děti

Jak se učit doma s dětmi během „koronavirových prázdnin“

ilustrační foto

Žákům a studentům začaly neplánované „koronavirové prázdniny“ a spousta rodičů byla nucena zůstat se svými ratolestmi doma.

Nikdo zatím netuší na jak dlouho, a tak je potřeba, aby se rodiče, zejména se žáky z prvního stupně, učili doma. Asi už jste zjistili, že učit se doma s vlastními dětmi je pro někoho, kdo se tomu nikdy přímo nevěnoval, celkem náročné. Pokud ale dodržíte těchto pár základních pravidel, půjde to snadno, a ještě si s vaším dítkem užijete spoustu legrace. 

Namol opilý tatínek hlídal děti

ilustrační foto MP

Telefonické oznámení o podnapilém muži, který se pohybuje před olomouckou restaurací na Masarykově třídě a má u sebe dvě nezletilé děti, přijalo včera před sedmou hodinou večer Operační středisko Městské policie Olomouc. Muž skončil na záchytce.

Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který nebyl schopen souvislé komunikace a neustále vrávoral. Z místa se podařilo telefonicky kontaktovat matku nezletilých dětí, která si je následně na místě převzala. "Vzhledem k tomu, že tatínek byl silně pod vlivem alkoholu, putoval z místa na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota bezmála tři promile alkoholu v dechu," uvedl mluvčí strážníků Petr Čunderle. Celý incident byl oznámen Odboru sociálních věcí k dalšímu řešení. (red)

 

V sobotu se bude soutěžit. Ve vědomostech a orientaci

ilustrační foto MMP

Česká asociace Sport pro všechny, Regionální centrum Prostějovsko, pořádá v rámci veřejně přístupných akci vědomostní orientační soutěž žákovských dvojic. Je určena pro žáky a žákyně 3. – 9. tříd základních škol a konat se bude v sobotu 4. listopadu v centru Prostějova.

Soutěž spočívá v hledání stanovišť v centru města a odpovědích na otázky o městě Prostějově. Těch je pět, na každém budou soutěžící odpovídat na tři otázky. Každá správná odpověď bude ohodnocena jedním bodem, vítězem v příslušné kategorii se stane dvojice s nejvyšším počtem bodů. 

Do soutěže se můžete přihlásit v sobotu v devět hodin v zahradě Národního domu, kde je start i cíl. Vyhlášení vítězů a předání cen je naplánováno na cca jedenáct hodin. (red)

 

Arkádu zaplnila "megaherna" pro děti

Foto PvNovinky.cz

Ještě dnes odpoledne mohou děti i jejich rodiče navštívit v rámci tz. Mega víkendu obří stavebnicovou hernu v nákupní galérii Arkáda.

Tu vyzdobila nejenom řada staveb a soch složených ze stavebnice Mega Bloks, ale také velká herna, kde si mohou děti tuto stavebnici vyzkoušet. Na místě se konají také různé soutěže a další doprovodný program. Herna bude otevřena dnes do 18 hodin. (red)

Dvě děti ve věku tří a pět let srazil na přechodu automobil. Na Olomoucké

ilustrační foto

O obrovském štěstí mohou mluvit rodiče dvou malých dětí z Prostějova, které dnes ráno srazil na přechodu v Olomoucké ulici osobní automobil.

"K nehodě došlo v 7:45 hod. na přechodu pro chodce u křižovatky Olomoucká a Vápenice, kde osobní vozidlo srazilo dvě děti, které tam přecházely. Jejich matka v době nehody stála na chodníku s kočárkem," sdělila redakci policejní mluvčí Miluše Zajícová. "30letý řidič osobního vozidla Škoda Octavia s největší pravděpodobností obě děti, vzhledem k jejich vzrůstu, přehlédl a narazil do nich," dodala mluvčí. Alkohol u řidiče byl negativní.  

OBRAZEM: Rozloučení s prázdninami v Seloutkách

Foto Lubomír Kaprál

 

Na poslední prázdninový víkend připravili dobrovolní hasiči ze Seloutek pro děti rozloučení s prázdninami. Rozloučení proběhlo ve Žlibku.

Rozloučení začalo v sobotu dopoledne. "Nejprve si děti za pomocí dospělých postavili stany. V poledne se k obědu podával výborný kotlíkový guláš. Odpoledne proběhla hra pro děti nazvaná „Hledání pokladu". Po setmění následovala „Stezka odvahy". Noc v přírodě ve stanech strávilo 20 dětí a stejný počet dospělých", uvedl k průběhu akce Lubomír Kaprál. (red)

Pohádkový les u Žraloka! Již zítra!

ilustrační foto plakát

 

Zítřejší sobota v Plumlově bude patřit pohádkovým bytostem. Bude se zde konat již tradiční Pohádkový les, pořádaný Spolkem plumlovských nadšenců.

Jako každý rok, tak i ten letošní, si pro vás spolek připravil v sobotu 22. 8. 2015 Pohádkový les. Vše se uskuteční v ATC Žralok nedaleko Podhradského rybníka. Děti se mohou těšit na nejrůznější pohádkové postavy, soutěže a zajímavé úkoly.

Vstup do pohádkového lesa se otevře již od 14:00 hod. Trasa bude letos dlouhá více než 1,5 km lesem. Za úspěšné absolvování Pohádkového lesa každé z dětí obdrží sladkou odměnu. Vstup do lesa pohádek bude uzavřen v 17:30.

Honba za pirátským pokladem!

ilustrační foto plakát

 

21. června pořádá Občerstvení na golfu akci, určenou nejen těm nejmenším. Piráti vyplují v 15 hodin.

Návštěvníky čeká odpoledne plné her a soutěží, pirátské malování na obličej, taneční škola pirátů a bohaté občerstvení. Pro každou pirátskou masku je nachystána odměna. (red)

Děti s talentem jsou vítány!

ilustrační foto Jana Seifriedová

 

Již po šesté se v obci Laškov na Prostějovsku 25. dubna od 15.00 hodin uskuteční soutěž pro všechny děti, které něco dokáží! 

„Soutěž Hanácký talent jsem vymyslela již v roce 2009 a musím říct, že to byl geniální nápad. Hlásí se nám děti od čtyř do patnácti let a je úžasné sledovat,  co všechno děti dokáží. Navíc vím, že každý má talent na něco jiného, tedy jsme dali prostor soutěžícím ukázat se v tom, v čem jsou opravdu dobří. Program je tedy opravdu pestrý,“ řekla Prostějovským novinkám Jana Seifriedová z pořádající agentury Seja.

Aktualizujeme: Ženě během šesti let záhadně zemřely tři děti

ilustrační foto

 

Podivná úmrtí  novorozeňat vyšetřují olomoučtí kriminalisté. Za posledních šest let měly mladé ženě, původem ze Slovenska, zemřít tři děti. Šetření začalo po úmrtí posledního z nich. Žena pobývala na ubytovnách v Olomouckém kraji. Kriminalistům se měla přiznat, že na smrti dětí má podíl.

Ženě za dobu jejího pobytu v Olomouckém kraji zemřely hned dvě děti, údajně na syndrom náhlého úmrtí. Kriminalisty vyšetřování zavedlo až na Slovensko, kde zjistili šokující skutečnost. Před šesti lety jí na stejnou diagnózu zemřelo další několikaměsíční dítě. Matka je v současné době obviněná z usmrcení z nedbalosti posledního potomka, za což jí hrozí až tři roky za mřížemi. Vyšetřovaná je na svobodě. Podle informací MF dnes se kriminalistům přiznala. Ti nyní šetří dřívější úmrtí jejích potomků. (ber)