Kasko

Kdo vyhrál volňásky na Mikulášskou nadílku rockových legend?!

ilustrační foto plakát

Pokud patříte k příznivcům známých prostějovských kapel Kontakt a Keks, zbystřete! Objeví se opět na pódiu společně, a to v rockové Mikulášské nadílce. Své příznivce uvítají 7. prosince ve 20 hodin v prostějovském KaSCentru. A vy jste si s námi mohli soutěžit o volné vstupenky!

V nabídce bylo šest volných vstupů. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Kamila Cetkovská z Prostějova, Saša Vlach z Křemence, Dana Slavotínková z Prostějova, Martin Přikryl z Brodku u Konice, Andrea Piňosová z Plumlova a Daniela Mikolášová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na No Name, Pokáče či Sebastiana?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, 28. listopadu bude prostějovské KaSCentrum patřit koncertu pro Nadační fond speciálních sil generála Moravce. Vystoupí na něm řada populárních zpěváků a kapel. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!  

Koncert začne úderem osmnácté hodiny vystoupením zpěváka Pokáče, dále se můžeme těšit na Sebastiana i No Name, od dvaadvacáté hodiny nabídne after party s Rádiem Haná. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji ve Vodní ulici 23 v prodejně Repoint Safety nebo na ticketportal.cz. 

Pro čtenáře Prostějovských novinek jsme získali tři volňásky. Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jitka Zelená z Dětkovic, Romana Čtvrtlíková z Prostějova a Jaroslav Štěpánek z Lutotína. Gratulujeme! (red)

Do Prostějova míří Traktor! S Šachoffnice tour 2019 - II. tah

Foto Traktor, plakát

Přední česká hardrocková kapela Traktor vydala nové album Šachoffnice a objela s ním úspěšné jarní turné. V turné kapela rozhodla pokračovat i na podzim. 22 listopad  v 19:30 hodin zastaví ve Společenském domě v Prostějově.

Na diváky čeká poctivý hard&heavy koncert s podmanivými texty, tématickýmivideoprojekcemi, speciálními efekty a autogramiádou členů kapely.

Recenze na desku

Tvrdá, ale melodická, tak jde ve stručnosti charakterizovat desku, kterou hardrocková kapela Traktor nadělila fanouškům téměř před rokem. Nese název Šachoffnice a přináší deset nových skladeb.

Primátor: Stav KasCentra není katastrofální

ilustrační foto

Před časem některá média zveřejnila v rámci kauzy Manhtellan i vyjádření primátora Františka Jury k současnému stavu Kulturního a společenského centra. Ten ho označil jako katastrofální. Na úterní tiskové konferenci tuto informaci dementoval.

"Omlouvám se všem, řekl jsem to špatně. Budova není v dobrém stavu, ale akce se v ní mohou pořádat a konat," sdělil Jura s tím, že se omlouvá všem, kterým jeho výrok způsobil nepříjemnosti.

O plánech, co s KaSCentrem nadále bude, vede diskuzi se všemi kluby Zastupitelstva města Prostějova. "Je to pro nás prioritní věc číslo jedna a rozhodnutí  nechceme odkládat," dodal Jura. (ber)

V kauze Manthellan čeká město na písemný rozsudek

ilustrační foto Kulturní a společenské centrum

Při úterním jednání Krajského soudu v Brně ve sporu společností Manthellan a Prior padl přelomový rozsudek. Smlouva, podle které měl Manthellan vybudovat mimo jiné na místě KaSCentra nákupní galerii, je neplatná. Městu Prostějov se tak otevírají nové možnosti. Zatím čeká na písemný rozsudek.

"Proti tomuto rozsudku není odvolání přípustné, lze pouze do dvou měsíců podat dovolání k Nejvyššímu soudu prostřednictvím soudu, který rozhodoval v prvním stupni," uvedla ke kauze mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Angyalossy. Společnost Manthellan zatím stanovisko nevydala.

"Město má konečně po deseti letech v ruce jasné rozhodnutí, kterým se budeme řídit. Můžeme se zabývat plánováním. Budeme diskutovat ohledně společenského domu, tržnice i parkování", informoval na úterní tiskové konferenci primátor města František Jura.

V Kasku si zahrají Klepl s Holubovou

ilustrační foto plakát

Zůstane to mezi námi. Tak se jmenuje úsměvná a osobitá talk show Evy Holubové a Boba Klepla, při níž diváci ovlivňují podobu večera prostřednictvím svých otázek.

K vidění bude 7. března 2019 v devatenáct hodin v prostějovském KaSCentru. Předprodej na www.ticketstream.cz, kavárna ve společenském domě po - pá v době od 10:00 - 18:00 hod. Vstupné je 390,- Kč. (ber)

 

KasCentrum má další problém. Navštívili jej hasiči

ilustrační foto iprostejov.cz

O problémech živnostníků, kteří mají od Domovní správy Prostějov pronajaty prostory v prostějovském KaSCentru, se hovořilo na posledním jednání Zastupitelstva města Prostějova. 

Informaci potvrdila náměstkyně primátora Milada Sokolová. "Přišly za mnou dvě z nájemkyň s tím, že nově již nemohou používat elektrické přímotopy a v dětském koutku i další místnosti používané pro výuky malby je velmi chladno. Navíc by snad měla i kavárnu nahradit recepce," uvedla Sokolová. 

Kdo vyhrál volňásky na dnešní Mikulášskou v KasCentru?

ilustrační foto kapela Kontakt

Kapely Keks a Kontakt budou protagonisty tradiční Mikulášské nadílky, která se koná právě dnes, 1. prosince, v prostějovském KaSCentru. A vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o vstupenky!

Pro čtyři vylosované máme volňásky. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Veronika Kamená z Čelechovic na Hané, Hana Pavlišová z Přerova, Josef Kovář z Prostějova a Radek Dostál z Kralic na Hané. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál lístky na večerní Tři sestry?

ilustrační foto Tři sestry

Jak PvNovinky informovaly, dnes, tedy 30. listopadu budou v KaSCentru vystupovat společně Tři sestry a Slobodna Európa. A vy jste s námi mohli soutěžit o vstupenky!

Bohužel z důvodu technické závady na našich stránkách jsme nemohli informovat o výhercích dříve, než nyní. A kdo tedy zhlédne představení zdarma? Alena Steinerová, Zdeněk Mikulka, Milan Šrubař a Silvie Roháčková. Gratulujeme! (red)

Nezapomeňte! Vánoce v Prostějově obohatí houslista Šporcl!

ilustrační foto plakát

V sobotu 15. prosince se v KaSCentru v Prostějově uskuteční koncert houslisty Pavla Šporcla - Vánoce 2018. Umělce doprovodí Janáčkův komorní orchestr a Dětský pěvecký sbor ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov.

Na programu budou vánoční koledy a melodie z alba Christmas on the Blue Violin (Vánoce na modrých houslích), Corelli, Vánoční Concerto grosso a jiné vánočně laděné skladby.

Vstupenky jsou v předprodeji na ticketsream nebo v kavárně KaSCentra. (red)