informační technologie

Okradl maminku, přítelkyni i babičku

ilustrační foto

Kriminalisté z oddělení informační kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje minulý týden zahájili trestní stíhání 25letého muže z Olomouce. Mladíka obvinili ze spáchání několika trestných činů, a to podvod, krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a poškození cizích práv.

"Těchto trestných činů se měl dopustit tím, že v úmyslu získat pro sebe neoprávněný majetkový prospěch v době od května roku 2015 do ledna roku 2016 prostřednictvím internetu, na webových stránkách společností poskytujících on-line půjčky, neoprávněně jménem své tehdejší přítelkyně a jménem své matky bez jejich vědomí a souhlasu v minimálně pětadvaceti případech žádal o půjčky různých částek. Zneužíval při tom znalosti a přístupu k osobním údajům obou žen a jejich dokladům. Současně zneužil možnosti přístupu k bankovním účtům své přítelkyně, její platební kartě a také mobilnímu telefonu.

Aktualizujeme: Odbor informačních technologií povede nový šéf

ilustrační foto

 

Vedoucím Odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova se stal Jan Števek, který zvítězil ve výběrovém řízení. Post je volný od 5. března, nový vedoucí se do horkého křesla posadí v květnu.

"Rada města Prostějova již jmenování Jana Števka do funkce vedoucího odboru informačních technologií schválila, nyní bude 31. 3. 2015 na své schůzi schvalovat termín vzniku jeho pracovního poměru," sdělila dnes redakci mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Do výběrového řízení se podle jejích slov přihlásilo celkem 10 uchazečů. (ber)

Nechceme-li slyšet, že se na magistrátu krade, zřiďme tuto komisi, hřímal Blumenstein

ilustrační foto

 

I když v minulém období komise investičních technologií přinesla do rozpočtu města Prostějova značné úspory, na radnici ji budete hledat marně. Zastupitelstvo, které proběhlo minulé pondělí, opětovně zamítlo návrh na její zřízení.

O její znovuzřízení usilovali na pondělním zastupitelstvu města opoziční zastupitelé v čele s Tomášem Blumensteinem. "Pokud nechceme poslouchat, že se na magistrátu krade, zřiďme komisi IT," apeloval na vedení města.

Komise informatiky ušetřila miliony. Rada města ji přesto nepotřebuje

ilustrační foto

 

Rada města Prostějova zřídila 13 komisí. Chybí mez nimi komise informatiky, která městu v uplynulém období ušetřila několik milionů. 

Komise sportovní, výstavby, školská, pro dopravu, pro kulturu a cestovní ruch, životního prostředí, pro rozvoj města a podporu podnikání, sociální a zdravotní, pro bezpečnost a prevenci kriminality, bytová, Prostějov Zdravé město a místní Agenda 21, pro nákup uměleckých děl a architektury a urbanismu. Podle rozhodnutí rady budou v dalším volebním období na magistrátu působit pouze ony. Důvod zániku komise pro informatiku vysvětluje magistrát ústy mluvčí Jany Gáborové. "Komise zanikají volbami do zastupitelstva – tedy žádná komise zrušena nebyla.

Odbor informačních technologií mění vedení. Splňujete požadavky?

ilustrační foto

 

Tajemník Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní funkce vedoucí odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova. Pokud to umíte s počítači, můžete se přihlásit do 26. května.

Podmínkou je vysokoškolské vzdělání technického směru, nejlépe v oboru IT, elektroniky nebo komunikace. "Změna přináší mírné posílení role informatiky v rámci magistrátu. Na místo vedoucího hledáme člověka, který bude jak odborně zdatný, tak morálně na výši, což je nezbytné k tomu, aby se nemohly opakovat excesy z nedávné minulosti", sdělil Prostějovským novinkám Tomáš Blumenstein, předseda Komise informatiky města Prostějova.

Bližší informace naleznete na http://ude.prostejov.eu/UDE01/Dokument.aspx?file=S00A0B0SDX0D&pc=0&filep...   (red)