marihuana

Ve sklepě nedaleko centra Prostějova pěstoval marihuanu. Čtyři roky

ilustrační foto PČR

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy viní prostějovští kriminalisté dvaačtyřicetiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl obviněný muž dopouštět tím, že ve sklepních prostorách náležejícím k jeho bytu v bytovém domě nedaleko centra města Prostějova bez povolení pěstoval konopí. 

"V rámci domovní prohlídky policisté kromě vybavení indoorové pěstírny – vzduchotechniky, osvětlení, hnojiva - na místě zajistili jednu rostoucí a devětadvacet sklizených rostlin. Muž se k pěstování konopí přiznal a uvedl, že tak činí již od roku 2015, kdy každý rok měl vypěstovat 20 – 30 rostlin a použít je k léčebným účelům pro sebe a svého otce," informoval policejní mluvčí František Kořínek. 

V případě odsouzení obviněnému muži za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. (red)

Policisté sklidili marihuanu. Pěstitele obvinili

ilustrační foto PČR

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili prostějovští kriminalisté v těchto dnech šestačtyřicetiletou ženu a padesátiletého muže z Prostějovska.

"Tohoto skutku se obvinění měli dopustit tím, že na zahradě rodinného domu v Prostějově od března do července tohoto roku vypěstovali pět rostlin konopí setého. Vypěstované rostliny policisté zajistili a podrobili odbornému zkoumání. Na základě toho bylo zahájeno trestní stíhání obou pěstitelů", informoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě odsouzení jim za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, nebo peněžitý trest. (red)

 

V Ospělově opět sklízela Policie ČR. Marihuanu

ilustrační foto

16. srpna zasahovala v obci Ospělov opět Policie. Na pozemku, který patří Dušanu Dvořákovi, byla již jako několikrát předtím, zajištěna celá úroda. Případ muže, který se označuje za výzkumníka, je v šetření.

"V půl deváté ráno na výzkumnické farmě v Ospělově Policie opět zabavila všechno konopí, pěstované k výzkumu a léčebným účelům. Nejsilnější stonky měly sotva dva centimetry, rostliny uštípali u kořenů. Žádná z kytek nebyla zralá, sebrali vše, včetně samců. Dušana Dvořáka odvedli," píše se na webu http://konopijelek.cz

Dvacet hodin po vykouření dvou cigaret marihuany dořídil

ilustrační foto PČR

V neděli 8. dubna 2018 krátce před půlnocí kontrolovali policisté v ulici Na Hrázi v Prostějově osobní automobil značky Saab a jeho šestadvacetiletého řidiče. Při kontrole dokladů muž nepředložil řidičský průkaz s odůvodněním, že ho u sebe nemá. 

Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu se podrobil také orientačnímu testu na jiné návykové látky. Ten ukázal přítomnost látky cannabis. "Řidič se zjištěnou skutečností souhlasil a přiznal vykouření dvou cigaret marihuany tentýž den mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Na výzvu policistů se podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění míry ovlivnění zakázanou látkou. Pro své jednání je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu.

Celníci zadrželi tři kilogramy marihuany

Foto CS Ol

Téměř tři kilogramy marihuany zadrželi olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Kojetín na Přerovsku.

Olomoučtí celníci prováděli běžné kontroly na silnici v blízkosti obce Kojetín. Krátce před polednem zastavili vytipovanou dodávku Peugeot Boxer s českou poznávací značkou. "Sedmačtyřicetiletý řidič tvrdil, že jede do Olomouce a veze zbytek stavebního materiálu z rozvozu. Když celníci zkontrolovali nákladový prostor vozidla, našli igelitovou tašku a kartonovou krabici, které obsahovaly sušené rostliny připomínající marihuanu. Celníci zajistili bezmála tři kilogramy sušiny marihuany," uvedla mluvčí olomouckých celníků Merie Bortlová.

Čtyřiatřicetiletý pěstitel z Prostějovska byl obviněn

ilustrační foto PČR

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy viní prostějovští kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže z obce na Prostějovsku. 

"Tohoto skutku se měl muž dopustit tím, že v době od června do listopadu minulého roku na zahradě rodinného domu v obci na Blanensku vypěstoval tři rostliny konopí setého. Následně tyto rostliny měl sklidit, usušit a částečně spotřebovat. Policisté u muže nalezli více než padesát gramů usušené hmoty," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že následnou odbornou expertizou bylo zjištěno, že obsahuje přibližně pětkrát větší než zákonem tolerované množství účinné látky delta 9 tetrahydrokanabinolu.

Ve věci pěstování marihuany ve Vitaně je policie na slovo skoupá

ilustrační foto ber

Jak Prostějovské novinky již v květnu informovaly, v areálu bývalé Vitany v Průmyslové ulici v Prostějově odhalili policisté pěstírnu konopí. I po několika měsících jsou policisté na informace skoupí.

Případ si podle věcné příslušnosti převzal odbor obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. „Kriminalisté zajistili zhruba 1650 vzrostlých rostlin konopí, z nichž by teoreticky bylo možné vyrobit cca 20 kilogramů marihuany,“ sdělila redakci mluvčí Marie Šafářová. „Ve věci bylo zahájeno trestní stíhání čtyř osob, trestní stíhání je vedeno vazebně,“ dodala s tím, že věc je v šetření a zatím nelze sdělit bližší podrobnosti.

Podle informací PvNovinek patřila pěstírna Vietnamcům. (ber)

Organizovaná skupina působící ve více státech odhalena! Pachatelům hrozí až osmnáct let!

Foto PČR

Pracovníci protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomou,c zahájili v říjnu 2016 práci na případu s krycím názvem „KOGO". Prověřovali osoby podezřelé z páchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V rámci prověřování odhalili celníci organizovanou skupinu osob působící ve více státech, která byla řízena hlavním organizátorem z Olomouce. Podezřelí obchodovali se sušeným konopím, které dodávali do Polska. 

Závěrečná část operace vyvrcholila minulý týden 12. a 13. června zásahem českých celníků za dozoru státního zástupce, při kterém byl na kurýrní cestě do Polska zadržen protidrogovou a operativní složkou Celní správy ČR hlavní organizátor skupiny. Ve vakuovém pytli přepravoval osobním vozidlem Audi A8 tři kilogramy sušené marihuany určené k distribuci.

Místo polévek konopí! Ve Vitaně se pěstovala marihuana!

ilustrační foto ber

V areálu bývalé Vitany v Průmyslové ulici zasahovali v minulých dnech policisté. Důvodem byla, podle zdrojů redakce, sklizeň konopí.

Z areálu měli policisté odvézt na tři tisíce rostlin. "Pěstírna patřila Vietnamcům," sdělil PvNovinkám zdroj, který si nepřál být jmenován. O vyjádření jsme požádali mluvčího prostějovské policie Františka Kořínka. "Zásah mohu potvrdit, bližší informace zatím sdělovat nebudeme kvůli probíhajícímu vyšetřování," konstatoval mluvčí. (ber)

Zastavili řidiče ke kontrole. V kufru našli sklizenou marjánku

ilustrační foto PČR

V pondělí 13. března 2017 před sedmnáctou hodinou kontrolovali policisté z obvodního oddělení v Konici v obci Budětsko osobní automobil typu Škoda Octavia combi. Při kontrole vozidla a jeho jednapadesátiletého řidiče policisté z vozidla ucítili silný zápach konopí. Následnou kontrolou v zavazadlovém prostoru vozidla zjistili šestnáct čerstvě „sklizených“ rostlin konopí.

Po zjištění zakázané látky si celou věc převzali policisté z prostějovského oddělení obecné kriminality. Ti následným prověřováním všech okolností zjistili, že muž tzv. indoorovým způsobem za použití umělého osvětlení v místě svého trvalého bydliště v obci na Olomoucku a na chalupě v obci na Prostějovsku v období od dubna roku 2014 do současnosti vypěstoval nejméně 300 kusů rostlin konopí. Následným usušením a nadrcením z nich poté vyráběl toxikomansky využitelnou hmotu. K tomuto jednání se muž také doznal.