Hradišťan

Proměny si po dvou letech opět zazpívaly s Hradišťanem. V Ostravě

Foto archiv Proměny

Téměř na den přesně po dvou letech se v ostravské katedrále Božského Spasitele zopakoval velký hudební svátek. V pátek 13. dubna zde bylo provedeno velkolepé velikonoční oratorium Pavla Helebranda Evangelium podle houslí. A opět za účasti prostějovského sboru Proměny.

Do Ostravy se prostějovské zpěvačky vydaly o den dříve, neboť na čtvrteční odpoledne byla naplánována generální zkouška. Není jednoduché zkoordinovat velkolepé divadelní představení za účasti více než dvou stovek zpěváků, herců a hudebníků. Režie se však ujal sám autor díla Pavel Helebrand a pod jeho vedením vše běželo jako po másle. „Za účasti Hradišťanu, v čele s Jiřím Pavlicou v roli Ježíše Krista a pod taktovkou dirigenta Petra Šumníka nám utekla tříhodinová zkouška jako voda," shodují se členky sboru.

Do kraje míří Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou

ilustrační foto

Osmého dubna 2017 vystoupí v olomouckém Clarion Congress Hotelu s programem Vandrovali hudci 2017 - Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou.

Můžete se těšit na vystoupení každé kapely nejdříve samotné, dále se začnou prolínat a následně uslyšíte společné písně obou kapel, což je zásadní část koncertu. Jedinečný koncert začíná v 19 hodin a potrvá 2- 2,5 hodiny. Předprodej: Informační centrum Olomouc, kavárna ve Společenském domě Prostějov, Online předprodej TICKETSTREAM. (red)

Ale jak se má svět točit bez dětí?, zaznělo na koncertu Hradišťanu

Foto PvNovinky.cz

 

Ale jak se má svět točit bez dětí. Kousek textu písně Rozpomínání kapely Hradišťan plně vystihl náladu včerejšího prostějovského charitativního koncertu. Jeho výtěžek byl totiž věnován na dostavbu prostějovského Klokánku. A Prostějováci se opravdu vytáhli. Věnovali bezmála 147 tisíc korun.

Koncerty Hradišťanu jsou vždy jedinečné. Muzikanti do hraní a zpěvu dávají to nejlepší a je na nich vidět, že si svou práci „užívají. Textař, skladatel, multiinstrumentalista, zpěvák a kapelník Jura Pavlica je tím, kdo udává na koncertech tempo a náladu. V prostějovském divadle ji včera dokázal naladit v tónině lidství i výběrem prezentovaných skladeb.

Kdo vyhrál lístky na Hradišťany?

ilustrační foto

 

18. září bude Městské divadlo v Prostějově patřit kultuře a charitě. Koncertovat pro dobrou věc bude proslulý Hradišťan v čele s Jurou Pavlicou, spolu s nimi vystoupí i prostějovský pěvecký sbor Proměny. Výtěžek bude věnován prostějovskému Klokánku.

Akci organizují občanské sdružení Pomáháme tancem a Okrašlovací spolek Prostějov, který ústy své předsedkyně a radní Milady Sokolové nabídl možnost poslechu zdarma. "Třem vylosovaným autorům správných odpovědí věnujeme vstupenky," potvrdila Sokolová. 

A kdo z vás odpověděl správně na otázku: KDY VZNIKL SOUBOR HRADIŠŤAN a následně byl vylosován? Věnceslava Králová, Jitka Vlachová a Jaroslava Procházková. Gratulujeme! (red) 

Do Prostějova se moc těšíme!, vzkazuje Jiří Pavlica

Foto hradišťan.cz

 

Koncert hudebního souboru Hradišťan, věnovaný prostějovskému Klokánku, se nezadržitelně blíží. Jura Pavlica a spol. vystoupí na prknech prostějovské divadelní scény už 18. září. Podle kapelníka se na vystoupení moc těší, stejně jako na prostějovské publikum. Svědčí o tom i následující rozhovor, který kapelník poskytl.

Těšíte se do Prostějova?

Těšíme se k vám vždy, Prostějov je kulturní město, kde máme mnohé příznivce.

Budete vystupovat s pěveckým sborem Proměny, který se na vás již velmi těší. Vystupujete i s jinými sbory?

Poslední šance získat lístky na Hradišťany!

Foto hradišťan.cz

 

18. září bude Městské divadlo v Prostějově patřit kultuře a charitě. Koncertovat pro dobrou věc bude proslulý Hradišťan v čele s Jurou Pavlicou, spolu s nimi vystoupí i prostějovský pěvecký sbor Proměny. Výtěžek bude věnován prostějovskému Klokánku.

Akci organizují občanské sdružení Pomáháme tancem a Okrašlovací spolek Prostějov, který ústy své předsedkyně a radní Milady Sokolové nabídl možnost poslechu zdarma. "Třem vylosovaným autorům správných odpovědí věnujeme vstupenky," potvrdila Sokolová. 

Soutěžíte s PvNovinkami o lístky na Hradišťan?

ilustrační foto hradistan.cz

Již za tři týdny se prostějovským divadlem rozezní proslavené hity jako Husličky, Ej lásko, lásko, Modlitba za vodu. Na charitativním koncertě, věnovaném prostějovskému Klokánku, je představí slavný Hradišťan s Jurou Pavlicou. Přijďte prožít jedinečný kulturní zážitek a zároveň přispějte dobré věci. Lístky jsou ještě k dispozici v divadelním předprodeji.

"Na koncert Hradišťanu se již velmi těším. charitativní projekty nejsou muzikantům ze Slovácka vůbec cizí," nechala se slyšet Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku, který koncert organizuje. Spolu s Hradišťanem si několik skladeb zazpívá i prostějovský sbor Proměny, který se na vystoupení pečlivě připravuje. "Jsme ženy a tak nám osud dětí leží na srdci. Rády přispějeme svým vystoupení k tomu, aby i ty, které dosud neměly příliš mnoho štěstí, našly azyl, pochopení a hlavně lásku.

Proměny jsou připraveny na koncert s Hradišťanem!

Foto Proměny

 

Jak již jistě víte, zdejší Okrašlovací spolek pilně připravuje bohulibou akci – benefiční koncert kapely Hradišťan, jehož celý výtěžek poputuje do prostějovského Klokánku.

Myšlenka podpořit toto zařízení nadchla nejen proslulou kapelu Hradišťan, ale také místní pěvecký sbor Proměny. Slovo dalo slovo a Proměny dostaly od Hradišťanu pozvání ke společnému zpěvu několika písní.

„Jsem ve spojení s manažerem kapely a dohodli jsme se, že doprovodíme Hradišťan při zpěvu několika nejznámějších skladeb. Velmi se koncert těšíme. Přípravě jsme také věnovali velkou část uplynulého víkendu“, řekla se spokojeným úsměvem PVnovinkám sbormistryně Anna Králová.

Soutěžte s námi o lístky na Hradišťan s Proměnami!

ilustrační foto hradistan.cz

 

18. září bude Městské divadlo v Prostějově patřit kultuře a charitě. Koncertovat pro dobrou věc bude proslulý Hradišťan v čele s Jurou Pavlicou, spolu s nimi vystoupí i prostějovský pěvecký sbor Proměny.  Výtěžek bude věnován prostějovskému Klokánku.

Akci organizují občanské sdružení Pomáháme tancem a Okrašlovací spolek Prostějov, který ústy své předsedkyně a radní Milady Sokolové nabídl možnost poslechu zdarma. "Třem vylosovaným autorům správných odpovědí věnujeme vstupenky," potvrdila Sokolová.  Bude stačit, pokud do 06.09. zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, KDY VZNIKL SOUBOR HRADIŠŤAN? (red) 

Jsem ráda za koncert pro Klokánek, říká Regina Šverdíková

ilustrační foto hradistan.cz

 

18. září se Městské divadlo v Prostějově stane dějištěm charitativní akce. Výtěžek z koncert Hradišťanu, se kterým si zazpívá i sbor Proměny, poputuje na konto Klokánku. Vedoucí prostějovského projektu Regina Šverdíková je nápadem nadšena.
Žena, která pracuje pro Fond ohrožených dětí už 17 let, je přístupem organizátorů dojata. "V dnešní době nejsou charitativní akce tohoto druhu časté. Z vlastní zkušenosti vím, jak těžce se sponzoři shánějí a o to víc si jejich snahy cením," sdělila PvNovinkám. Podle jejích slov by v prostějovském Klokánku mělo najít přechodný domov 16 dětí. "Budou zde ve čtyřech rodinách po čtyřech dětech," dodala. Opravy a rekonstrukce budovy v Zahradní ulici, kterou fond dostal od města, přijde na deset milionů korun.