oprava

Oprava Vrahovické se blíží. Je zahájeno stavební řízení

Ilustrační foto ber

Olomoucký kraj v zastoupení HOR – invest s.r.o., podali dne 20.2.2018 žádost o vydání stavebního povolení na stavbu: „II/150 Prostějov - Přerov“, úsek „B“ ul. Vrahovická –I. etapa. Předmětem stavby je stavební úprava silnice od náměstí Padlých hrdinů po most přes Hloučelu (včetně mostu). Současně budou opraveny okolní chodníky a dostane se i na cyklostezku. 

Součástí stavebních úprav je stavební úprava křižovatky ulic Vrahovická x Průmyslová, kde dojde k usměrnění dopravních proudů a na vedlejší komunikaci (ulice Průmyslová) bude vybudován středový ostrůvek kapkovitého tvaru typu B, který též bude sloužit jako dělící ostrůvek místa pro přecházení.  

Chystá se oprava tribunky velodromu

Foto MMP

Vedení města připravuje rekonstrukci chátrající tribunky v areálu Velodromu. Prvním krokem vedoucím k opravě je vytvoření projektové dokumentace. Městskou pokladnu bude stát asi 200 tisíc korun. Rada města Prostějova proto schválila tyto peníze vyčlenit z rezervy Rady města Prostějova. Oprava bude následně zařazena do plánu investičních akcí na rok 2019.

„Na východní straně oválu Velodromu se nachází betonové schůdky, které slouží jako tribunka na sezení a stání pro diváky. Schody jsou původní - z doby výstavby velodromu a vlivem stáří jsou v havarijním stavu,“ vysvětlil důvod opravy první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Jak upřesnil, oprava stávajících schodů například jejich vyztužením a zalitím betonem se ukazuje jako nevhodná a neřeší návaznost na nové zázemí Velodromu. Vhodným řešení je naopak, dle slov náměstka Fišera, celková rekonstrukce.

Řidiči, pozor! Lidickou uzavře oprava vodovodu!

ilustrační foto mapy.cz

Na tři měsíce bude zcela uzavřena Lidická ulice v Prostějově. Vypukne už 1. května a důvodem je oprava vodovodu. Délka uzavírky bude cca 200 metrů, objížďka není stanovena. Termín ukončení uzavírky je 31.7.2018.

Změny v dopravě a jiné:

Po dobu úplné uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů, záchranné služby a autobusové dopravy využije okolní komunikace.

3) Budou dotčeny linky 780407, 780408, 780409 a 780410 dopravce FTL – First Transport Lines a.s., Letecká 8, Prostějov a linka 810630 dopravce VYDOS BUS a.s. Dopravcům zvýšená prokazatelná ztráta nevznikne.

Vrahovická se opravy dočká v příštím roce. Možná

ilustrační foto

O nutnosti opravy Vrahovické ulice debatuje vedení Prostějova již několik let. Předmětem sváru mezi magistrátem a Policií ČR se stala stále neexistující cyklostezka, emoce vzbuzuje rovněž nepoužívaná a zdevastovaná železniční vlečka. Celková rekonstrukce komunikace je naplánovaná, háček je ale jinde. Platit ji totiž bude Olomoucký kraj.

"Dopravní policie nechce povolit cyklostezku, trvá na vyznačeném jízdním pruhu přímo na komunikaci," uvedla již před časem primátorka Alena Rašková. Ohledně odstranění železniční vlečky, který patří slévárně Anah, se rovněž vedla dlouhá jednání. Majitel ji chtěl odstranit, nemohl se ale dohodnout s Českými drahami. Nyní už souhlas má, musí ale počkat, až se do rekonstrukce celé komunikace pustí kraj. "Je hotov projekt, vše ale záleží na tom, zda bude tato akce zahrnuta do rozpočtu pro rok 2017," sdělil redakci náměstek primátorky Pavel Smetana.

OBRAZEM: Obnova Kostelecké pokračuje

Foto MMP

Práce na obnově Kostelecké ulice jsou v plném proudu.

Probíhají zde opravy obrubníků a napojení stávajících vjezdů a ulic na ulici Kosteleckou v koordinaci s opravou komunikace, kterou zajišťuje společnost SSOK - středisko JIH. Jde o celoplošnou opravu povrchu komunikace ulice Kostelecká a to konkrétně mezi okružní křižovatkou na Přikrylově náměstí a okružní křižovatkou Martinákova. V rámci prováděné opravy město Prostějov vymění obrubníky včetně napojení stávajících vjezdů a komunikací. (Zdroj MMPv)

Středovou část kruhové křižovatky v Plumlovské čeká obnova

ilustrační foto

Ve dnech 24.8. až 27.8.2016 bude částečně uzavřena okružní křižovatka v ulici Plumlovská u OC Albert.

Ve směru Prostějov - Mostkovice bude průjezdný jízdní pruh, v opačném směru bude vyznačena objížďka ulicemi Domamyslická, Žitná, J. B. Foerstra, Západní, Plumlovská.

Uzavírka silnice II/150 v ulici Plumlovská v Prostějově u Alberta je tedy částečná, jedná se o délku přibližně třiceti metrů. Důvodem je rekonstrukce zeleně na okružní křižovatce.

Povolení se vydává za těchto podmínek:

Opravy vodovodů uzavírají prostějovské ulice

ilustrační foto autoškola podorlicko

Hned dvě ulice uzavřou v nejbližších dnech opravy vodovodního řádu.

Ve dnech 13.6.- 31.8. 2016 bude uzavřena ulice Kotkova. Důvodem stavebních prací je oprava vodovodu. Stavbu provádí firma INSTA CZ s.r.o., Jeremenkova 42, Olomouc, odpovědná osoba D. Zatloukal, tel. 724 711 103.

Ze stejného důvodů bude ve dnech 13.6.- 23.6. 2016 uzavřena křižovatka ulic Trávnická x Karlov. Stavbu provádí firma Realinvest s.r.o, Kostelecká 16, Prostějov, odpovědná osoba M. Burget, tel. 736 613 931. (red)

Propady vozovky v Kostelecké ulici opraví kraj

ilustrační foto MMP

O opravách Kostelecké ulice a podílu města Prostějova na její obnově PvNovinky již informovaly. V souvislosti s touto problematikou se množí dotazy na místa, kde se částečně propadla vozovka.

„Podle informací Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova propady vznikly v rámci oprav vodovodu a budou zapraveny v souvislosti s celkovou obnovou Kostelecké ulice, která je v gesci Olomouckého kraje,“ sděluje magistrát. (red)

Hanácká dálnice se bude opravovat. O prázdninách

Foto ŘSD
Pokud hodláte v červenci využívat k cestám dálnici D46 v okolí Prostějova, obrňte svou trpělivost. První měsíc prázdnin totiž bude ve znamení uzavírek.Silničáři se pustí do oprav dvou křižovatek, a to u Žešova a Olšan u Prostějova.

Zatímco Olšany mají svůj termín naplánovaný už dlouho, s pracemi u Žešova chtělo původně Ředitelství silnic a dálnic začít v květnu. Příprava stavby se ale zpozdila a tak se termín posunul právě na červenec. 

„U Žešova půjde o vybudování připojovacího pruhu v délce 295 metrů a odbočovacího pruhu v délce 168 metrů,“ vysvětluje Ředitelství silnic a dálnic. Předpokládaná cena stavby je 16 806 000 Kč (bez DPH).

OBRAZEM: Karel Havlíček Borovský nabude rovnováhu

ilustrační foto

V těchto dnech započala první z oprav soch, které schválila Rada města Prostějova. Kameníci se vrhli na Karla Havlíčka Borovského, který má své místo v Hlaváčkově náměstí.

Zatímco Jiřímu Wolkerovi se dostane hlavně očisty, socha K.H.Borovského vyžaduje náročnější opravu, která vyjde na 412 tisíc korun. Kvůli narušení statiky totiž musí dostat i nový základ.

Obnova sochy Jiřího Wolkera má stát 178 tisíc korun.

Obě akce hodlá město uhradit za pomocí dotace z ministerstva kultury, která může činit až 50% uznatelných nákladů. (ber)