nehoda

Řidička srazila cyklistu na kruhovém objezdu. Nedala mu přednost

ilustrační foto PČR

Včera, tj. 28. 5. 2020, po sedmnácté hodině došlo v Prostějově k dopravní nehodě. Po ulici V Polích jela jednačtyřicetiletá řidička v osobním automobilu Toyota Corolla. Na kruhovém objezdu s ulicí Krasickou však nedala přednost čtyřiapadesátiletému cyklistovi, který zde projížděl ve směru od Krasické ulice do Drozdovic, a v důsledku toho došlo k jejich střetu. 

Cyklista utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen na ošetření do nemocnice. Oba účastníci nehody se podrobili dechové zkoušce, která neprokázala předchozí ovlivnění alkoholem. Škoda na vozidle a na jízdním kole byla předběžně vyčíslena na částku 2 000 Kč. Nikdo jiný při dopravní nehodě zraněn nebyl. "Další okolnosti události nyní policisté šetří," doplnila policejní mluvčí Lenka Vanková. (red)

 

Cyklista senior po střetu s BMW zemřel

Foto PČR

Ve středu 27. května 2020 před šestnáctou hodinou došlo v křižovatce mezi obcemi Uničov, Šumvald a Horní Sukolom k tragické dopravní nehodě cyklisty s osobním automobilem.

Dle dosavadního šetření měl jednasedmdesátiletý cyklista při jízdě od obce Horní Sukolom do křižovatky proti dopravní značce „Dej přednost v jízdě!“ vjet v době, kdy tudy po hlavní komunikaci od Uničova k Šumvaldu projížděl dvacetiletý řidič s automobilem BMW. "Při střetu pravé přední části vozidla s přední částí jízdního kola cyklista utrpěl velmi vážná zranění. Jejich následkům při leteckém transportu do nemocnice podlehl," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Lekl se. A napálil do benzinky!

ilustrační foto

Včera 26. 5. 2020 po patnácté hodině projížděl po dálnici D46 ve směru od Prostějova na Vyškov pětačtyřicetiletý řidič vozidla Ford Galaxy. Na dvaadvacátém kilometru chtěl odbočit na čerpací stanici, proto se započal řadit do pravého odbočovacího pruhu. Během tohoto manévru jej však vylekalo vozidlo, které jelo tím samým směrem ve druhém jízdním pruhu.

"Řidič Fordu proto omylem sešlápl plyn, a jakmile projel odbočovacím pruhem, najel na travnatý pás, kde narazil do dopravní značky a pokračoval dál. Jeho jízdu ukončil až náraz do budovy čerpací stanice," popsala policejní mluvčí Lenka Vanková. Muž se po příjezdu policie podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Zranění naštěstí nezpůsobil ani sobě ani žádné další osobě. Způsobená škoda na vozidle a na budově i vybavení čerpací stanice se vyšplhala na předběžnou částku 1 260 000 Kč.

"Nadměrný náklad" skončil na střeše

Foto PČR

V úterý ráno asi hodinu po půlnoci nezvládl čtyřicetiletý řidič jízdu ve vozidle značky Dacia Duster, když jel ve směru od Uhřínova na Středolesí na Přerovsku. Při řízení auta vyjel vlevo mimo komunikaci, kde dostal smyk, auto se převrátilo na střechu a zůstalo ležet v příkopu.

Při havárii vozidla naštěstí nedošlo ke zranění řidiče a nepotvrdilo se ani, že by řídil pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně stanovena na 200 000 Kč. "Nehoda z naší strany byla ukončena a vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Opilý cyklista měl štěstí v neštěstí, jeho kolo dopadlo hůře

Foto Policie ĆR

V pondělí před dvaadvacátou hodinou jel dvaapadesátiletý cyklista z obce Nezamyslice do obce Mořice. Zřejmě vlivem své podnapilosti však nezvládl řízení a uprostřed silnice první třídy havaroval a zůstal ležet u středové čáry. Měl však štěstí, protože místem osobním autem projížděla čtyřicetiletá žena. Ta zastavila a snažila se muže z místa havárie dostat mimo silnici. I přes několik pádů se muž díky ženě do bezpečí dostal.

Stejné štěstí však už nemělo jeho jízdní kolo, protože jen o chvíli později místem projížděl devatenáctiletý řidič se Škodou Fabií. Ten nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu pozemní komunikace. Proto nebyl schopen zastavit na vzdálenost, na kterou měl rozhled a jízdní kolo přejel.

Cyklista při havárii utrpěl zranění, se kterým byl následně převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na bicyklu a automobilu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Střet dvou škodovek skončil zraněním. A škodou 300 tisíc korun

Foto PČR

Ve čtvrtek 21. května 2020 po třinácté hodině došlo v křižovatce mezi obcemi Dubany, Smržice, Držovice a Olšany u Prostějova k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Dvaasedmdesátiletý řidič Škody Yeti do křižovatky od Držovic proti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci z Duban na Smržice čtyřiačtyřicetiletá žena řídila Škodu Fabii. Došlo ke střetu vozidel, po kterém Fabia vyjela mimo komunikaci.

Mezi obcemi Kaple a Lípy se stala havárie. Zraněni byli dva senioři

Foto PČR

V pátek 15. května 2020 po deváté hodině došlo na komunikaci mezi obcemi Kaple a Lípy k havárii osobního automobilu Renault.

"Čtyřiaosmdesátiletý řidič z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam vozidlo narazilo do příkopu a poté zastavilo v poli. Při havárii došlo k lehkému zranění řidiče i jeho o dva roky mladší spolujezdkyně. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Spadlo rogalo. Pilotka skončila v nemocnici!

ilustrační foto

Na olomoucké letiště vyjížděli v sobotu 16. května dopoledne hasiči. Havarovala zde pilotka rogala. 

Při vzletu nezvládla řízení a asi ze tří metrů spadla na zem. Hasiči asistovali záchranářům se zraněnou do vozu záchranné služby. Na místě zajistili provozní kapaliny a předali místo vyšetřovatelům. Informovali o tom na svém twitterovém účtu. (red)

Předjíždění na plné čáře se nevyplatilo

Foto PČR

Ve středu 13. května 2020 v 8:00 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Protivanov a Skelná Huť k dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu. V místě označeném podélnou čárou souvislou se čtyřiapadesátiletý řidič Škody Kodiak rozhodl předjet před ním pomaleji jedoucí nákladní automobil s návěsem a traktor s přívěsem.

"V době, kdy předjížděl kamion, jeho řidič v úmyslu předjet traktor vyjel do levého jízdního pruhu. V důsledku toho došlo k bočnímu kontaktu osobního a nákladního automobilu a k naražení Kodiaku na svodidla vlevo podél komunikace," popsal situaci poliejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše škody způsobené na svodidlech a vozidlech byla předběžně vyčíslena na 230 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Špatné rozhodnutí řidiče ameriky. Zranění a škoda 450 tisíc

Foto PČR

V neděli 10. května 2020 okolo poledne jel třiatřicetiletý řidič s vozidlem Dodge Challenger po dálnici D 46 ve směru jízdy z obce Prostějov na obec Vyškov. Způsobil nehodu. 

Při jízdě v levém pruhu na patnáctém kilometru nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu a v okamžiku, kdy chtěl podjet osobní automobil Škoda Fabia, které před ním jelo pomaleji, odbočil do pravého jízdního pruhu, kde však narazil do zadní části zde jedoucího vozu Škoda Octavia, které právě řidič ve Škodě Fabia předjížděl. Poté narazil muž ve vozidle Dodge Challenger i do Fabie, která byla nárazem odhozena na středová svodidla, kde skončila také Octavia.