Josefkol

Josefkol 2020 zrušen! Václav Obr nabízí jiný program

ilustrační foto Muzeum kočárů

Kvůli celosvětové nákaze koronavirem byla akce roku Josefkol 2020 zrušena. Václav Obr, majitel Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem, ale nabízí velmi zajímavý náhradní program.

„Na červenec a srpen připravujeme pozoruhodný program, nazvaný „poznávání starých gruntů, formanských cest a krajin v Olomouckém kraji v povozech tažených koňským spřežením,“ říká Václav Obr. Celodenní program s občerstvením a obědem bude doprovázen různými účinkujícími, mistry řemesel, jezdci na koních, kaskadéry atd..Bude něčím, co zažijete přímo ze sedadla koňského povozu.

Kdo vyhrál volné vstupenky na Josefkol?

ilustrační foto plakát

Muzeum kočárů a Kočáry Mylord, ve spolupráci s Olomouckým krajem a Vlastivědným muzeem v Olomouci, zámkem Čechy pod Kosířem a obcí Čechy pod Kosířem pořádají v sobotu a v neděli 20. a 21. července 2019 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem dvanáctý ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského, kočárnického, mistrů opratí a milovníků koňských spřežení. Vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o vstupenky!

Volňásků jsme pro vás měli pět, tedy jsme vylosovali pět z účastníků soutěže. A kdo tedy vyrazí na jedenáctý ročník zdarma? Lenka Špaltová z Prostějova, Monika Smičková z Prostějova, Lucie Krepelová z Potštátu, David Karhan z Prostějova a Drahomír Duchek z Mostkovic. Gratulujeme! (red)

OBRAZEM: Josefkol 2018 zaplnil zámecký park!

Foto ber

Jedenáctý ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského a kočárnického v Čechách pod Kosířem se koná o tomto víkendu.

Uvidíte práci řemeslníků, kteří umí zpracovat takové přírodní materiály, jako je dřevo, ocel, sklo i textilie patřící ke kočárům. Ke kočárům neodmyslitelně patří koně, jsou hnací silou, ale i ozdobou. Pokd jste návštěvu Josefkolu 2018 nestihli des, určitě si ji nenechte ujít zítra. (red) 

 

Kdo vyhrál volňásky na Josefkol?

ilustrační foto Josefkol

Jak PvNovinky informovaly, ve dnech 21. - 22. července se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem koná akce roku „JOSEFKOL 2018“. A my jsme vám nabídli soutěž o volné vstupenky!

Jak je pochopitelné, zájemců o volný vstup na největší událost v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bylo velké množství. Ze správných odpovědí jsme vylosovali pět šťastlivců. A na koho se tedy usmálo štěstí? Výherci se stávají Eva Navrátilová, Marcela Galíčková, Marie Portešová, Nikol Synková a Eva Frýbortová. Gratulujeme! (red)

OBRAZEM: Desátý Josefkol se vydařil

Foto ber

Již po desáté se Čechy pod Kosířem staly místem unikátního setkání mistrů dávných řemesel a lidí, kteří mají rádi staré časy. Josefkol opět složil poklonu těm, kdo ctí ruční práci a snaží se její výsledky zachovat příštím generacím.

Návštěvnost dvoudenní, a jako vždy perfektně připravené akce, dosáhla hranice dvou tisíc lidí. "Chtěl bych moc poděkovat všem návštěvníkům, a zvláště těm, kteří jsou vnitřně naladěni na duchovní rozměr této události, který osobně považuji za velmi důležitý," přidal poděkování hlavní organizátor Václav Obr. (ber)

 

Kdo vyhrál vstupenky na Josefkol?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, akce, která vešla do podvědomí široké veřejnosti pod názvem Josefkol, je v letošním roce již X. ročníkem pořádaným ve dnech 22. a 23. července 2017 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. 

S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o čtyři volné vstupenky? A kdo si užije akci zdarma? Tomáš Hrazdil, Denisa Šrámková, Květoslava Synková a Jitka Vybíralová. Gratulujeme! (red)

Soutěžte s námi o vstupenky na Josefkol 2017!

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, akce, která vešla do podvědomí široké veřejnosti pod názvem Josefkol, je v letošním roce již X. ročníkem pořádaným ve dnech 22. a 23. července 2017 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. 

Pokud se chcete na akci podívat zdarma, postačí, když do čtvrtka 20. července zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, která historická osobnost poctí letošní Josefkol svou návštěvou? Odpověď označte v předmětu JOSEKOL. A nezapomeňte se podepsat! (red)

 

Čechy pod Kosířem se chystají na Josefkol 2017

ilustrační foto plakát

Akce, která vešla do podvědomí široké veřejnosti pod názvem Josefkol, je v letošním roce již X. ročníkem pořádaným ve dnech 22. a 23. července 2017 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem.

"Pečlivě připravujeme tento jubilejní ročník s velkolepou historickou scénou dávného věku 18. století se 150 účinkujícími. Scénou, která se odehraje v malebném zámeckém parku s památnými stromy, s ukázkou 50 kočárových koní, jezdeckých koní a desítky historických kočárů, které se opět rozjedou parkem a navodí nádhernou atmosféru doby dávno minulé. Představíme vám ušlechtilé jezdecké koně, ale i kočárové koně tzv. „galakarosiéry“, stejně jako ty nejtěžší hřebce do těžkých vozů," říká pořadatel, ředitel Muzea kočárů, Václav Obr. 

OBRAZEM: Nabitý program a davy na Josefkolu!

Foto ber
IX. ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského, kočárnického a mistrů opratí, pokračuje v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem i v neděli 24. července.
I dnes nabídl staré vozy, žebřiňáky, kočáry, ukázky řemesel, rytířské turnaje, práci ušlchtiláých koní a řadu dalších atrakcí. Po dobu konání Josefkolu je přístupný i zámek. (ber)

JOSEFKOL 2016 již dnes!

ilustrační foto

Josefkol 2016 - IX. ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského, kočárnického a mistrů opratí, který v letošním roce proběhne 23. - 24. července, se poprvé posouvá do odpoledních až večerních hodin. Program začíná od 12 hodin a navazuje na slavnostní zahájení o hodinu později. Letošní Josefkol bude věnovaný starým vozům, žebřiňákům, šézám či bedňákům, ale i krásným zrestaurovaným kočárům v zápřahu ušlechtilých koní.

„Mistři kočí své zápřahy předvedou lidem, jak v odpoledním čase, tak ve večerní době za svitu kočárových lamp, loučí a světelných efektů.