parkovací systém

Ztráta parkovacího lístku na Školní přijde na dvě stovky!

ilustrační foto MP

 

V dopoledních hodinách přijali strážníci sdělení od muže, který ztratil parkovací lístek na placeném parkovišti v ulici Školní, a proto nemohl s vozidlem místo opustit. Musel si koupit náhradní.

Hlídka mu vysvětlila pravidla, která stanoví provozní řád. "V případě pozbytí lístku je povinností řidiče zakoupit si náhradní lístek v hodnotě 200,- Kč, který umožní vyjetí z parkoviště," informovala strážník Jana Adámková. (red)

Ve Školní ulici budou instalovány parkovací závory

ilustrační foto mapy.cz

 

Společnost .A.S.A. TS Prostějov provádí v průběhu listopadu změnu systému pro výběr parkovacích poplatků na parkovišti ve Školní ulici. Budou demontovány dva parkovací automaty a nahrazeny závorovým systémem s pokladnou. Závory začnou fungovat od 1. prosince.

Fungování nového systému je podle magistrátu jednoduché. "Po příjezdu k parkovacímu terminálu si zákazník vytiskne lístek, po jehož odebrání se mu otevře závora. Ta se po průjezdu automaticky zavře. Platba za parkovné se pak provádí vždy před odjezdem v pokladně, kde se po vložení lístku zobrazí částka k úhradě. Po zaplacení uvedené částky pokladna lístek vrátí společně s případným přeplatkem. Na vyžádání je možné získat i daňový doklad. Zákazník má poté 10 minut na opuštění parkoviště.

Na parkovištích přibudou závory

ilustrační foto internet

 

Na parkovištích v centru Prostějova pravděpodobně přibudou závory. Magistrát tak chce zefektivnit systém vybírání poplatků za parkování.

ASA systém, který nabídl řešení parkovacích zón ve městě, představila v září. „V současné době ho připomínkuje správa majetku města, odbor dopravy a Městská policie,“ konstatovala náměstkyně primátora Alena Rašková. Podle jejích slov ale zcela jistě přibudou na některých parkovištích závory, které řidičům zabrání ujet bez zaplacení. Podle Raškové jsou plánovány na parkovištích ve Školní a Mlýnské ulici a na náměstí E. Husserla. „Počet placených parkovacích zón ve městě zůstane stejný a nebude rozšířen,“ potvrdila náměstkyně. (ber)