Projektová dokumentace ve stupni pro územní řízení a stavební povolení by měla vyřešit nevyhovující stav komunikací, chodníků, odvodnění, zeleně a veřejného osvětlení v této lokalitě,“ potvrdil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Odbor rozvoje a investic předpokládá, že zhotovení předmětné projektové dokumentace přijde na částku zhruba 600. 000,- Kč (včetně DPH). (red)

 

Čechovičtí získají v Žitné ulici nový chodník

ilustrační foto ber

Rada města Prostějova dala zelenou zadání projektové dokumentace s názvem „Chodník ulice Žitná, Čechovice“ ve stupni pro stavební povolení formou výzvy jednomu zájemci společnosti STAVTES, s.r.o., Prostějov.

V projektu bude řešena celková rekonstrukce a zřízení nových komunikací pro pěší včetně podkladních vrstev v rozsahu pro zajištění bezpečného pohybu chodců v předmětném dopravním prostoru.

OBRAZEM: Chodník roste, komunikace je hotová

Foto ber

V Čechovicích se staví hned dvakrát. Nová komunikace, která se připojuje na okružní křižovatku u OD Albert, je hotová. Výstavba chodníku, který vede podél Plumlovské, od zmíněné křižovatky po Čechovickou, finišuje.

"Délka tohoto chodníku je 290 metrů,“ uvedl před nedávnem první náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že jeho součástí bude i veřejné osvětlení. (ber)

Cyklisté na chodnících. Opět

Foto ber
Nedávno jsme zveřejnili fotografii z akce prostějovské Městské policie. Při ní cyklisté zcela bezostyšně přejížděli po přechodu doslova strážníkům za zády. Další oblíbenou trasou cyklistů je chodník v Okružní ulici. Jak se zdá, cyklisté vůbec neberou v potaz, že takové jednání je protizákonné a hrozí za ně až dvoutisícová pokuta. 
"Jezdí tady pravidelně spousta lidí na kolech. Do práce či z ní, nebo do obchodů," svěřil se redakci důchodce, žijící v jednom z paneláků. Nejen on to považuje za nebezpečné. "Hůře slyším a tak už se mi několikrát stalo, že jsem se zazvonění zvonku lekl a ustoupil do cesty cyklistovi, který mě míjel. Naštěstí mě ještě nikdo nesrazil," dodal.    Pravidla silničního provozu jízdu cyklistů po chodnících zakazují. "Na chodníku může jet pouze cyklista mladší deseti let.

Chodník v Hliníkách uzavře demolice

ilustrační foto

Ve dnech 17.3.-30.4.2016 bude uzavřen chodník v ulici Hliníky u schodů ke Starorežné.

„Důvodem je demolice přilehlého objektu. Chodci budou dle dopravního značení převedeni na cyklostezku,“ vzkazuje magistrát. (red)

Fotopříběh: Jak jsme na tom s cyklisty

Foto čtenář

Před časem jsme uveřejnili fotografie jedné čtenářky, která si stěžovala na chování cyklistů na silnici. Dnes tady máme jiný fotopříběh, cyklistu na přechodu a chodníku. V prostějovských ulicích velmi častý jev. Bohužel.

"Přecházela jsem na semaforu na Jiráskově náměstí, když do mne zezadu málem narazil starší pán na kole. Měl na mě připomínku ve stylu - co se motám - a volně pokračoval po chodníku dál," napsala k fotografiím čtenářka Jana. Cyklisté si stále neuvědomují, že jsou účastníky silničního provozu a musí se chovat podle pravidel.