národní dům

Národní dům Prostějov o.p.s. hledá ředitele

ilustrační foto Národní dům

Národní dům o.p.s. Prostějov vypisuje výběrové řízení na pozici ředitele. Požadavkem je praxe v oblasti gastronomie minimálně 5 let, vzdělání v oblasti gastronomie – minimálně úplné střední odborné s maturitní zkouškou je výhodou.

Dalšími požadavky jsou manažerské a řídící schopnosti, zkušenosti s realizováním gastronomických akcí a profesionální přístup. Uchazeč musí přeložit zpracovanou koncepci provozu Národního domu.  

Přihlášky do výběrového řízení, včetně životopisu, zasílejte do 19.7.2020. Bližší informace poskytne předsedkyně správní rady Národní dům o.p.s. Milada Sokolová, e-mail: milada.sokolova@prostejov.eu, tel. 582 329 170. (red)

Prostějov je vítězem v soutěži Památka roku 2019

foto Magistrát města Prostějova

Město bodovalo s rekonstrukcí Národního domu v kategorii obnovy nad 2 miliony korun (bez DPH).

"Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy – budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru. Hodnoceny mohou být např. zámek, hrad, klášter, jejich areál, kostel, palác, radnice, divadlo, obytná stavba, charakteristická část zástavby, brownfield, veřejný prostor, park," nastínil primátor Prostějova František Jura.

Soutěž Památka roku 2019 měla dvě kategorie:

- kategorie: menší (rekonstrukce do 2 mil. Kč bez DPH)

Národní dům zve do restaurace i na zahrádku. Již od zítřka!

Foto Národní dům

Již v pondělí se dveře restaurace, kavárny, ale i zahrádky Národního domu Prostějov otevřou a vy si budete moci vychutnat nejen obědové menu, ale i dobrou kávu či zákusky.

„Již nyní si na našem webu můžete vybrat, co si dáte. K dispozici je obědové menu na každý všední den. Na našem webu je k dispozicii nový jídelní lístek, takže neváhejte a rovnou si vytvořte rezervaci,“ vzkazuje Jiří Hloch.

Národní dům navíc nabízí rozšířený vinný lístek o tuzemská i zahraniční vína, zvětšení vinného archivu pro nové exkluzivní členy, nový rezervační systém, díky kterému si můžete zarezervovat stůl na večeři on-line.

Zahrádka Národního domu se otevře ve čtvrtek!

ilustrační foto ber

Po rekonstrukci se ve čtvrtek otevře brána zahrady prostějovského Národního domu. Zahrada má novou tvář i stromy.

Podle zastupitele Aleše Matyáška byly v zahrádce vykáceny stromy. "Stromy byly v havarijním stavu, a tak byly vykáceny. Nahradily je jiné dva, u kterých je zavedena závlaha, takže se mají k světu," odpověděl vedoucí odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonín Zajíček.

Zajdete se podívat a posedět? (ber) 

 

Opravy Národního domu komplikují i řemeslníci!

ilustrační foto

O tom, že opravy prostějovského Národního domu jsou velmi náročné a finančně nákladné, se všeobecně ví. Problémem jsou ale i řemeslníci. S jednou z firem se radnice musela rozloučit kvůli špatně odvedené práci. Pokračovatele hledala skoro rok.

"Firma, která zvítězila ve výběrovém řízení na klempířské práce, odvedla natolik nekvalitní dílo, že byla ze stavby odejita. Nástupce jsme ale hledali více než rok," nechal se slyšet náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Podle jeho slov je velmi těžké získat kvalifikované pracovníky. "Stavebnictví stále prožívá boom a firmy mají práci na dlouhou dobu dopředu. Národní dům je navíc velmi specifickou zakázkou, takové řemeslo umí jen pár lidí v republice," doplnil Rozehnal.

Máte na to stát se ředitelem Národního domu?

ilustrační foto

NÁRODNÍ DŮM Prostějov o.p.s. vypisuje výběrové řízení na pozici ŘEDITELE.

Jaké jsou požadavky a nabídky správní rady Národního domu?

Požadujeme:

· Praxe v oblasti gastronomie minimálně 5 let

· Manažerské a řídící schopnosti

· Zkušenosti s realizováním gastronomických akcí

· Flexibilita, kreativita

· Zodpovědnost a spolehlivost

· Profesionální přístup

Opravu Národního domu zdržuje počasí

Foto ber

Již druhým rokem halí Národní dům v Prostějově lešení. A jen tak brzy nezmizí, práce totiž přerušila zima.

"Co se týče rekonstrukce ND, po odstranění vrchní části fasády se objevily trhliny, které bylo nutno celoplošně opravit formou fixační podložky spojené se speciálním tmelem. Podmínkou je předepsaná klimatická teplota," sdělil PvNovinkám náměstek Jiří Rozehnal s tím, že právě to bylo důvodem dalšího zdržení.

"Ve vnitřní části objektu se bude intenzivně pokračovat po skončení divadelní sezony. Nyní probíhají uvnitř práce, které nenaruší chod divadla," dodal Rozehnal. 

Dodavatel, firma Unistav, garantuje ukončení prací dle stanoveného termínu, tj. na podzim 2019. (ber)

Národní dům funguje! Užít si můžete dobré jídlo, kávu i taneční večery!

Foto PvNovinky.cz

I když Magistrát města Prostějova avizoval prázdninové omezení provozu a následné krátké uzavření Národního domu, práce se podařilo přesunout tak, aby oblíbený podnik mohl své služby nabízet i během rekonstrukce. Neváhejte a vstupte! 

"Kavárna i restaurace fungují normálně, stejně jako zahrádka Národního domu," sdělil PvNovinkám ředitel Jan Páleník. Otevřeno je od pondělí do soboty v době od 9 do 22 hodin, páteční večery nabízejí tanec do čtyřiadvacáté hodiny.

A nezapomeňte, tedy i tento pátek 27. července od 19 hodin hraje v zahrádce k tanci i poslechu Romantica! (red)

Národní dům se do stanu na náměstí nepřesune!

ilustrační foto Národní dům

Národní dům v Prostějově je sice předmětem oprav, stan na hlavním náměstí, který měl suplovat služby uzavřené restaurace, ale nebude. Opravy totiž pokračují jinak, než Magistrát původně předpokládal. 

Národní dům v Prostějově prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která měla začít koncem května a trvat čtyři měsíce. Její součástí je i oprava kuchyně, restaurace  a kavárny. Město se proto rozhodlo pro netradiční řešení a Národní dům přesunout na náměstí k muzeu.

Národní dům se odstěhuje na náměstí ke Zlaté bráně! Pod stany!

ilustrační foto prostejov.eu

Národní dům v Prostějově prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Její součástí je i oprava kuchyně, restaurace a kavárny, která by měla začít koncem května a trvat minimálně čtyři měsíce. Už nyní je zisk společnosti Národní dům nižší z důvodu uzavření letní zahrady. Město se proto rozhodlo pro netradiční řešení. Národní dům se přesune na náměstí k muzeu.

"Nechceme, aby nás z důvodu uzavření provozovny opustil personál, který se stabilizoval a pracuje na velmi dobré úrovni. V době rekonstrukce by musel zůstat doma s 60% platu, což by v mnoha případech znamenalo, že by si lidé hledali jinou práci," uvedla primátorka Alena Rašková. Na řadu proto přišlo netradiční řešení. Národní dům se přesune do stanů na plochu před muzeem na náměstí TGM. Lidé si tak budou moci dát na náměstí oběd i kávu. O jídelníček se postarají stávající zaměstnanci Národního domu, jen s tím rozdílem, že vařit budou v kuchyni nedaleké Střední odborné školy na náměstí E.