Kostelecká

Prostějov se pustí do rekonstrukce vnitrobloku v Kostelecké

ilustrační foto MMP

Jelikož se na dotčeném území vyskytuje velké množství inženýrských sítí a také velké množství zeleně, bylo nutné projektovou dokumentaci několikrát předělávat, aby bylo docíleno souhlasu všech dotčených orgánů a správců sítí.

"V současné době je zpracována projektová dokumentace pro územní řízení a dokončuje se k ní inženýrská činnost,“ komentoval současný stav příprav první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Rada města Prostějova tak nyní schválila rozpočtové opatření ve výši 100.000 Kč na pořízení projektové dokumentace pro stavební povolení. (red)

 

OBRAZEM: Kostelecká je otevřena, práce ale pokračují

Foto ber

O třináct dnů dříve, v pátek 2. září, byla otevřena Kostelecká ulice v Prostějově. Od prvního srpna zde probíhala kompletní rekonstrukce komunikace, která přišla na 8 milionů korun.

V současné době práce pokračují v režii města. To investuje 3,7 milionu korun do chodníků, obrubníků a parkovacích stání. (ber)

V Kostelecké se pilně pracuje

Foto ber

Uzavírka silnice II/366 ulice Kostelecká začala minulý pátek 5.8.2016. V ulici se bude pokládat nový povrch.

Uzavírka v délce 400 metrů je od Přikrylova náměstí po Martinákovu ulici a potrvá pravděpodobně až do 15. září. (ber)

 

Část Kostelecké ulice bude uzavřena. Od pátku!

ilustrační foto mapa MMP

Uzavírka silnice II/366 ulice Kostelecké zahajuje již tento pátek 5.8.2016. V ulici se bude pokládat nový povrch.

Přechodná úprava provozu čeká na motoristy i pěší využívající Kosteleckou ulici. Po rekonstrukci infrastruktury do ulice vyjede těžká technika. Stavbaři zde položí zbrusu nový povrch. Uzavřená část v délce 400 metrů bude od Přikrylova náměstí po Martinákovu ulici, pravděpodobně až do 15. září.

Omezí i stání vozidel v části ulice Fanderlíkova a J.B. Pecky z důvodu zajištění průjezdu vozidel zásobujících pekárnu a palírnu. (red)

Část Kostelecké ulice bude od 1. srpna uzavřena

ilustrační foto MMP

Od 1. srpna 2016 je třeba počítat s obousměrnou uzavírkou Kostelecké ulice v Prostějově, ve které se bude pokládat nový povrch.

Přechodná úprava provozu čeká na motoristy i pěší využívající Kosteleckou ulici. Po rekonstrukci infrastruktury do ulice vyjede těžká technika. Stavbaři zde položí zbrusu nový povrch. Uzavřená část bude v trase od Přikrylova náměstí po Martinákovu ulici.

Místo uzavírky: silnice II/366, II150A, II/150 a místní komunikace v Prostějově

Platnost úpravy: 1.8. 2016 do 15.9.2016.

Důvod přechodné úpravy: rekonstrukce silnice II/366 ul. Kostelecké v Prostějově

Městský bytový dům v Kostelecké ulici ušetří za energie. Časem

ilustrační foto ber

Rada města Prostějova odsouhlasila na jednom ze svých červnových zasedání projektový námět na zateplení městského bytového domu v Kostelecké ulici č. 17 v Prostějově. Pro tato energeticky úsporná opatření hodlá využít dotační peníze. Stav domu je dlouhodobě kritizován nájemníky, kteří si stěžují na zimu nejen kvůli zateplení, ale i špatným oknům.

Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu na projekty zaměřené na energetické úspory v bytových domech.

Propady vozovky v Kostelecké ulici opraví kraj

ilustrační foto MMP

O opravách Kostelecké ulice a podílu města Prostějova na její obnově PvNovinky již informovaly. V souvislosti s touto problematikou se množí dotazy na místa, kde se částečně propadla vozovka.

„Podle informací Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova propady vznikly v rámci oprav vodovodu a budou zapraveny v souvislosti s celkovou obnovou Kostelecké ulice, která je v gesci Olomouckého kraje,“ sděluje magistrát. (red)

Opravy komunikace Kostelecká pokračují

ilustrační foto MMP

Práce na opravách komunikace v Kostelecké ulici, která je v majetku Olomouckého kraje, bude částečně financovat i město Prostějov.

Rozhodla o tom Rada města Prostějova, která schválila rozpočtové opatření na realizaci oprav obrubníků a napojení stávajících vjezdů a ulic na ulici Kosteleckou v koordinaci s opravou komunikace, kterou zajišťuje společnost SSOK - středisko JIH.

Uzavírka části Kostelecké skončí až v květnu

Foto ber

Od 3. března komplikuje motoristům v Prostějově život částečná uzavírka Kostelecké ulice. Potrvá až do 31. května 2016.

Důvodem uzavírky přibližně 160 metrů dlouhého úseku mezi dvěma okružnímu křižovatkami ve směru do centra města jsou práce na rekonstrukci vodovodu. (ber)

 

Rada bude jednat o koupalištích. O čem přesně, prozradí až následně

ilustrační foto iprostejov.cz

Dva body v jednání Rady města Prostějova, které se uskuteční v úterý 1. března, se budou týkat i prostějovských koupališť. Oč ale jde, prozradí radnice až po jednání.

V bodu 17. Záležitosti Odboru rozvoje a investic naleznete následující informace. Jedna se týká upuštění města od záměru realizace stavby a vyřazení neupotřebitelných projektových dokumentací - Plavecký bazén a koupaliště za Kosteleckou ulicí a druhá rekonstrukce koupaliště ve Vrahovicích.

„Informace podáme až po jednání rady, která z něj učiní výstup,“ sdělila dnes redakci mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Jednou z možností je, že projekt stavby plaveckého bazénu na Kostelecké padl a město bude investovat do Vrahovic. (ber)