Plumlovská

Pozor na dopravní omezení v Plumlovské a J. Lady

foto Magistrát města Prostějova

V období od pondělí 24. srpna do 30. listopadu 2020 bude probíhat úplná a částečná uzavírka na ulici J. Lady a ulici Plumlovská v Prostějově. Důvodem je provádění stavby „Cyklistická stezka v ulici Josefa Lady v Prostějově“.

Částečná uzavírka bude v ulici Josefa Lady v místě přechodu pro chodce u restaurace ŠNYT. Úplná uzavírka chodníků pak na ulici J. Lady v úseku mezi okružními křižovatkami Plumlovská a K. Svolinského, ulici J. Lady v prostoru okružní křižovatky K. Svolinského a úplná uzavírka chodníků v ulici Plumlovská v prostoru okružní křižovatky Plumlovská x Josefa Lady. (red)

Zmrzlinový fantom řádí, i když jeden už byl dopaden

Ilustrační foto pixabay.com

V dosud přesně nezjištěné době přes noc ze soboty na neděli se dosud nezjištěný pachatel vloupal do prodejny zmrzliny v Plumlovské ulici v Prostějově. A není to letošní první vloupání. 

Po násilném vniknutí pachatel z prodejny odcizil finanční hotovost přesahující 10 tisíc korun. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Zmožen alkoholem usnul. A byl okraden

ilustrační foto Městská policie

Ve středu asi hodinu po půlnoci si poblíž křižovatky ulic Plumlovské s Jungmanovou v Prostějově potřeboval odpočinout čtyřiatřicetiletý muž znavený alkoholem. 

Když se asi po hodině a půl osvěžen spánkem probral, zjistil, že neznámý pachatel využil jeho stavu a z kapes kalhot mu odcizil mobilní telefon a peněženku. S peněženkou navíc přišel i o osobní doklady, platební kartu a hotovost tisíc korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na 5 400 korun.

Město uvažuje o propojení Plumlovské s Kosteleckou

ilustrační foto ber

Po Tiché z Domamyslic k biokoridoru Hloučela míří denně mimo stovek vozidel i chodci, běžci a cyklisté. Pro tyto skupiny účastníků silničního provozu patří mezi nejohroženější. Nejinak je tomu i v tomto úseku, kde citelně chybí stezka. Město uvažuje o jejím vybudování.

„V souvislosti s probíhající výstavbou Severního obchvatu se zpracovává studie proveditelnosti (do konce roku 2020) pro tzv. Severozápadní kvadrant – uvažované propojení mezi kruhovým objezdem Plumlovská, Domamyslice a Kosteleckou ul. směr Severní obchvat.

Bavorák vylétl na Jiráskově náměstí ze silnice. Skončil v zábradlí

Foto FB

V neděli odpoledne jel 37letý řidič vozidla BMW po ulici Plumlovská v Prostějově a u Jiráskova náměstí se chtěl otočit. Manévr ale nezvládl a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde nejprve narazil do sloupu veřejného osvětlení a poté i do zábradlí, kde jeho jízda skončila. 

"Provedenou dechovou zkouškou a orientačním testem na návykové látky se nepotvrdilo, že by byl řidič pod vlivem jakýchkoli látek. Ke zranění nedošlo a škoda byla předběžně vyčíslena na 75 000 Kč na vozidle, 20 000 Kč na sloupu veřejného osvětlení a 5 000 Kč na zábradlí," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. (ber)

OBRAZEM. Rekonstrukce Plumlovské je v plném proudu

Foto ber

18. března 2019 byly zahájeny práce na akci: „Rekonstrukce ulice Plumlovská, Prostějov“. Stavební úpravy budou obsahovat práce na komunikacích, chodnících, veřejném osvětlení, parkovacích stáních, zavlažovacím systému a přeložkách inženýrských sítí (plyn, telefon, elektřina). Stavba bude realizována od března do srpna 2019.

Úsek 1 v termínu 18.3.2019 do 19.4.2019:

Jedná se o pokračování od autobusových zastávek Plumlovská sídliště po ulice Polská, Jungmannova. Ulice Polská a Jungmanova budou uzavřeny bez možnosti vjezdu na ulici Plumlovskou. (ber)

Pozor! Nehoda na Plumlovské

Foto Dominik Marek

Na začátku Plumlovské ulice došlo dnes v podvečer k dopravní nehodě.

PvNovinky tuto informaci získaly od čtenáře, který nám do redakčního e-mailu zaslal fotografii z místa nehody. Jezděte proto v místě nehody opatrně. (red).

Plumlovská se zavírat nebude. Práce vypuknou až v druhé polovině roku

ilustrační foto ber

Dnes byla otevřena v předstihu Plumlovská ulice. Další práce na frekventované komunikaci jsou naplánovanány až na druhou polovinu roku. Silnici ale neuzavřou.

"Projekt řeší rekonstrukci ulice Plumlovská, a to v úseku mezi křižovatkou ulic Palacká, Blahoslavova, Plumlovská a okružní křižovatkou ulic Plumlovská, Josefa Lady a Anglická. „Zahrnuje v sobě rekonstrukci zpevněných ploch, tedy chodníků a parkovacích stání. Nezapomene ani na městkou zeleň a veřejné osvětlení," sdělil PvNovinkám dnes náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že tyto práce si v žádném případě nevyžádají uzavírku komunikace. "Nic z toho, co se bude dělat, nezasáhne do vozovky", dodal. Ve hře je i plynárenská společnost, která by měla rekonstruovat své sítě.

Řidiči, pozor! Plumlovská je otevřena!

Foto ber

13. března začala uzavírka Plumlovské ulice v Prostějově. Rekonstrukce vodovodu v úseku od Jiráskova náměstí po ulici Březinova ji měla uzavřít do 31.7.2017. Stavbaři splnili slib. Silnice je ode dneška otevřena!

Jak již dříve avizoval náměstek primátorky Zdeněk Fišer, stavební firma přislíbila zkrácení termínu dokončení prací. Od dnešního rána, čtvrtka 8. června, je Plumlovská ulice opět otevřena pro nákladní a osobní dopravu. (ber)

Uzavírka Plumlovské komplikuje život obyvatelům okolních ulic. Stěžují si

Foto ber

Je to přesně týden, od 13. března začala uzavírka Plumlovské ulice v Prostějově. Rekonstrukce vodovodu v úseku od Jiráskova náměstí po ulici Březinova ji uzavře do 31.7.2017. Na nepřipravenost akce si stěžují obyvatelé okolních ulic.

V ulicích J. B. Pecky, Dykova a Melantrichova je po dobu rekonstrukce Plumlovské zakázáno stání. To vadí obyvatelům těchto ulic.

„Město si na půl roku rozkope Plumlovskou a my, obyvatelé těchto ulic, nemáme kde parkovat! Proč se autobusy a MHD neženou po okruhu kolem zimního stadionu? A pokud to z nějakého, pro mě nepochopitelného důvodu, nelze, tak proč se ulice Pecky, Dykova a Melantrichova po tuto dobu nestaly jednosměrnými s parkováním u pravé krajnice?,“ ptá se na webu města jeden z nich.