koně

Tip na víkend. Výstava a soutěž koní v Olomouci

ilustrační foto

Také dnes zve Jezdecký areál na Lazcích v Olomouci na tradiční výstavu koní včetně hřebců, klisen s hříbaty a poníků. Souběžně s výstavou bude probíhat také pátý ročník Moravského šampionátu tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen.

V sobotu bude lazecký jezdecký areál otevřen návštěvníkům už od jedenácté hodiny dopoledne, kdy začne pátý ročník Moravského šampionátu tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen. Na ten naváže čtvrtý Moravský pony šampionát. Také v sobotu se malí i velcí návštěvníci budou moci potěšit z nádherných koní v rámci jejich výstavy.

Pro návštěvníky bude připraven i bohatý doprovodný program. (red)

Novinkou na Ranči M+M je luční knihovna

Foto MO

Ranč M+M ve Ptení u Prostějova se chlubí letošními novinkami, mimo jiné luční knihovnou

"Sestavili jsme skalní sošky, nové posezení zve k zastavení a odpočinku a nová naučná stezka zpříjemní procházku," říká Martina Očenášková s tím, že brzy začnou na ranči tvořit bosý chodník. 

Teď se dokončuje stavba nové kryté haly, která má velmi kvalitní povrch pro koně, ale možná i na beach volleyball, jógu, badminton, agility, hudební a taneční aktivity, výstavy. 

Další novinkou po dostavbě haly bude otevření Semináře Feng-shui – dále Semináře na podporu sebevědomí, klidu, proti vyhoření a stresu a další různá témata. (red)

Srdéčko opět bodovalo v Pardubicích

Reprofoto ČT

Osmičku dostihů nabídl první ze tří červencových mítinků na Pardubickém závodišti. Vrcholem byla úvodní kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V Ceně města Pardubice – EURO EQUUS úřadoval vítěz loňského ročníku legendárního dostihu Theophilos. Barvy dostihové centrály Srdéčko z Hvozdu na Prostějovsku hájili hned dva zástupci, Mahony a Marcus Aurelius. Oba v kvalifikaci uspěli. Ale nejen oni potěšili trenéra Stanislava Popelku.

Na startu první kvalifikace se sešla silná konkurence, mezi čtrnáctkou startujících byli dva vítězové Velké pardubické. Zvítězil Theophilos z lotu Josefa Váni staršího. Osmiletý hnědák Mahony v sedle s Jordanem Duchene, hájící barvy stáje Quartis Zámecký vrch, doběhl pátý, desetiletý bělouš Marcus Aurelius Stáje Corinne dokončil s Janem Faltejskem závod na 13. místě. Oba tak kvalifikaci splnili.  

Do stájí M+M zfp s.r.o. přijede zaříkávačka koní Zuzka Prokopová

ilustrační foto Zuzka Prokopová

Stáje M+M zfp s.r.o ve spolupráci se spolkem M+M Očenáškovi pozvaly do Ptení Zuzku Prokopovou. Známá zaříkávačka koní dorazí v neděli 24. dubna.

Zuzka Prokopová zúročuje roky zkušeností nejen v celkové metodice výuky Partnershipu, ale i v praxi. V rámci hesla, že nic není nemožné, pomáhá najít společnou řeč s jejich čtyřnohými partnery začínajícím i dlouholetým koňákům, dětem i dospělým.

Lekce se uskuteční v době od 9,30 do 17 hodin. „Přijďte se podívat, jak se dá pomoci každému koni i majiteli, který si neví rady s chováním, tréninkem a zlozvyky svého koně,“ zvou organizátoři.

Cena lekce je 500 korun pro účastníka bez koně.

Co strávit podzimní prázdniny u koní?!

ilustrační foto plakát

Podzimní prázdniny u koní aneb návrat do přírody. Tak se jmenuje dvoudenní akce, kterou ve dnech 29. až 30. 10. 2015 pořádají stáje M+M zfp s.r.o. ve Ptení.

„Program je určen pro děti od 6 do 15 let. Zahrnuje základní péči o koníky, svezení na jízdárně i v přírodě, hry v přírodě a vaření kotlíkového guláše,“ zvou organizátoři. V ceně je zahrnuta doprava, svačina, oběd, pitný režim, instruktoři, koně, dárky a bezpečnostní pomůcky.
Dovoz a odvoz zajišťují stáje, vždy v 8:35 z Prostějova, návrat je v 16:55 hodin. Informace na tel: 601 587 019, mm.kone@seznam.cz nebo Facebook: Stáje M+M zfp s.r.o. (red)

Koně ze Srdéčka byli v Pardubicích úspěšní

Foto Equichanel

 

V sobotním dostihovém odpoledni v Pardubicích bodovali i koně ze stáje Stanislava Popelku. Ve třetí a předposlední kvalifikaci na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, Ceně firmy Chládek a Tintěra Pardubice doběhla osmiletá hnědka Modena třetí a potvrdila tak svou špičkovou krosařskou třídu.

Ze 16 koní doběhlo dostih jen 8, na trati zůstal další Popelkův svěřenec Nikas, který ale už má start ve Velké zajištěn.

V druhém nejvýznamnějším dostihu odpoledne, v Ceně Peruána na 5200 metrů, zabodoval Popelkův devítiletý valach Borderland, který doběhl čtvrtý. I on je přihlášen do Velké pardubické a kvalifikaci má splněnu.

V Ceně podporované společností Taylor & Cox si pětiletý bílý valach Marcus Aurelius vybojoval třetí místo.

Koně ze Srdéčka se jedou proběhnout do Pardubic

Foto Equichanel

 

Většina jde pro handicap, čtvrtina pro kvalifikaci. To je  třetí a předposlední kvalifikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se poběží 22. srpna v Pardubicích. Do Ceny firmy Chládek a Tintěra Pardubice na tradiční distanci 5800 metrů je přihlášeno šestnáct koní, dva z nich z hvozdecké stáje Stanislava Popelky. Srdéčko budou reprezentovat Nikas a Modena.  

Jedenáct koní už je kvalifikovaných a jdou si vylepšit handicap, tedy průběžné hodnocení, aby byli mezi kvalifikovanými co nejvýš a měli pokud možno jistotu startu ve Velké pardubické. Desetiletý valach Nikas splnil kvalifikaci už v květnu, a jeho forma s blížícím se podzimem stále stoupá. Své kvality prokázal v roce 2013, kdy ve Velké doběhl jako druhý. Vloni měl smůlu, svého jezdce Dušana Andrése vyhodil ze sedla na Taxisu. V druhé kvalifikaci, kterou byl červnový Memoriál mjr.

Koně ze Srdéčka bodovali ve Švédsku!

ilustrační foto archiv galop.cz

 

Po roce si v sobotu koně ze Srdéčka, malé stáje u Hvozdu, patřící Stanislavu Popelkovi, zopakovali účinkování při vrcholu skandinávské překážkové sezóny ve švédském Strömsholmu. Hawa Bali se zúčastnil hlavního bodu programu 45. Švédské Velké Národní a doběhl na fantastickém druhém místě. Jeho stájový kolega Marcus Aurelius s přehledem vyhrál Cenu rodiny Perssonů.

Ve Švédské národní, 4500 m dlouhé steeplechase, skončila loni druhá Popekova svěřenkyně, klisna Godea. Osmiletý hnědák Hawa Bali stáje Lokotrans vedený svým stálým jezdcem Markem Stromským na její umístění dokázal navázat a rovněž si doběhl pro honorář za druhé místo. Putovní pohár pro vítěze zůstává již po několikáté na další rok v Německu, tentokrát zásluhou devítiletého hnědáka Ländlera (Bonvivant), který dostih vyhrál s přehledem a náskokem několika délek. K vítězství ho dovedl v současné době ve Francii působící český jezdec Lukáš Sloup.

Děti mohou u koní přivítat prázdniny či je můžete k nim vypravit na příměstský tábor!

ilustrační foto plakát

 

Stáje M+M zfp s.r.o. zvou malé i velké účastníky na několik zajímavých aktivit. První se uskuteční již začátkem prázdnin.

Vítání prázdnin s koňmi                                               

Už jste byli u koní? Stáje zvou na vícedenní akce!

ilustrační foto M+M

 

Stáje M+M Ptení upozorňují na několikadenní akce, které budou pořádat v prázdninových měsících. Jde o vítání prázdnin s koňmi a dva turnusy příměstského tábora.

Vítání prázdnin s koňmi