cirkus

Zvířata jsou pro nás členy rodiny, říká Hynek Navrátil mladší

ilustrační foto

Má culík, krásný úsměv a charisma. Je trenérem zvířat a artistou. Před měsícem mu bylo jednatřicet let a je pátou generací cirkusáckého rodu Navrátilů. Jmenuje se Hynek a zve vás na návštěvu největšího českého cirkusu, který nese proslavené jméno Humberto.

U vchodu do šapita mne čeká blonďatý mládenec v mikině s nápisem Humberto. Procházíme stanem, vonícím pilinami, kolem krásné dívky, která trénuje pružnost svého těla a míříme do zvěřince. Do místa, v posledních letech velmi často probíraného. A chlouby cirkusu.

Kdo vyhrál volňásky do cirkusu?

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, až do 8. března v Plumlovské ulici v Prostějově hostuje Cirkus Humberto. A my jsme pro vás měli bleskovou soutěž o vstupenky!

Soutěžících byla skutečně pěkná řada, ale štěstí se mohlo usmát pouze na jedinou osobu. Výhercem se stává Vojtěch Kárný. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o vstupenky do cirkusu!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, až do 8. března v Plumlovské ulici v Prostějově hostuje Cirkus Humberto. A my pro vás máme bleskovou soutěž o vstupenky! 

Chcete-li se na představení podívat zadarmo, postačí, když do čtvrtečních patnácti hodin a třiceti minut zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo je ředitelem Cirkusu Humberto? Odpověď označte v předmětu CIRKUS. Pro jednoho vylosovaného máme vstupenky po dvě osoby. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Do Prostějova dorazil Cirkus Šimek

foto ber

Své šapitó rozloží u hypermarketu Albert v Prostějově. Představení se budou konat od pátku 22. března do neděle 24. března. 

V nové show nechybí vzdušná a přízemní akrobacie, klauni a mnoho dalšího," zve k návštěvě cirkus. Hrát se bude v pátek v 17,30 hodin, v sobotu ve 14 a 17,30 hodin a v neděli v 11 hodin. (ber)

Do Prostějova přijede Ohana. Hororový cirkus!

ilustrační foto FB Ohana

Máloco vyvolá husí kůži rychleji než strašidelný klaun. A co teprve, když je strašidelný celý cirkus? Vítejte v Cirkusu Ohana, který pro vás přichystal první hororovou cirkusovou show v ČR. V Prostějově bude hostovat Za Velodromem, a to v době od 15. do 17. listopadu.

Cirkus Ohana je jediným cirkusem v České republice, který nabízí dvě žánrově odlišné show, a to rodinnou show na motivy filmu Jumanji, kde lze vidět i vystoupení se slonicí i cvičenými lachtany. Show, kterou uvidíte vy, vznikla na motivy úspěšného hororu To. (ber)

Organizace na ochranu zvířat vyzvaly ministra zemědělství k zákazu cirkusů se zvířaty

ilustrační foto plakát

Organizace na ochranu zvířat Svoboda zvířat, Hlas zvířat, Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku a Advokátní kancelář Roberta Plicky předaly v pondělí 8.10.2018 “Výzvu ministrovi zemědělství”. Reagují tak na připravovanou novelu Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Autoři výzvy na ministra Tomana apelují, aby připravovanou novelu rozšířil o zákaz využívání všech volně žijících (divokých) zvířat v cirkusech v ČR. Aktuální znění Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, totiž zakazuje pouze drezúru u nově narozených primátů, ploutvonožců, kytovců, vyjma delfinovitých, nosorožců, hrochů a žiraf. Novela zákona, která je v současnosti v připomínkovém řízení, ruší výjimku pro deflínovité. To ale autorům výzvy přijde málo. Výzvu převzali náměstek Petr Jílek a ministerský rada Jiří Pondělíček.

Do Prostějova přijíždí další cirkus

ilustrační foto plakát

Ve dnech 16. až 18. srpna rozloží své šapitó v Plumlovské ulici vedle hypermarketu Albert. 

Rodinný cirkus nabídne mimo jiné drezuru lvů a dikobrazů. (red)

 

Přijede cirkus Andres

ilustrační foto plakát

Do Prostějova zavítá Cirkus Andres. Své šapito rozloží u jízdárny Cavalo od 10. do 13. srpna.

Cirkus nabídne smíšenou drezuru papoušků ara a kakadu, pelikánů, velbloudů, lam a jiných zvířat, vystoupení artistů, akrobatů a klaunů. (red)

 

Cirkus Prince přiveze zebry i lachtana

ilustrační foto cirkusy.eu

Téměř dvouhodinové představení si pro návštěvníky připravil Cirkus Prince. 
V Prostějově ho najdete v Plumlovské ulici u prodejny Albert, a to od 8. do 11. června.

Cirkus nabídne mimo jiné drezúru zeber a velbloudů. Raritou je kalifornský lachtan, se kterým se zájemci mohou nejen vyfotit, ale také od něj dostat pusu. (ber)

Největší český cirkus přivezl do Prostějova exotiku i proslavené medvědy

Foto ber

Národní cirkus original Berousek sice chová více než sto kusů cizokrajných zvířat, ale nejvíce je proslaven díky tradičnímu chovu medvědů. Ferdinand Berousek, dědeček současného ředitele, s nimi v sedmdesáti letech minulého století se natáčel známý film "Šest medvědů s Cibulkou". V Prostějově se představí u Cavala od 17. do 26. března.

Mimo medvědů v cirkuse uvidíte exotickou drezúru, ve které vystoupí 19 kusů zvířat jako například čtyři dvouhrbí velbloudi, čtyři dromedáři, šest zeber, slon, tibetský jak, buvol indický, minizebu a highlander. Nabídne špičkovou drezúru koní a strakatých oslíků a jedinečné vystoupení Renaty Berouskové se skupinou osmi papoušků Ara. "Připraveni jsou rovněž akrobaté a klauni," dodal Jiří Berousek mladší. Tak dobrou zábavu. (ber)