Konice

Vypila dvě piva a půllitr vodky. A vyjela na cesty bez řidičáku

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí před dvacátou hodinou kontrolovali policisté obvodního oddělení Konice na komunikaci mezi obcemi Ochoz a Rakůvka osobní automobil Peugeot a jeho šestatřicetiletou řidičku. Provedenými dechovými zkouškami policisté u ženy změřili hodnoty 3,01 a 3,16 ‰ alkoholu v dechu. 

Se změřenými hodnotami řidička souhlasila a přiznala vypití dvou jedenáctistupňových piv a půllitru vodky během odpoledne před jízdou.

Dalším prohřeškem ženy bylo, že není vůbec držitelkou příslušného řidičského oprávnění. "Pro své jednání je tak žena podezřelá z přestupku podle zákona o silničním provozu a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Další jízdu policisté ženě pochopitelně zakázali," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Pozor! Dnešní koncert legend v Konici se odkládá!

Foto Legendy se vrací

Vážení přátelé a fanoušci pořádného bigbítu, přepište si diáře! Z důvodu nepříznivého počasí je akce Legendy se vrací z původně plánovaného dnešního termínu přeložena na náhradní termín 3. července, a to  v nezměněném programu. 

"Děkujeme za pochopení a doufejme, že se setkáme za příznivějšího počasí v náhradním termínu a v hojném počtu," vzkazuje za pořadatelský tým Tomáš Grepl. (red)

Noc kostelů už dnes!

foto Noc kostelů

Také letos nabídne Noc kostelů v olomoucké arcidiecézi návštěvníkům otevřené kostely, kaple a modlitebny. Jedenáctý ročník akce je sice poznamenán opatřeními v souvislosti s nemocí covid-19, přesto nabízí řadu zajímavých programů. V regionu Prostějovska láká k prohlídkám desítka objektů, v celé olomoucké arcidiecézi bude zpřístupněno přes 120 památek.

 

V Konici budete moci navštívit kostel Narození Panny Marie. Nabídne, mimo mše svaté, prohlídky věže a lodě kostela. V lodi bude přístupná prezentace fotografií ze života farnosti v kapli Bolestné Panny Marie. Prohlídku kostela bude doprovázet varhanní hudba. Těšit se můžete i na prohlídku krypty pod kostelem s výstavou k jubilejnímu roku Svatého Jana Sarkandra.

Konický „rohlíkový“ gang dopaden

ilustrační foto

Z několika krádeží podezírají koničtí policisté dva muže ve věku 22 a 29 let. Těchto skutků se měli podezřelí dopouštět v období od 8. března do 9. dubna 2020 v Konici tím, že v noční době opakovaně vnikali do dvora prodejny potravin. Tam poté z přepravek kradli pečivo určené k prodeji. 

Mladší z mužů takto na dvůr prodejny vnikl sedmnáctkrát, starší komplic se krádeží zúčastnil šestkrát. Při svých výpravách odcizili více než 500 rohlíků, jedenáct bochníků chleba, pět koláčů, tři vánočky a dvě koblihy. Odcizené pečivo pak společně zkonzumovali. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na více než 2 tisíce korun.

Místo hospody má teď šicí dílnu

Foto ber

Za normálních okolností by se Lucie Svačinová věnovala hospodě, kterou provozuje v Konici. Kvůli koronavirové nákaze ale musela zavřít. Činorodá mladá žena se obratem proměnila provozovnu v šicí dílnu, kde se vyrábí roušky. Materiál a další věci hradí ze svého.

„Jelikož mám zavřenou hospodu, chodím na brigádu do obchodu. Každý se tam ptal po roušce. Rozhodla jsem se se svojí starší dcerou Veronikou a její kamarádkou Kamilou Vlkovou, že budeme šít roušky a rozdávat je lidem, kteří je potřebují,“ říká Lucie s tím, že šijí už 3 týdny.

Staré stanici v Konici odzvonilo aneb poslední střídání směn

Foto HZS Ol. kraje

V pondělí 4. prosince 2017 v sedm hodin ráno vystřídali hasiči naposledy směnu na staré požární stanici v Konici (ul. Hřbitovní) a dnešní směnu odslouží poprvé na stanici nové (ul. Chmelnice). Mezního historického okamžiku se zúčastnil krajský ředitel HZS Olomouckého kraje Karel Kolářík a Vladimír Kubíček, bývalý velitel požární stanice v Konici. Oba hasičům popřáli, aby se jim v nové moderní budově dobře sloužilo, aby jim přirostla k srdci stejně tak, jako stávající stanice a od zásahů se do ní vždy ve zdraví vraceli. 

Nová stanice byla slavnostně otevřena 13. listopadu 2017, hasiči postupně do nových prostor stěhovali vybavení ze stávající stanice. Nová stanice HZS vyrostla na "zelené louce" za třináct měsíců. Profesionální hasiči získali budovu s odpovídajícím zázemím pro jednotku požární ochrany, garáže pro požární techniku, dílny speciálních služeb a zázemí pro fyzickou přípravu.

Konice zve na Divadlo na zámku

ilustrační foto plakát

Neděle 6. srpna bude na zámku Konici patřit divadlům. Už po deváté se zde koná festival Divadla na Zámku.

Začne ve 14 hodin na nádvoří a těšit se můžete mimo jiné na Obrázky ze života hmyzu - Řád Červených Nosů – divadlo pro děti (www.cervenenosy.sweb.cz), Manželské vraždění - Divadelní soubor E. Vojana Brněnec (www.ochotnici.brnenec.cz), Miloš Z aneb já nejsem prezident - Konrád Popel - ONE MAN SHOW.

Festival moderuje Láďa Sovjet Rus, vstupné 60/30 Kč. Organizátoři rovněž nabízejí bohaté občerstvení, včetně zmrzliny.

Požární stanice v Konici má základní kámen

foto HZS OLK

V pondělí 3. října 2016 byla v Konici na ulici Chmelnice slavnostně zahájena výstavba požární stanice Konice. Poklepání základního kamene se zúčastnili mimo jiné generální ředitel HZS ČR genmjr.. Ing. Drahoslav Ryba, hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil a starosta města Konice František Novák.

Smlouva o dílo na dodávku stavby nové požární stanice Konice byla podepsána začátkem srpna 2016. Zhotovitelem je společnost OHL ŽS, a. s. Cena díla dosáhne částky podle uzavřené smlouvy o dílo 44 415 418,66 Kč s DPH.

Dne 12. září 2016 bylo zhotoviteli předáno staveniště s tím, že předpokládaná doba realizace je 360 dnů ode dne předání staveniště (tj. na podzim roku 2017 by se měli profesionální hasiči z Konice nastěhovat do nového objektu). Příprava celé akce byla zahájena již v roce 2014. 

Pozor! Na Finančním úřadě v Konici dochází ke změnám!

ilustrační foto firmy.cz

V rámci změny organizace práce malých územních pracovišť informuje Finanční úřad pro Olomoucký kraj o skutečnosti, že od 1. června 2016 tato změna postihne i Územní pracoviště v Konici.

Od 1. června 2016 bude Územní pracoviště v Konici zajišťovat příjem veškerých podání a poskytovat součinnosti občanům. Dále bude poskytovat informace ve věcech daní, jako je zejména pořizování a ověřování výpisů zdigitalizované části spisu v rozsahu Daňové informační schránky, zajištění vystavování potvrzení včetně potvrzování stavu osobního daňového účtu, poskytování základních informací koblastem činnosti Finanční správy a distribuci daňových tiskopisů. Všechny tyto činnosti bude územní pracoviště zajišťovat vúřední dny pondělí a středu od 8:00 do 17:00 hodin.

Konickou radnici vyklidila bomba!

ilustrační foto PČR

Výbušný nástražný systém byl v pondělí ráno nahlášen v budově městského úřadu v Konici v Masarykově náměstí 27. Bomba měla vybuchnout v 9 hodin ráno. Naštěstí se tak nestalo.

Informaci o bombě obdrželi policisté v ranních hodinách. "Na místo ihned vyjely všechny složky IZS, úřady byly evakuovány a objekt prohledán. Nástražný systém zatím nalezen nebyl," sdělil krátce po 10. hodině ranní PvNovinkám mluvčí Policie ČR František Kořínek.
I když by šlo jen o legraci, pachatel bez trestu nevyvázne. "Jde zde o šíření poplašné zprávy, kde je trestní sazba dle závažnosti od půl roku do pěti let," dodal Kořínek. (ber)