M+M

Vyrazte do Ptení

Foto Stáje M+M zfp s.r.o.

 

Ať už vlakem, autem, či na kole, zastavte se na ranči ve Stájích M+M zfp s.r.o. ve Ptení.

Je tu pro vás spousta novinek. LUČNÍ KNIHOVNA, kde se v nádherné krajině uprostřed přírody můžete začíst a posedět ve stínu.

Také je tu nový BOSÝ CHODNÍK, který vás a vaše nohy otestuje, jak jste vnímaví a citliví.

Čekají tu na vás další příjemná zákoutí, kde můžete v klidu posvačit a odpočinout si.

Najdete i novou NAUČNOU STEZKU, která je sestavena z 5 cedulí, jejichž informace vám více přiblíží činnost našeho ranče…

Při procházce uvidíte koně pasoucí se na loukách a někdy se k nim připojí i zajíci a srnky.

Stáje ve Ptení nabízejí poslední volná místa na letní prázdniny u koní!

ilustrační foto FB M+M

Mají vaše děti rády koně? Pak je právě pro ně určen některý z turnusů letních příměstských táborů, které ve Ptení u Prostějova pořádají stáje Stáje M+M Očenáškovi z.s. Tábor je určen pro děti ve věku od 6 do 15 let a mohou se ho zúčastnit i rodiče.

Termíny jsou 10. 7. – 13. 7., 31. 7. – 3. 8. a 7. 8. – 10. 8. 2017. Předpokládaný odjezd z Prostějova v 6.20 hod, příjezd do Prostějova v 17.30 hodin. Cena za turnus je 1.960 Kč. Pro rodiče nabízejí stáje i ubytování, možnost tábora tak mohou využít i rodiny, žijící mimo region.

Mým snem je olympiáda, říká Natálie Očenášková

Foto archiv Natálie Očenášková

Čtrnáctiletá Natálie Očenášková je žákyní ZŠ E. Valenty v Prostějově. Má jednoho velkého koníčka a tím jsou koně. Věnuje se jim šest dnů v týdnu. Jejím snem je dostat se v sedle čtyřnohého společníka na olympiádu. Natku jsme požádali o krátký rozhovor. 

Jak jsi se vlastně k jezdectví dostala?

K jezdectví mě dostali rodiče. Přibližně když mi bylo okolo tří let, koupili mi poníka Aténu, kterého jsme vycvičili a vychovali až tak, že se se mnou dostal na Mistrovství České Republiky pro pony ve drezůře a na styl šampionát v parkuru. Pak jsem z Atény ale vyrostla a pořídili jsme většího ponyho, který nám ze začátku dělal velké problémy. Teď s ním vyhrávám nejtěžší stupeň obtížnosti v parkuru, jaký v ČR existuje. Máme i kvalifikaci na MČR. Jezdím ještě kobylu shagya arab, která byla divoká a nepřiježděná.

Stáje M+M Očenáškovi z.s. zvou na letní prázdniny u koní

ilustrační foto FB M+M

Mají vaše děti rády koně? Pak je právě pro ně určen některý z turnusů letních příměstských táborů, které ve Ptení u Prostějova pořádají stáje Stáje M+M Očenáškovi z.s. Tábor je určen pro děti ve věku od 6 do 15 let a mohou se ho zúčastnit i rodiče.

Termíny jsou 10. 7. – 13. 7., 31. 7. – 3. 8. a 7. 8. – 10. 8. 2017, předpokládaný odjezd z Prostějova v 6.20 hod, příjezd do Prostějova v 17.30 hodin. Cena za turnus je 1.960 Kč. V ceně je nabitý program, pitný režim, snídaně, oběd, svačina, ježdění na koni, zapůjčení pomůcek, doprava z Prostějově a zpět, kvalifikovaný personál, zdravotní dozor,“ vypočítala Martina Očenášková. Přihlášky a platba jsou přijímány do 26.6.2017.

Pro rodiče nabízejí stáje i ubytování, možnost tábora tak mohou využít i rodiny, žijící mimo region.

Stále M+M zfp s.r.o. hledá údržbáře areálu ve Ptení!

ilustrační foto FB M+M

Prostějovská firma, která má provozovnu i ve Ptení, kde se nachází jezdecký areál, hledá do týmu šikovného a zodpovědného kolegu na pozici údržbář. Nabízí práci na plný úvazek v jednosměnném provozu s pracovní smlouvou na dobu neurčitou.

Údržbář mimo jiné provádí opravy a preventivní údržbu veškeré techniky a zařízení firmy, jezdí traktorem, firemními vozidly a stroji, možná je práce u koní. Není nutná maturita, ale pětiletá praxe v jakémkoli zaměstnání je podmínkou. Vyučení v oboru údržbář výhodou. Požadavkem je ŘP sk. B, výhodou ŘP sk. C, T, E, zkušenosti s údržbou a stavařstvím, kladný vztah ke zvířatům, manuální zručnost, aktivní přístup k řešení problémů, spolehlivost, schopnost komunikace a spolupráce v týmu, nekonfliktní povaha a bezúhonnost.

Stáje M+M zfp s.r.o pracují ve znamení koně. A nabízejí boxové ustájení

Foto M+M

Stáje M+M zfp s.r.o. Ptení jsou na trhu tři roky. Nepůsobí jen v oboru, týkajícím se chovu a výcviku koní, snaží se o propojení lidského i zvířecího faktoru s přírodou. V současné době stáje pracují na výstavbě nových boxů pro koně. Pokud hledáte pro svého čtyřnohého oře nový domov, zkuste se podívat do M+M.

Areál ve Ptení má rozlohu 25 hektarů a většina z nich je vyhrazena právě koňskému osazenstvu. „Máme v současné době osmnáct pastvin, které postupně protáčíme. Ideální stav jsou tři koně na jednu pastvinu,“ vysvětlila spolumajitelka areálu Martina Očenášková.

Stáje M+M zfp s.r.o zdraví v novém roce a chystají bohatý program!

ilustrační foto stáje M+M

M+M zfp s.r.o Ptení připravují na letošní rok bohatý program. Malí i velcí milovníci koní se mohou těšit na jarní a pololetní prázdniny, nové boxové ustájení. Stáj se stala i stájí sportovní.

"Již teď připravujeme pololetní prázdniny, tedy ve dne 3. 2. 2017, a jarní prázdniny, a to od 27.2. – 5. 3. 2017, a rozjíždíme rezervace na letní tábory. Neváhejte a rezervujte si již teď místo," zvou stáje. Stávají se z nich i stáje sportovní. Působí zde stálý trenér a dvě dívky pojedou na Mistrovství ČR v parkuru.

"K pastevnímu ustájení budeme realizovat ustájení boxové a již nyní přijímáme rezervace na boxy," dodávají.

Co takhle příměstské tábory u koní? Zhlédněte!

ilustrační foto FB M+M

Areál nabízí vyjížďky na koních do přírody s vodičem, zvířecí koutek a mnoho dalšího. Své děti můžete přihlásit hned na několik termínů po oba prázdninové měsíce.

„Součástí programu je vyjížďka do přírody pod dozorem kvalifikované personálu, výuka teorie (jízdy na koni, ošetřování koní, historie koní) zábavnou formou, krmení zvířátek, hry a soutěže v přírodě,“ vypočítávají pořadatelé.

Pro účastníky je zajištěna 3x denně strava a pitný režim, stejně jako zdravotní dozor. Veškeré potřeby pro výtvarnou a tvořivou činnost dětí a zapůjčení veškeré bezpečnostní výstroje jezdce jsou již v ceně.

Termíny jsou:

11.7.- 14.7.2016

18.7. – 21.7.2016

25.7 – 28.7.2016

1.8. – 4.8.2016

8.8. – 11.8. 2016

Stáje M+M zfp nabízí zážitkové semináře pro dospělé

ilustrační foto stále M+M

Stáje M+M zfp s.r.o. Ptení ve spolupráci se spolkem M+M Očenáškovi chystají novinku pro dospělé. Zážitkové semináře Velký farmář a Poznej duši koně.

„Chybí vám klid a pohoda? Máte starosti a stres? Potřebujete sluneční energii a sílu? Pomohou vám naše zážitkové semináře,“ zvou organizátoři.

„Naladíte se na jiné energie, načerpáte vitalitu našich zvířat a pohodu přírody, nové zkušenosti a dovednosti vás budou provázet jarem,“přidávají nabídku.

Semináře vhodné pro věkovou kategorii 18 – 100 let se budou konat o dubnových a květnových sobotách v době od 10 do 18 hodin (dle naplnění kapacity).

Do stájí M+M zfp s.r.o. přijede zaříkávačka koní Zuzka Prokopová

ilustrační foto Zuzka Prokopová

Stáje M+M zfp s.r.o ve spolupráci se spolkem M+M Očenáškovi pozvaly do Ptení Zuzku Prokopovou. Známá zaříkávačka koní dorazí v neděli 24. dubna.

Zuzka Prokopová zúročuje roky zkušeností nejen v celkové metodice výuky Partnershipu, ale i v praxi. V rámci hesla, že nic není nemožné, pomáhá najít společnou řeč s jejich čtyřnohými partnery začínajícím i dlouholetým koňákům, dětem i dospělým.

Lekce se uskuteční v době od 9,30 do 17 hodin. „Přijďte se podívat, jak se dá pomoci každému koni i majiteli, který si neví rady s chováním, tréninkem a zlozvyky svého koně,“ zvou organizátoři.

Cena lekce je 500 korun pro účastníka bez koně.