náledí

Meteorologové varují před ledovkou!

ilustrační foto

Během noci na pátek 17. února a během pátku 18. února meteorologové varují před výskytem ledovky.

Studená fronta má přinést mrznoucí déšť - během noci na pátek 17. února bude od severozápadu postupovat do Čech občasný déšť, který bude ojediněle namrzat. K ránu se srážky mají rozšířit na Českomoravskou vrchovinu a ráno dále na Moravu a do Slezska. Situaci můžete sledovat na     http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/zpravy/index. (red)

 

Náledí poslalo auto do stromu, řidičku letecky do fakultní nemocnice

Foto PČR

V pátek krátce po osmé hodině ráno došlo mezi Stařechovicemi a Služínem k vážné dopravní nehodě. Po nárazu do stromu musela být 33letá řidička letecky transportována do FN Olomouc.

"Řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu vozovky – na silnici bylo náledí po nočním dešti a s vozidlem narazila do stromu", uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Utrpěla těžké zranění – mnohočetné zlomeniny a byla letecky transportována do FN Olomouc. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku 51000 korun.

Dnes bylo v okrese Prostějov hlášeno 8 dopravních nehod, 4 šetří policie, 4 si účastníci sepsali sami bez účasti policie formou Euroformulářů. (red)

 

R46 u Olomouce je již průjezdná, dopravu komplikuje náledí!

ilustrační foto HZS Ol. kraje

 

Jak PvNovinky informovaly, v ranních hodinách uzavřela komunikaci R46 u Olomouce hromadná dopravní nehoda. Od 9 hodin je již úsek plně průjezdný, nehody v důsledku náledí jsou ale hlášeny z celého Olomouckého kraje.

"Do 9 hodin ráno nám bylo ohlášeno celkem 18 dopravních nehod na území Olomouckého kraje. V převážné většině z nich  řidiči nepřizpůsobili rychlost klimatickým podmínkám a stavu komunikace. V současné chvíli nejsou hlášeny žádné dopravní komplikace na silnicích Olomouckého kraje," sdělil mluvčí Policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.