nehoda

Srna vběhla dodávce do cesty, způsobila škodu za 150 tisíc. A utekla

Foto PČR

Dnes před šestou hodinou došlo na komunikaci u obce Okluky ke střetu dodávky Ford se srnou.

"Ta čtyřiačtyřicetiletému řidiči do cesty od pravé krajnice vyběhla náhle a řidič již střetu nedokázal zabránit. Při střetu zvířete s pravým bokem vozidla byla způsobena škoda, předběžně vyčíslená na 150 tisíc korun. Srna z místa utekla," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. (red)

U Olšan spadlo malé letadlo. Pilot na místě zemřel

ilustrační foto PČR

Pilot ultralehkého letadla zemřel ve čtvrtek kolem půl jedenácté u Olšan. Jeho stroj se z dosud neznámých příčin zřítil.

Jak potvrdil mluvčí prostějovské policie František Kořínek, pilot byl namístě mrtvý. Nikdo jiný s ním zřejmě necestoval.

Příčiny nehody bude vyšetřovat policie spolu s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. (ber)

Zfetovaný řidič zdemoloval bavoráka

Foto PČR

V pondělí 26. října 2020 před osmou hodinou řídil sedmadvacetiletý řidič osobní automobil BMW od obce Suchdol k Ptenskému Dvorku. Zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a možnostem vozidla nezvládl řízení a vozidlo dostalo smyk. Při tom opakovaně vyjelo částečně do pravého příkopu, pak se přetočilo přes střechu a v poloze na kolech se zastavilo uprostřed komunikace.

Při dopravní nehodě řidič i jeho sedmadvacetiletý spolujezdec utrpěli zranění. Spolujezdec byl ošetřen na místě a další ošetření odmítl. Řidič byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše škody způsobené na automobilu a komunikaci byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Chlapec se rozhodl přejít silnici. Odbočil přímo před opilého cyklistu

Foto PČR

V pondělí 26. října 2020 před šestnáctou hodinou jel sedmapadesátiletý cyklista v obci Přemyslovice směrem k obci Pěnčín. Na rovném úseku silnice míjel sedmiletého chodce, který se však v tom okamžiku rozhodl přejít na druhou stranu.

"Protože se chlapec řádně nerozhlédl, vstoupil přímo do jízdy cyklistovi, který ho srazil. Chlapec byl přivolanými zdravotníky převezen k preventivnímu vyšetření do prostějovské nemocnice, kde však bylo zranění vyloučeno. Zraněn nebyl ani cyklista. Ke škodě na majetku nedošlo. Provedenými dechovými zkouškami policisté u cyklisty změřili hodnoty 2,38, 1,9 a 2,1 ‰ alkoholu v dechu. Muž s výsledky zkoušek souhlasil a přiznal vypití tří piv a čtyř odlivek slivovice krátce před jízdou," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Náklaďák poškodil nadjezd i železniční trať v Němčicích

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Po komunikaci v Němčicích nad Hanou, konkrétně po ulici Novosady, jel ve středu dopoledne řidič s nákladním vozidlem značky MAN směrem do centra obce. Nereagoval na dopravní značení, které mu ukládalo, s ohledem na jeho náklad, zákaz vjezdu vozidlům přesahující výšku 3,6 m a pokračoval dál ve směru jízdy.

„Vzápětí došlo k nárazu do železničního mostu, který poškodil a stejně tak poškodil i železniční trať, což mělo za následek výluku na trati. Řidič nákladního auta, na kterém byl uchycen kontejner, byl z místa havárie převezen do prostějovské nemocnice. Škoda na autě a kontejneru byla předběžně vyčíslena na 100 000 Kč a na železnici včetně mostu byla pracovníkem železnic škoda předběžně stanovena na 150 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Nehoda je šetřena jako přestupek porušující zákon o provozu na pozemních komunikacích. (red)

Mladý řidič trefil Nissanem traktor. Čtyři lidé skončili v nemocnici!

ilustrační foto PČR

Ve středu krátce před dvacátou hodinou jel osmáctiletý řidič s vozidlem Nissan od obce Vrahovice na Vrbátky. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky nezvládl řízení pravděpodobně vlivem rychlé jízdy a částečně přejel do protisměru, kde narazil do levého předního kola traktoru značky Zetor s návěsem.

"Po nárazu bylo vozidlo odhozeno do pravého jízdního pruhu, kde dostalo smyk, vjelo na levou část vozovky a pokračovalo dál mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. Od stromu se odrazilo, převrátilo se přes střechu a zastavilo se až na silnici na kolech. Čtyři osoby z pětičlenné posádky, které se nacházely ve vozidle, byly převezeny na ošetření do prostějovské nemocnice. Řidič traktoru zraněný nebyl a nepotvrdilo se ani požití alkoholu u řidičů," sdělila PvNovinkám mluvčí policie Miluše Zajícová. V době šetření nehody byla komunikace uzavřena.

Na Octavii spadl strom. U Stínavy

Foto PČR

Ve středu 14. října krátce před šestnáctou hodinou projížděl 53letý muž z Blanenska se svým vozem Škoda Octavia po silnici od obce Stínava směrem na Nové Hradisko.

V důsledku povětrnostních podmínek mu náhle na přední část automobilu spadl vzrostlý strom. Řidič měl velké štěstí a z nehody vyvázl bez zranění. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 105 tisíc korun. "Na místě zasahovali také hasiči, kteří strom jako překážku provozu odstranili," doplnila policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

 

Marea to na dálnici napálila do vozíku. Řidič skončil v nemocnici

Foto PČR

V sobotu 10. 10. 2020 okolo desáté hodiny ráno projížděl pětadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti s vozidlem Fiat Marea po dálnici D46 ve směru od Vyškova na Prostějov. Při jízdě v levém jízdním pruhu na 18,5 km, kde byl provoz z důvodu probíhajících prací na silnici sveden do jednoho jízdního pruhu, však nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, provozním podmínkám ani svým schopnostem.

"V okamžiku, kdy s Fiatem najel na zpomalovací práh, řízení nezvládl, dostal se do smyku a zadní částí vozidla narazil do přívěsného vozíku s šipkou, který zde označoval začátek uzavírky levého jízdního pruhu. Poté vyjel mimo komunikaci vpravo do travnatého příkopu, kde zůstal vůz stát. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu i orientačnímu testu na ovlivnění jinými návykovými látkami, které vyšly negativně. Při nehodě si však způsobil lehké zranění, se kterým byl převezen na ošetření do prostějovské nemocnice.

Škodovku trefil plast. Na dálnici

Foto PČR

Ve čtvrtek okolo druhé hodiny odpoledne jela po dálnici D46 od Vyškova směrem na Prostějov pětadvacetiletá řidička s vozidlem Škoda Octavia. V momentě, kdy projížděla levým jízdním pruhem na třiadvacátém kilometru, najelo nezjištěné vozidlo jedoucí před ní na plastový kryt.

"Ten v důsledku toho vylétl do vzduchu a dopadl na čelní sklo a na přední kapotu auta, které žena řídila. Řidič vozu, který na plast najel, však na místě dopravní nehody nesetrval a odjel. Zda na jeho automobilu vznikla škoda či nebyl zraněn nebo pod vlivem alkoholu se proto nepodařilo zjistit. Škoda na Octavii byla předběžně vyčíslena na 15 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. Okolnostmi této nehody se nyní zabývají policisté prostějovského dopravního inspektorátu. (red)

K hromadné nehodě běželi hasiči od jiného zásahu. Vyprostili dvě osoby

Foto HZS Olomouckého kraje

U vážné dopravní nehody zasahovalo v neděli dopoledne na D1 u Lipníku nad Bečvou 5 jednotek. Velice náročný zásah zahájili lipničtí hasiči půlkilometrovým sprintem v plné výzbroji. K zásahu totiž běželi z předešlé nehody kamionu.

Na komunikaci se při dojíždění do kolony srazila čtyři vozidla. Při nehodě se zranilo 7 lidí. Jako první byla na místě profesionální lipnická jednotka, která shodou okolností zasahovala u předcházející nehody kamionu na D1 asi půl kilometru od místa srážky. Hasiči ihned po nárazu vozidel zareagovali na volání ostatních řidičů. V momentě vzali záchranářskou výbavu a běželi společně s policisty k havarovaným vozům a zraněným lidem. Hasiči okamžitě zahájili neodkladnou předlékařskou péči. Chvíli poté se k místu nehody dostala i hasičská cisterna, takže mohli začít s vyprošťováním.