městská knihovna

Knihy Jiřího Wolkera jsou pokřtěny!

Foto MMP

Při příležitostí 120. výročí narození Jiřího Wolkera byla veřejnosti představena čtyřdílná publikace Wolkerovy poezie a próz a odhalena pamětní deska Wolkerovy poezie.

V podkrovním sále Městské knihovny Prostějov si ve čtvrtek 5. 3. 2020 mohli lidé vychutnat básně a úryvky Wolkerovy poezie. Pokřtěn byl čtyřsvazkový výbor jeho básní a následně odhalena pamětní deska na fasádě knihovny.

Členové souboru Divadla Point mimo jiné uvedli zhudebněné básně Jiřího Wolkera.

Slavnostního křtu se ujal primátor František Jura, náměstek hejtmana Ladislav Hynek a náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Dětské oddělení prostějovské knihovny otevřeno!

Foto MMP

Od dnešního dne (2. května 2019) je opět otevřena knihovna pro děti a mládež.

"Vrací se do nově zrekonstruovaných prostor v Domě dětí a mládeže na Vápenici. Otevřeno bude každý všední den kromě úterý od 11:00 do 17:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 11:30 hodin," prozradil ředitel knihovny Aleš Procházka.

Nově zrekonstruované prostory si přišli prohlédnout také náměstkyně Milada Sokolová a náměstek Jan Krchňavý. "Jsem nadšená, prostory jsou variabilní, použitelné jak pro malé děti, tak pro ty starší. Myslím, že knihovna zaznamená příliv nových diváků a těším se na to", uvedla Sokolová. (red)

Pozor! Knihovna pro děti a mládež je uzavřena!

ilustrační foto DDM

Knihovna pro děti a mládež je od pondělí 14. 1. 2019 uzavřena! 

Důvodem je stěhování zpět do budovy Domu dětí a mládeže na ulici Vápenice. Otevřena by měla být až konce dubna. (red)

Den pro Izrael již dnes! V knihovně

ilustrační foto plakát

Dnes, 5. listopadu, se v podkrovním sále městské knihovny bude diskutovat s odborníky na blízkovýchodní problematiku.

Diskusní podvečer určený jak těm, kteří se chtějí dozvědět o Izraeli něco nového, tak těm, kteří vědí a chtějí diskutovat. Hosty budou přední čeští odborníci na blízkovýchodní problematiku Mojmír Kallus, Jaromír Vykoukal a Daniel Žingor. Téma: Izrael – mediální obraz vs. realita. Začátek akce je v 17:30 hodin. (red) 

 

OBRAZEM: Retro relaxační odpoledne fotoaparátem Jarmily Gmeinerové

Foto Jarmila G.

V pondělí se uskutečnilo v knihovně RETRO RELAXAČNÍ ODPOLEDNE ke 100. výročí vzniku naší republiky. 

Pořádající děvčata byla oblečena dle módy 1. republiky, zněly jazzové a svingové melodie z této doby, bylo připraveno i malé pohoštění. "Na výstavce jsme si prohlédli knihy o hereckých hvězdách - např. o Adině Mandlové a podobně.Strávili jsme nesmírně zajímavé odpoledne", uvedla k zaslaným fotografiím paní Jarmila.

A hádejte, kolik přišlo lidí?! "Pouze čtyři dospělí a dvě děti. Myslím, že pořadatelky akce to muselo mrzet, daly si s přípravou jistě dost práce", dodala se smutkem paní Jarmila. (red)

V knihovně pokračuje knižní bazar!

ilustrační foto

Hledáte zajímavou knihu pro svou knihovničku? Je vám líto vyhodit knihy, které již nepotřebujete? Navštivte knižní bazar, který probíhá v prostorách knihovny od 1. října až do konce měsíce.

"Můžete přinést vaše knihy, které budou zdarma k dispozici ostatním čtenářům, a sami si můžete odnést všechny publikace, které vás zaujmou," sděluje knihovna. (red)

 

Knihovna zve na besedu Na kole do horských vesnic Ázerbájdžánu

ilustrační foto plakátek

Ve středu  26. září od 17.30 hodin se v podkrovním sále prostějovské knihovny můžete podívat do Ázerbájdžánu.

Čeká vás vyprávění a promítání fotografií cyklocestovatele Radomíra Čížka, který vystoupal do odlehlých vesniček na úpatí hor Ázerbájdžánu, aby si potvrdil, že nejsilnější zážitky a fascinující život se odehrává v zapadlých koutech země. (red)

V knihovně vypukl knižní bazar

ilustrační foto

Hledáte zajímavou knihu pro svou knihovničku? Je vám líto vyhodit knihy, které již nepotřebujete? Navštivte knižní bazar, který bude probíhat v prostorách knihovny až do 29. září.

"Můžete přinést vaše knihy, které budou zdarma k dispozici ostatním čtenářům, a sami si můžete odnést všechny publikace, které vás zaujmou," sděluje knihovna. (red)

 

Vyzkoušejte e-knihy, nabízí prostějovská knihovna

Ilustarční foto svetandroida.cz

Ve vašem tabletu nebo čtečce si s sebou můžete přivézt desítky knih a vybrat si až na místě podle nálady. Prostějovská knihovna nabízí svým čtenářům k vypůjčení více než 6000 titulů elektronických knih.

"Výhodou je, že si můžete půjčit i bestsellery, které jsou v knihovně aktuálně rozpůjčované. Na své si přijdou i děti a dospívající. Půjčování e-knih probíhá jednoduše. Stačí si je objednat přes on-line katalog knihovny a následně stáhnout z portálu www.ereading.cz. Pro registrované čtenáře je půjčení zcela zdarma. Současně můžete mít vypůjčené nejvíced dva tituly. Na jejich přečtení máte 31 dní.

Knihovna pro děti a mládež zavírá 13. července

ilustrační foto MMP

Na podzim by se dětské oddělení prostějovské knihovny mělo vrátit do zrekonstruované budovy domu dětí a mládeže ve Vápenici. Z tohoto důvodu bude posledním dnem provozu ve stávajících prostorách na nádvoří prostějovského zámku pátek 13. července 2018. Poté bude knihovna až do konce srpna zcela uzavřena.

"Budeme totiž obalovat, přeštítkovávat a připravovat na stěhování všech 50 000 knížek, 60 metrů regálů a další nábytek a techniku. Myslete tedy na to při zásobení vašich dětí četbou na léto. Výpůjční doba knih, které si do uzavření vypůjčíte, bude automaticky prodloužena až do 5. října. Upozorňujeme také, že v průběhu července a srpna nebudou v knihovně probíhat žádné tradiční letní akce pro děti, jakými bývají Pizza kviz, Dny šikulů nebo předčítání pro děti," informuje ředitel Městské knihovny Prostějova Aleš Procházka. (red)