judo

Co nového v oddílu judistů Sokol I Prostějov?

ilustrační foto judo SOKOL I

Informace o dění v prostějovském judu nám do redakčního e-mailu zaslal Michal J.L.Mejzlík.

Na nědělním Grand Prix Ostrava se poprali mladší žáci ve svých váhách, a to Dvorský Denis, Vejmola Jakub, Vašut Ondra, Durdík Václav, všichni na svém prvním závodě v této věkové kategorii vypadli v prvním zápase a tak se neumístili. Starší žáci - Pospíšil Erik, Kyllar Filip, Hošťálek Filip, Nepožitek Adam, Slezák Šimon měli možnost opravného zápasu, kde se svým výkonem neztratili, ale těsně nestačili na své soupeře a shodně obsadili dělené 9. místo.

Medailový víkend Juda Sokol I Prostějov

Foto Sokol I, MM

V sobotu, 14.10.2017 oddíl Juda Sokola I Prostějov vybojoval v Tvrdonicích u Břeclavi celkem osm medailí.

Ve svých kategoriích Viktor Otta bez zaváhání bral zlato, Alex Srpek stejně hladce 1. místo, Barbora Vítková senzačním výkonem k nepoznání porazila všechny soupeřky a umístila se na 1. místě, Michal Mejzlík se po dlouhé době vypravil na závody a prokázal že umí a bral také 1. místo, jeho bratr Petr Mejzlík první zápas odedřel vítězstvím a potom skončil před branami finále a bral 3. místo. Eva Vránová malou chybou přišla také o finále a brala 3.

Velká cena Hulína a prostějovští judisté

Foto Sokol I judo

V sobotu 29. 4. proběhla v Hulíně Velká cena Hulína - turnaj benjamínků a mladších žáků v judu. Prostějovští malí borci se výborně prali.

Na 1. mistě se umístil Michal Mejzlik, zcela bezkonkurenčně, přišel-hodil-nasadil drženi-vyhral. Na 3. mistě skončil Petr Mejzlik, kdy nestačil na soupeře před branami finále na vítěze kategorie, další stejný osud potkal Jakuba Ťápala. Tento je nejmladším a má celou kariéru před sebou. Dalším byl Ondřej Vašut, který nestačil na dva soupeře a také skončil na 3. místě. Erik Pospíšil první zápas vyhrál a poté nestačil na dva soupeře těsným rozdílem po skončení časového limitu a nedostal se z kvalifikace do semifinále a obsadil tak dělené 5. místo.

Judo Prostějov: Český pohár Jablonec a Malá cena Třince

Foto Judo Sokol I

Judo Sokol I Prostějov opět zabodoval.

V Jablonci na druhém kole Českého poháru starších žáků měl Sokol I Prostějov dva zástupce. Matyáš Roubík ve váze do 55 Kg opět potvrdil skvělou formu a po jedné prohře v semifinále získal třetí místo. Dominik Vašut se dopustil hrubé dietní chyby a musel nastoupit ve vyšší váhové kategorii (do 60 Kg). Tam narazil v prvním kole na vcelku hratelného rakouského soupeře a utkání prohrál víceméně kvůli rozhozené psychice. Skončil tak v prvním kole.

Judisté uspěli na Českém poháru v Ostravě i na turnaji v Karviné!

Foto Sokol Prostějov I

Minulý víkend byl pro judisty Sokol Prostějov I úspěšný.

Matyáš Roubík potvrdil skvělou formu v letošním roce a obsadil třetí místo na Českém poháru v Ostravě. V sobotu 25. února se pral v U15 ve váze do 55 kg. S jedním zaváháním došel až na stupně vítězů v letos zatím nejnáročnějším turnaji. Spolu s Dominikem Vašutem (stejná kategorie i váha), který obsadil rovněž vynikající deváté místo, čelili 43 soupeřům. Oba tak získali body do ranking listu. Martin Basl v kategorii U13 bohužel doplatil na taktiku a vypadl v prvním kole přesto, že v zápase už vedl na wazaari.

Sokol I Prostějov přivezl medaile z Brna a Jihlavy

Foto Sokol I

V sobotu a neděli 14. a 15. ledna se Sokol I zúčastnil dvou turnajů v Brně a v Jihlavě.

Do Brna zamířili ti nejmladší. Na tradičním turnaji přípravek zanechali velmi příznivý dojem, když všichni tři dovezli do Prostějova cenný kov. Ve své kategorii byla nejúspěšnější Eva Vránová, která obsadila první místo. Druhé místo obsadil Jakub Ťápal a třetí skončil Ondřej Roztomilý. V Jihlavě se na prvním letošním domácím turnaji předvedli Matyáš Roubík (U15) a David Zaoral (U11). Vstup do domácí sezóny se jim vydařil, oba ve svých kategoriích obsadili první místo.

Michal J.L. Mejzlík

Sokol I Prostějov přivezl ze Sosnowiece pět medailí

ilustrační foto Sokol I judo

V neděli 11. prosince jsme se zúčastnili turnaje v polském Sosnowieci. V této sezóně to byla již druhá akce tamního klubu juda.

Stejně jako minule jsme absolvovali skvěle připravený turnaj na šesti tatami. Celkem bojovalo pět Prostějováků. David Zaoral a Dominik Vašut si turnajem ve svých kategoriích U9 do 32 kg a U13 do 55 kg dokráčeli až na první místa. Oba přitom čelili technicky pokročilejším závodníkům. Stříbro bral v U13 do 34 kg Erik Pospíšil, jehož jediná prohra v držení byla smolná. Upadl při vlastním nástupu a z nasazeného držení už se nevyprostil. V U11 do 40 kg si Ondřej Vašut vybojoval bronzovou medaili. Benjamínek výpravy Viktor Otta pak v U9 do 27 kg obsadil druhé místo.

JUDO Sokol I Prostějov nenašli v Kosticích na Břeclavsku konkurenci

ilustrační foto

V pátek 2. prosince se sešli nadějní judisté a sambisté na společném tréninku. Po důkladné rozcvičce si vyzkoušeli nové techniky a vzájemně si poměřili sílu v přátelském souboji (randori).

Poté pod vedením zkušených trenérů Zdeňka Gottwalda (judo Sokol I Prostějov) a Valentina Punfiliho (sambo Prostějov) se snažili odstranit opakované chyby a zdokonalit techniku. Pro tyto dva oddíly společné tréninky mají pozitivní přínos a zvednutí úrovně jejich podobných sportů o sto procent. Oba trenéři doufají v pokračování těchto vzájemných setkání.

Jak dopadl ELSYST JUDO CUP 2016?

V sobotu 17. října pořádal SOKOL 1 Prostějov, oddíl judo, druhé letošní závody, a to ELSYST JUDO CUP 2016. Závody proběhly v hale Sportcentra a zápasilo se na třech tatami.

Účast byla hojná a měla i mezinárodní zastoupení závodníků ze Slovenska a Polska, celkem nastoupilo 172 závodníků v daných váhových kategoriích. Za náš oddíl nastoupilo osmnáct borek a borců, kteří se ve velmi silné konkurenci snažili ze všech sil ukázat, jak se v letošní sezóně zlepšili. Projevila se však veliká konkurenční síla a forma hostů. I tak se nám podařilo vybojovat několik cenných kovů.

Judisté Sokola 1 Prostějov přivezli v sobotu medaile z republikového přeboru České obce sokolské

O víkendu se v Mohelnici uskutečnily prestižní judistické závody přebor ČOS.

Tento republikový přebor ČOS dopadl pro naše mladé prostějovské judisty nadmíru dobře. Šestnáctičlenná výprava borek a borců dovezla spousty cenných kovů, pět titulů Mistr ČOS v daných váhových kategoriích pro rok 2016 a sedm titulů vice-mistr.