lékárna

Lékárna bude otevřena i ve státní svátek

ilustrační foto znak Česká lékárnická komora

Sváteční provoz 28. října zajistí v Prostějově Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici 25, a to v době od devíti do třinácti hodin.

Pokud si váš stav vyžádá léky mimo tuto dobu, musíte zamířit do lékárny Fakultní nemocnice Olomouc. Ta je ale otevřena čtyřiadvacet hodin sedm dnů v týdnu. (ber)

Lékárny při kontrolách ČOI neobstály

ilustrační foto znak lékárny

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje provedla na základě častých dotazů spotřebitelů kontroly volně prodejného sortimentu v lékárnách. Celkem uskutečnila 49 kontrol a porušení zákona inspektoři zjistili u 36 z nich, což je 73 %.

Česká obchodní inspekce provedla v Olomouckém a Moravskoslezském kraji 49 kontrol v lékárnách. Zaměřila se na prodej volného doplňkového sortimentu, který nespadá do rámce lékárenské péče. Konkrétně se jednalo o kontroly poctivosti prodeje, řádné označení nabízených výrobků cenou, povinnými informacemi o výrobcích, reklamace, slevy a doklad o zakoupení. Nedostatky byly zjištěny u 36 prodávajících, tj.

Do lékárny můžete i s pomlázkou

ilustrační foto seznam

Zatímco na Velký pátek si lidé budou moci léky opatřit například v nákupních centrech, na Velikonoční pondělí už budou všechny velké prodejny zavřené. A právě 2. dubna zajistí dostupnost léků Olomoucký kraj. V Prostějově bude otevřena lékárna Karlov.

Hejtmanství zajišťuje ve spolupráci s lékárnickými organizacemi provoz lékáren v době, kdy musí ze zákona zavřít velká nákupní centra, kde obvykle prodejny léků fungují i o víkendech a některých svátcích. Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá statisíci korun ročně.

V pondělí 2. dubna si lidé budou moci opatřit léky jak přímo v Olomouci, tak například v Zábřeze, Jeseníku, Prostějově i v Přerově. V Prostějově bude otevřena lékárna Karlov a to v době od 9 do 13 hodin. (ber)

Kraj zajistil lékárenskou pohotovost o svátcích

ilustrační foto

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřeny některé lékárny, aby si lidé v případě akutní potřeby mohli opatřit léky. Hejtmanství se domluvilo s lékárnickou komorou na tom, že 25. a 26. prosince bude v každém okrese otevřena alespoň jedna prodejna. Na Nový rok ale v Prostějově žádná lékárna neotevře.

Na Štědrý den se uzavřou všechny prodejny léků v regionu, kromě non stop výdejny v olomoucké fakultní nemocnici. Už 25. a 26. prosince se ale v každém okrese otevře alespoň jedna lékárna. 1. ledna 2018 budou fungovat lékárny v Olomouci, Přerově a Jeseníku.

Hejtmanství na zajištění sváteční otvírací doby lékáren finančně přispívá. Kraj dal peníze i na provoz výše zmiňované non stop výdejny léků v Olomouci.  (Zdroj kr-olomoucky.cz)

V Olomouckém kraji budou lékárny otevřené také o svátcích 28. září a 28. října

ilustrační foto

Krajský úřad Olomouckého kraje se rozhodl ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků v blížících se státních svátcích zajistit otevření lékárenské pohotovostní služby. V každém okrese na území našeho kraje tak bude ve čtvrtek 28. září a v sobotu 28. října otevřena vždy jedna lékárna s otevírací dobou minimálně od devíti do třinácti hodin.

V Prostějově bude držet službu po oba dny v době od devíti do třinácti hodin Lékárna Karlov. Podle dostupných informací bude jinak většina lékáren zavřená. "Vzhledem k omezené otevírací době lékáren doporučujeme občanům, aby si včas zajistili dostatečné množství pravidelně užívaných léků," vzkazuje kraj. (red)

 

Pozor! Lékárna v Okružní zavírá!

Foto ber

Po dobu rekonstrukce prodejny Kaufland v Okružní ulici v Prostějově bude uzavřena i lékárna Dr.Max.

Personál uzavření lékárny komentovat nechtěl. "Nadšení nejsme," konstatovala jedna z magister lakonicky. Zákazníci už byli sdílnější. "Netěší mne to, mám tady slevovou kartu a lékárna je kousek od mého bytu. Chodím jen s pomocí francouzských holí, dopravit se kamkoli jinam je pro mne dost složité, " posteskla si jedna ze zákaznic seniorského věku. (ber)

 

Která lékárna bude otevřena o státním svátku 8. května?

ilustrační foto regionycr.cz

Olomoucké hejtmanství se rozhodlo ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou v blížící se státní svátek zajistit otevření lékárenské pohotovostní služby. V každém okrese na území kraje tak bude ve sváteční pondělí 8. května otevřena vždy jedna lékárna s otevírací dobou minimálně od 9 do 13 hodin.

Hejtmanství tímto způsobem zajistí provoz lékáren během svátků, které připadají na Velikonoční pondělí, 17. dubna, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince a na Nový rok. Toto opatření vyjde kraj na 140 tisíc korun.

V Prostějově bude otevřena Lékárna Karlov, a to v době od 9 do 13 hodin. (red)

Olomoucký kraj dá peníze na lékárny. Ty otevřou o svátcích!

ilustrační foto regionycr.cz

O nedávných Vánocích se velkým tématem na Prostějovsku stala otázka otevření lékáren ve sváteční dny. Řada lidí nevěděla, že druhý vánoční svátek nebude nikde otevřeno. O změnu se přičinil Petr Sokol. Díky jeho iniciativě se kraj začal lékárnami a jejich otevírací dobou o svátcích zabývat.

„Říkal jsem si, že situace nemůže takto zůstat a že by třeba mohl pomoci kraj, který má ve zdravotnictví také své slovo. Oslovil jsem proto náměstka hejtmana Dalibora Horáka (ODS) a popsal mu, co se o Vánocích s lékárnami na Prostějovsku dělo.

Potěšilo mne, že náměstek Horák na základě mé iniciativy vstoupil do jednání s vedením Středomoravské nemocniční, aby se našlo řešení situace pro letošní rok. A našlo se,“ sdělil PvNovinkám Sokol.

Provoz lékáren v kraji na Nový rok

ilustrační foto ber

Na základě podnětů občanů bude lékárenská pohotovostní služba zajištěna také na Nový rok 1. ledna 2017. 

Otevřena bude lékárna v Olomouci, Prostějově, Přerově a Šumperku. V tento sváteční den bude platit otevírací doba od 8 do 12 hodin. Ostatní lékárny budou v tyto dny zavřené.

 

 

Okres

1. 1. 2017

Olomouc 

Lékárna Fakultní nem. (budova Z)

I. P. Pavlova 185/6, Olomouc

Otevřena také 26.12. (9-16 hod.)

Prostějov 

Lékárna Centrum zdraví s.r.o.

Lékárny v Prostějově budou otevřené také o svátcích, zhlédněte!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

I ve sváteční dny na konci roku mohou občané Prostějova navštívit lékárnu. Na první svátek vánoční 25. prosince zajistil Olomoucký kraj ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků lékárenskou pohotovostní službu i v Prostějově. 

Na základě podnětů občanů bude lékárenská pohotovostní služba zajištěna také na Nový rok 1. ledna 2017. Otevřena bude lékárna v Olomouci, Prostějově, Přerově a Šumperku. V oba tyto sváteční dny bude platit otevírací doba od 8 do 12 hodin, a to jak 25. 12, tak i 1. ledna. Jedná se o lékárnu Centrum zdraví na Vodní ulici. Ostatní lékárny budou v tyto dny zavřené.

Prostřednictvím měsíčníku Olomoucký kraj budou občané informováni také o přesné otevírací době lékáren na Štědrý den 24. prosince. Na druhý svátek vánoční 26. prosince bude většina lékáren pravděpodobně zavřená.